Стильний інтер’єр будинку у темних тонах
Зазвичай прийнято вважати, що інтер’єр у темних тонах це похмуро. Насправді, все не зовсім так. Кімнати темних тонах надзвичайно притягують, т.к. мають такі якості, як загадковість, магнетизм, і, безперечно, мають свою індивідуальну красу.
По-перше, темні тони в інтер’єрі – це стильно
Невипадково багато дизайнерів упевнені, що ставлення до чорного кольору в інтер’єрі в більшості випадків є упередженим і представляє ні що інше, як помилка. Думки з цього приводу найрізноманітніші, наприклад, що чорний колір прикрашає простір, а також поглинає світло і зовсім не підходить для житлових приміщень. Частка правди в цьому, безперечно, є і з цим не можна не погодитися. Вся справа лише в тому, щоб правильно і грамотно використовувати цей колір в інтер’єрі, щоб він не виглядав похмурим. Як приклад можна навести лікарняні стіни, які абсолютно білі та світлі, проте це не допомагає їм виглядати оптимістично та життєрадісно.
У зв’язку з цим все зовсім навпаки — якщо вашим завданням є створення стильного і вишуканого інтер’єру, то чорний колір вам допоможе в цьому, якщо, звичайно, не переборщити з ним. Правильний підхід полягає в тому, щоб створити строгий та елегантний темний інтер’єр. Тут так само, як і в одязі чорного кольору, який зовсім не обов’язково є ознакою скорботи та смутку. Швидше навпаки, свідчить про наявність високого смаку та неповторного стилю. Крім того, з чорним кольором чудово поєднуються будь-які кольори.
Вітальня у темних тонах
Створити у вітальні особливу атмосферу загадковості та шику допоможе інтер’єр у темних тонах. І якщо набратися на це сміливості, то не варто забувати про те, що в темному інтер’єрі необхідні світлі акценти, грамотно розставлені, т.к. Похмурі фарби потрібно розбавляти світлими та оптимістичними.
Важливе правильне освітлення. До речі, створення темного інтер’єру можливе лише в тому випадку, якщо вікна вітальні досить великі і виходять на сонячний бік, тому що це не так. цей інтер’єр вимагає великої кількості світла більшу частину дня. Щодо штучного освітлення можна сказати те саме – його також має бути багато, а ще воно має бути добре продуманим.
Ефектно виглядають окремі висвітлені місця, наприклад, за допомогою локальних світильників підсвітити якийсь окремий предмет або просто висвітлити той чи інший кут. Натомість інші окремі місця в кімнаті навпаки мають бути заховані.
Для посилення ефекту театральності в інтер’єрі добре використовувати гладкі та дзеркальні поверхні, а також різні блискучі тканини, предмети з кришталю, срібла та золота. Щодо оптимальних пропорцій для оформлення вітальні в темних тонах – має бути присутнім по 2 частини темного та середнього відтінку та одна частина світлого. Темний колір ідеально підійде для меблів та підлоги, середній тон – для стін, а світлий ідеальний для стелі та аксесуарів.
Спальня у темних тонах
Спальня, виконана в темних, особливо в чорних тонах, виглядає найбільш інтригуюче, хоча водночас витончено і навіть витончено.
Чорний колір вважався еталоном стилю, причому у всі часи. У зв’язку з цим думка, що в інтер’єрі спальні чорний колір може бути лише в мінімальних кількостях, дуже помилково. Все зовсім навпаки-для створення самої привабливої та стильної кімнати чорний колір потрібен у великій кількості.
При правильному використанні цього кольору спальня зможе виглядати не гірше за номер «люкс» у знаменитих готелях. А досягти такого ефекту можна, якщо використовувати шпалери, багато пофарбовані, а також повітряну тканину з наявністю яскравих елементів для облаштування спального місця. Наприклад, чудово підійдуть плюшеві подушки або спинка ліжка з оксамиту, а також постільна білизна з шовку.
Темні шпалери з орнаментом здатні забезпечити зовсім інше сприйняття інтер’єру, додати об’єм простору. Крім того, геометричні візерунки зараз дуже популярні, особливо точні візерунки — це вже новий рівень.
Кухня у темних тонах
Не обійшло загальноприйняте поняття, що приміщення має бути світлим і кухню. Щодо кухні помилка навіть набагато сильніше виражена, адже всі ми вважаємо, що тут особливо має бути атмосфера чистоти та світла. Однак, темна кухня — це оригінальне оформлення інтер’єру.
Умовно темні кухні поділяються на два типи: скандинавські та мінімалістичні. У стилі мінімалізму зазвичай є багато відбивають гладких поверхонь, а також хромованих деталей. А в другому випадку – наявність дерев’яних меблів, покритих морилкою та безліч предметів у сільському стилі.
Що стосується освітлення, то зазвичай кухні в темних тонах оснащені промисловими та потужними лампами. Також вітається наявність строкатих відтінків в інтер’єрі, наприклад, кольору фуксії, бірюзи або теракота – все це чудово поєднується з основною темною та глибокою гамою інтер’єру.
Ванна кімната у темних тонах
Щодо ванної кімнати, як і решти приміщень, можна дати такі ж рекомендації. Від ідеї слід повністю відмовитися, якщо у ванній геть-чисто відсутнє природне освітлення, т.к. в даному випадку дизайнери зазвичай комбінують штучне і природне світло, а також стельовий і стіновий.
Дизайн ванної кімнати у темних тонах має бути тонким. Тут дуже важливим є почуття міри і взагалі буквально кожна деталь. Наприклад, стіни з малюнком у вигляді тонких поздовжніх брусочків візуально збільшать простір, бажано наявність витонченої елегантної сантехніки. А якщо саму ванну викласти так само, як стіни, то вийде повна гармонія. Взагалі наявність чорного кольору у ванній завжди надає їй незвичайності та ексклюзивності, перетворюючи її на дуже стильне приміщення.
Найбільш актуальною тенденцією зараз є поєднання білого та чорного, причому таким чином: внутрішня сторона предметів є білою, а зовнішня – чорною.
Чорний колір у житловому інтер’єрі
Щодо житлових приміщень чорний колір рекомендуємо для стін. Також необхідно, щоб у подібному інтер’єрі був присутній як мінімум один кольоровий або білий предмет меблів. Якщо їх буде кілька, це буде ідеальний варіант. Крім цього, рекомендується наявність світлих або яскравих аксесуарів та текстилю. Поєднання чорного з білим вважається найсміливішим і оригінальним.
Можна зробити й інший хід – це чорна підлога, яка також буде дуже шляхетно та стильно виглядати. До речі, таке рішення завойовує дедалі більшу популярність на сьогоднішній день.
А ось чорна стеля — це набагато сміливіше дизайнерське рішення і навіть трохи ризиковане, у зв’язку з тим, що при такому розкладі висота приміщення візуально може зменшитися, а також чорна стеля може захопити всю увагу на себе. Однак, якщо зробити дзеркальну або глянцеву стелю, то ефект вийде абсолютно зворотний, т.к. подібні поверхні мають відмінну відбивну здатність.