стильний дизайн сходів на другий поверх у приватному будинку
Будь-який будинок є символом людського світу, т.к. чудово розповість усе про своїх господарів. Історія сходів в інтер’єрі приватних будинків йде назад у минуле кілька тисячоліть. Та й взагалі, далеко невідомо, хто і коли змайстрував перші у світі сходи, але кожна епоха привносила до їхньої конструкції щось своє, нове. І згодом виробництво сходів стало навіть прибутковим популярним заняттям, яким, власне, є й досі. Тільки на сьогоднішній день вибір форм та конструкцій просто неймовірно величезний.
Роль сходів в інтер’єрі будинку
Сходи в будинку можуть грати дві ролі, а саме, парадну і другорядну. На парадну конструкцію покладається важлива місія т.к. вона, можна сказати, править балом у будинку, представляючи ключову фігуру.
Саме навколо неї будується весь інтер’єр, виходячи з її розташування визначаються функціональні зони і проводиться розстановка меблів. А матеріал, з якого виконані сходи, визначає стиль інтер’єру загалом. У традиційному варіанті — це дерево цінних порід, або комбінований метод з різних матеріалів. Для сучасних стилів характерні креативні сходи, виготовлені зі скла (у тому числі триплексу) або хрому. Широко вітається різноманітний декор, а також наявність вигадливого підсвічування.
Другі сходи в інтер’єрі відіграють менш помітну роль. Як правило, виготовлена вона з недорогого матеріалу (або металева, або з бюджетного дерева) та позбавлена декору. Кріпиться дана конструкція або в коридорі до стіни або веде з холу.
Також може виноситися назовні. Такі прольоти, що ведуть на другий поверх, непогано пожвавлюють фасад. До речі, другорядними сходами також вважаються пожежні, підвальні, мансардні або запасні внутрішні міжповерхові. Сходи, що ведуть до будинку, також належать до категорії другорядних.
Сходи поділяються на марші та спіралі (гвинти)
За своїм виглядом та конструкцією всі сходи можна класифікувати на два основні типи:
Маршові — являють собою безперервний ряд ступенів (від майданчика до майданчика), якщо конструкція одномаршева, то проміжні майданчики відсутні, зазвичай вони встановлюються там, де мало місця для декількох прольотів, якщо ж площа дозволяє, то зводять 2- або 3-маршеві конструкції, найбільш ефектними вважаються розстібні прольоти, яскравим прикладом тому є парадні сходи, нерідко прикрашені колонами, балюстрадами, стовпами або навіть статуями;
Гвинтові — Конструкції, в яких немає маршів, т.к. є єдиним стрімким прольотом, які мають найбільше розмаїтість і фантазію, т.к. їх форми здатні буквально закручувати інтер’єр навколо себе, при цьому сходи, виконані з дерева, виглядають майже класикою, у той час, як із блискучого хрому або нержавіючої сталі зі склом як огородження – атрибут модерну
Дизайн холу зі сходами
Сходові конструкції, що ведуть на другий поверх, можуть встановлюватися в холі або у вітальні. Оскільки це досить громіздкі конструкції, вони дуже сильно впливають на дизайн інтер’єру. Сходи, встановлені в холі (або в передпокої, іншими словами), здатні візуально зробити приміщення світлішим, а також високим, особливо, якщо конструкція легка сама по собі і має світлий тон.
Якщо встановити класичні дерев’яні сходи, то вона чудово об’єднає всі елементи, що є в приміщенні, в єдине ціле: двері, підлога, арки. Таким чином, вийде єдина гармонійна композиція. Взагалі, не варто забувати про те, що хол (або передпокій) є своєрідною візитною карткою вашого житла. Це найперше приміщення, куди потрапляє будь-яка людина, що увійшла до вас в будинок, здатне залишити загальне враження про інтер’єр. У зв’язку з цим дуже важливо ретельно підійти до його облаштування. А сходи в даному випадку здатні надати в цьому неабияку допомогу, ставши справжньою окрасою інтер’єру.
Дизайн вітальні зі сходами
Незвичайною прикрасою самого навіть непересічного інтер’єру вітальні є спіральна красуня, яка чудово в’ється по стіні.
Вона миттєво притягує себе погляди, т.к. несе ефект несподіванки, пожвавлюючи інтер’єр своєю присутністю. Однак, варіант витончених гвинтових сходів зовсім не підійде літньому господареві будинку або людині, фізичні можливості яких дуже обмежені. До того ж, нею може переміщатися трохи більше однієї людини.
Звичайно, найзручніший, найпростіший і безпечніший варіант – це дерев’яні сходи. Її дизайн може бути різним, зокрема скомбінованим з іншими матеріалами. Для надання сходам легкості, сходи слід виконати окремими один від одного.
Оформленню поруччя варто приділити особливу увагу і застосувати всю свою фантазію, т.к. Поруччя можуть виготовлятися не тільки з дерева, але і з пластику, заліза, скла, каменю і т.д. Форму вони також можуть мати найрізноманітнішу і навіть неймовірну хитромудру.
Окрім іншого, сходи в інтер’єрі вітальні сприяють економії простору. Цей факт особливо актуальний для будинків із невеликою площею. Також відкрита конструкція візуально поєднує простір, а закрита навпаки ділить його навпіл.
Сьогодні дуже модні безперильні сходи далеко не безпечні, особливо в будинках, де є маленькі діти, а також люди похилого віку – від таких конструкцій краще відразу відмовитися.