Стильний та сучасний дизайн будинків у німецькому стилі (фахверк) на фото
Німецькі будинки неможливо сплутати з будинками в інших стилях. Вони схожі на 3D-ілюстрації казок братів Грімм, Ернеста Гофмана або Вільгельма Гауфа з охайними двориками та акуратно постриженими декоративними рослинами перед ганком.
Загальні риси, властиві німецькому стилю, можна визначити так:
- відсутність химерних елементів декору та скульптурних прикрас;
- простота та строгість деталей;
- практичність, економічність та раціональність будівельних проектів, матеріалів та дизайну;
- дотримання традиціоналізму західноєвропейської архітектури;
- обмеженість кольорової гами оформлення фасаду.
Фахверкові будинки
Фахверк – один із стародавніх стилів архітектури Німеччини, популярний і нині. Для фахверка характерна вертикальна каркасна конструкція з горизонтальними балками та діагональними розкосами:
Щоб досягти особливого антуражу німецького стилю в екстер’єрі будинку, можна використовувати фігурні або вигнуті балкові конструкції контрастних відтінків з основним покриттям фасаду фасаду:
Оригінально виглядатиме обробка каменем у поєднанні з фахверковими елементами. Можна виконати декоративну кам’яну кладку на значній частині фасаду, чергуючи ділянки з каменем, деревом або оштукатуреними проміжками:
Німеччина – одна із спадкоємиць архітектурної готики. Сьогодні будинки, побудовані з готичними елементами, виглядають непересічно та помітно. Будинки в манері німецької готики витягнуті вгору, їм неприйнятні архітектурні прикраси. Можна виконати цегляну кладку у поєднанні з кам’яною або сконструювати дах загостреної стрілчастої форми та вертикально витягнуті вікна. Такі будинки нагадуватимуть середньовічні замки:
Підтримати атмосферу готичної старовини можуть колони. Крім оригінального дизайну будинку, вони є міцною основою для даху веранди.
Особливості німецького даху
Особлива увага при будівництві будинків у Німеччині приділяється дахам: за загального стриманого декору фасаду дах є оригінальною прикрасою. В основному для обробки використовують черепицю. Можна застосувати кілька її відтінків. Це створить особливий акцент на екстер’єрі будинку:
Покрівельний сланець (природний шифер) – один із найпоширеніших матеріалів. Завдяки природним властивостям сланцю, їм можна покрити гладку, опуклу або загострену поверхню: Більшість дахів у німецьких будинках багатосхилих та багаторівневих, т.к. виконують кілька практичних функцій. Оптимальним варіантом для збільшення житлової площі стане мансардний дах: горищне приміщення можна обладнати в житлове.
Ще однією поширеною особливістю будинків у німецькому стилі є еркери – частина будинку, що виступає зі стіни, розширює житловий простір. Прекрасно виглядають засклені по всьому периметру та висоті еркери:
Якщо планування або площа будинку не дозволяє побудувати еркер протягом двох поверхів, можна спорудити невеликий критий балкон тільки на одному з них.
Загальні типологічні особливості німецького колориту виражаються в елементах декору, структурі, плануванні будинку, незважаючи на те, що зовнішній вигляд та будівельні матеріали можуть бути різними. Тому будинки в німецькому стилі такі впізнавані та неповторні одночасно.