Стінка у вітальню в сучасному стилі (50+ фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стінка у вітальню в сучасному стилі (50+ фото)

Стінка у вітальню в сучасному стилі (50+ фото)

Вітальня – це не просто місце відпочинку чи спілкування з сім’єю, а й функціональне приміщення, яке може стати зоною для зберігання. Навіть власникам малогабариток не варто боятись розмістити в невеликому просторі громіздкі шафи або багаторівневі полиці. На ринку представлено величезну різноманітність містких меблевих комплектів. Сьогодні ми розповімо про стінку у вітальню в сучасному стилі, її видах, а також особливості вибору.

Як вибрати стінку для вітальні

Стінка складається з кількох послідовно розташованих шаф-секцій, які мають своє призначення. Кожен елемент може відрізнятися завширшки або висотою. Існують ТВ-секції, барні, засклені та одно-двостулкові шафи. При цьому деякі можуть включати відкриті полиці, а дверцята закритих діляться на розстібні і розсувні. З одного боку, така варіативність ускладнює вибір, але з іншого — дозволяє підібрати саме комплект меблів, який ідеально підійде для вашого простору.

Перед тим, як перейти до безпосереднього розгляду існуючих моделей, необхідно вирішити, для яких цілей ви використовуватимете стінку. Хтось хоче розмістити у вітальні особисту бібліотеку з великою кількістю полиць, для інших важливо вмістити масивну фільмотеку або максимальний набір апаратури, а комусь звичніше зі скляним сервантом для вишуканого посуду.

При виборі стін потрібно враховувати розміри приміщень, кількість кімнат. Маленькі квартири вимагають особливого підходу щодо функціональності і місткості. У комплект може входити комод для зберігання речей або навіть постільної білизни.

Функціональність — не головна характеристика, яку мають стінки. Не варто забувати про візуальну складову, адже цей комплект меблів має ідеально вписатися в дизайн інтер’єру. Необхідно відштовхуватися від загальної стилістики зали. Якщо це класика, то краще віддати перевагу традиційним предметам. У нашому випадку йдеться про вітальню в сучасному стилі, тому вибирати потрібно відповідні моделі.

Як вибрати стінку для вітальні в сучасному стилі

Моделі стінок для вітальні

Сьогодні на меблевому ринку представлено величезну різноманітність стінок для вітальні у сучасному стилі, які підійдуть для приміщень із різною геометрією та площею. Вони різняться за розмірами, конфігурацією, а також типом конструкції. Розглянемо найпопулярніші моделі.

Класичні стінки для вітальні

Як відомо за назвою, це вид, який включає стандартну комплектацію: секцію для техніки, платтяну та книжкову шафи. Всі складові розташовані лінійно, вздовж стіни. Варіацій небагато, переважно вони відрізняються зовнішнім виглядом.

Сучасне виробництво пропонує широкий вибір меблів, виходячи з розмірів, стилів або кольорів. Але вони не універсальні, підходять швидше для квартир зі стандартним плануванням, та ще й громіздкі і складно монтуються. У разі пошкоджень цільну конструкцію доведеться повністю міняти.

Класичні стінки для вітальні

Модульні стінки для вітальні

Це універсальний вигляд, який продовжує набирати популярності, особливо для інтер’єру в сучасному стилі. Меблі в такому випадку представлені у вигляді модулів, які можна вільно комбінувати між собою, створюючи найрізноманітніші конструкції. Тобто, ви самі вирішуєте, які секції включатиме ваша стіна, як вони будуть розташовуватися. При цьому, на відміну від готових меблів, встановлення модулів не потребує виклику майстра. Можна бути впевненим, що ваш дизайн є унікальним і не повторним.

Модульні меблі переслідують філософію компактності, функціональності та мінімалізму. Вона менш громіздка, ніж традиційна, чудово підходить для невеликих площ. Практичність виявляється у тому, що у разі пошкоджень одного блоку його можна замінити, не чіпаючи весь ансамбль. За потреби, є можливість докуповувати додаткові блоки, тим самим постійно оновлюючи дизайн, підлаштовуючи його під нові потреби.

Модульні стінки для вітальні в сучасному стилі
Модульні стінки для вітальні в сучасному стилі

Стінка-гірка для вітальні

Тренд 80-х років не втрачає популярності і сьогодні — стінки-гірки для віталень придбали стильний дизайн, ідеально підлаштовуючись під хай-тек, поп-арт чи інші напрямки.

У цілому нині, у базової комплектації цей вид включає самі елементи, як і класичний, лише його складові можуть відрізнятися за висотою і формою. Вони досить компактні, що значним чинником для радянських малогабариток. Але й у сучасному інтер’єрі гірки виглядають актуально, особливо у просторих кімнатах.

Стінка-гірка для вітальні в сучасному стилі
Стінка-гірка для вітальні в сучасному стилі

Міні-стінка для вітальні

Ідеальний вигляд меблів для невеликих віталень чи навіть квартир-студій. Компактні, зручні в установці, добре виглядають у сучасному інтер’єрі. Складаються з полиці для техніки, а також шафок у різних конфігураціях. Не відрізняються особливою місткістю, але деякі простори цього не вимагають. За допомогою міні-стінок можна здійснити зонування, наприклад, виділивши область відпочинку.

Міні-стінка для вітальні в сучасному стилі
Міні-стінка для вітальні в сучасному стилі

Види стін конфігурації

Залежно від геометрії та метражу вітальні можна вибрати відповідну стінку, виходячи з конфігурації. Стандартними вважаються прямі меблі, які встановлюються вздовж однієї стіни. Кількість шаф та їх висота підбираються індивідуально.

На меблевому ринку можна зустріти кутові стінки, представлені у двох варіаціях: Г-подібні та П-подібні. Перший варіант дуже практичний, дозволяє використовувати простір, який зазвичай порожній навіть у маленьких приміщеннях — кути.

Другий варіант займає аж два з них, але через свої розміри підійде тільки вітальні з великою площею, в яких необхідно розмістити максимальну кількість місць зберігання. Відмінне рішення для особистої бібліотеки, що створює затишну атмосферу.

Слід враховувати, що у випадку з модульною конструкцією необхідно придбати спеціальні кутові блоки. Найкраще для цього підійде шафа, яка гармонійно впишеться між полицями.

Стінка у вітальню в сучасному стилі - види стін конфігурації
Стінка у вітальню в сучасному стилі - види стін конфігурації
Стінка у вітальню в сучасному стилі - види стін конфігурації

Сучасні стінки у вітальню

Стиль інтер’єру складається з кожної деталі, включаючи меблі, які повинні доповнювати цілісний образ. Якщо ваша вітальня має сучасний вигляд, необхідно підібрати і відповідну стіну.

Зазначимо, що сучасний стиль — це досить розмите поняття, яке спочатку просто йшло в протилежність до класичного. Такі меблі «оспівують» красу геометричних форм, функціональність, а також лаконічність. При небагатослівності елементів декору, основними засобами виразності тут виступає різноманітність кольорів та матеріалів.

Серед асортименту меблів можна зустріти монохромні, контрастні моделі або ті, що поєднують дерево та метал. Передбачається, що основною окрасою стане наповнення стінок, яке привнесе завершальні штрихи.

Сучасні стінки у вітальню
Сучасні стінки у вітальню

Як вписати стінку в інтер’єр вітальні

Розглянувши основні різновиди стін, спробуємо помістити її в інтер’єр. Необхідно відштовхуватися від кількох факторів простору: розміри, геометрія, меблева композиція та кольорова гама.

У приміщеннях, за формою наближених до квадрата, можна використовувати стіни будь-якої конфігурації — вони не спотворюватимуть простір, акцентуючи увагу на його недоліках. При цьому для невеликої вітальні все ж таки краще уникати монтажу П-подібної конструкції — вона дієва тільки у великих кімнатах.

Для вузького залу з неправильним плануванням та стінами різного розміру – не підійде довгий гарнітур. Краще віддати перевагу модульним або кутовим різновидам. Гірка та міні-стінка добре виглядають у компактних просторах, а ось у кімнатах з великою площею при мінімальному наборі меблів може утворитися відчуття порожнечі.

Зазвичай, стіна розташовується навпроти дивана, оскільки вона включає місце для телевізора та іншої техніки. Відповідно, краще не розміщувати конструкцію поряд з вікном, а також іншими джерелами світла, інакше він відображатиметься на екрані.

Вибираючи колір меблів, необхідно відштовхуватися від загальної гами вітальні. Краще, якщо стіна контрастуватиме з обробкою, створюючи яскравий акцент.

Як вписати стінку в інтер'єр сучасної вітальні
Як вписати стінку в інтер'єр сучасної вітальні

Стінка у маленькій вітальні

На жаль, далеко не всі живуть у просторих квартирах і можуть дозволити собі красиві місткі меблі. Маленькі вітальні дуже вимогливі до оформлення, адже навіть незначна деталь може візуально звузити простір, з’їдаючи дорогоцінні метри.

Як уже згадувалося, для невеликих кімнат підійдуть Г-подібні кутові стіни та міні-стінки. Краще, якщо вони включатимуть полиці замість комодів або скляні дверцята. Підняти низькі стелі допоможе «приземлені» меблі. Подібний ефект створюється також, якщо нижній рівень відрізняється від верхнього кольору.

За допомогою колірної гами кутової конструкції можна візуально змінити вітальню з витягнутою геометрією, підібравши темніший відтінок. Глянцеві поверхні, як і дзеркальні, можуть розширити компактний простір.

Стінка у маленьку вітальню у сучасному стилі
Стінка у маленьку вітальню у сучасному стилі
Стінка у маленьку вітальню у сучасному стилі

Стінка у вітальню в сучасному стилі.

Сподіваємося, що стаття допомогла вам розібратися у різноманітності стінок для вітальні у сучасному стилі та вибрати той варіант, який підійде вашому простору. Для «закріплення матеріалу» ми зробили невелику добірку фотографій, які ілюструють варіативність рішень. Приємного перегляду!

Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.
Стінка у вітальню в сучасному стилі.

Відео: Стінка в інтер’єрі вітальні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *