Стильний дизайн проект кухні в стилі шеббі шик
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стильний дизайн проект кухні в стилі шеббі шик


Стиль шеббі шик для тих, хто любить романтичну зупинку, домашній затишок та старовинні речі, які отримали шанс на друге життя. Якщо у вашому будинку є меблювання, що залишилося від бабусь і дідусів, відмінно збереглося, але трохи пошарпане життям, з фарбуванням, що потріскалося — шебі-стилістика стане ідеальним варіантом для ефектної інтеграції таких предметів меблів в сучасний кухонний простір. Спочатку стиль зароджувався на противагу мінімалізму з метою економії коштів на покупці предметів інтер’єру – куплені на блошиних ринках шафи та комоди оточувалися відповідними атрибутами, перепліталися в дизайні із сучасними елементами оформлення приміщень та ефектно декорувалися. Від отриманого в результаті дизайну просторів віяло теплом та затишком, комфортною атмосферою з нотками романтизму.

Кухня в стилі шебі шик

Стиль шеббі шик найчастіше застосовувався для оформлення заміських будинків чи міських жител, але із чималою площею. В даний час інтегрувати елементи шебі-стилістики можливо і в межах міської квартири. Використання стилю «потертого шику» в спальні чи вітальні вже мало кого можна здивувати, а ось застосування старовинних речей і потертих поверхонь у рамках кухонного простору – досить рідкісне явище серед наших співвітчизників.

Кухня-їдальня у світлих тонах

Особливості оздоблення кухні у стилі шебі шик

Шеббі-стиль поєднує в собі елементи безлічі стилістик – бароко, рококо, вінтаж, кантрі у різних його варіаціях, наприклад, Прованс. Основна вимога оформлення приміщень – легка недбалість, сліди старовини, але з обов’язковою умовою створення теплої та затишної атмосфери. Для обробки кухні в стилі шеббі шик найпростіше використовувати кантри-стилістику як основу. Дерев’яні балки на стелі в природному вигляді або пофарбовані, побілені в білий колір, з щілинами, оштукатурені поверхні з побілкою в світлій колірній гамі — відмінно підійдуть для кухонного простору в «потертому стилі».

Потерті поверхні шибки шику

Найчастіше оздоблення кухні у стилі шеббі шик виконується у світлих тонах, білий колір та його варіації стануть ідеальним тлом для меблювання та декору. При зародженні стилю використовувалося оздоблення, яке виглядало так, ніби залишилося у спадок від бабусі разом із домоволодінням. У наші дні в широкому продажу є безліч оздоблювальних матеріалів, що ефектно імітують зістарені поверхні — шпалери і керамічна плитка «під бетонні стіни», текстильний матеріал під мішковину, стару цегляну кладку і фарбування, що облупилося.

Декор із кераміки з орнаментом

Якщо використання шпалер з ефектом старих потрісканих стін – не ваш варіант, можна зупинити вибір на традиційних варіантах однотонного оздоблення, але в цьому випадку обов’язково використовувати ефект потертості в меблюванні та декорі.

Світла палітра інтер'єру

Використовуйте старе оздоблення як основу – освіжіть побілку стелі, використовуйте ліпнину для прикраси стельового плінтуса або розетки навколо розкішної люстри і стиль шиб шибби отримає частку мотивів рококо і бароко в оздобленні кухонного простору. Старовинні меблі з поверхнями, що облупилися, на тлі розкішної обробки виглядають не тільки оригінально, але і створюють потрібну атмосферу тепла і комфорту, які можливі тільки в будинку, що зберігає традиції поколінь.

Оригінальний дизайн кухонного простору

Квітковий принт – одна з особливостей оформлення приміщень у стилі шеббі-шик. Якщо у спальні чи вітальні використання квіткового малюнка не викликає проблем, знаходячи відображення у текстильному оформленні місць відпочинку та вікон, оббивці меблів та декоруванні багатьох предметів інтер’єру. У кухонному приміщенні текстилю може бути зовсім. Якщо квадратура кухні дозволяє, можна використовувати шпалери з квітковим орнаментом для обробки акцентних стін, поєднуючи малюнок на вертикальних поверхнях з дизайном штор, оббивки стільців у їдальні або скатертиною обіднього столу.

Квітковий принт - особливість дизайну

Декорування текстилем

Облицювання стін, стелі та підлог за допомогою пофарбованих у світлий тон дерев’яної вагонки – ще один спосіб оформлення кухні у стилі шеббі шик. Можна використовувати і незабарвлені дерев’яні рейки панелей, але вибирати виключно світлі породи. Шеббі шик – це світлий і чистий образ, але з нальотом старовини та потертості, затишний та комфортний, трохи недбалий, але завжди цікавий.

Квітковий принт текстилю

Використання керамічної плитки для облицювання поверхонь кухонних просторів – одна з можливостей привнесення в інтер’єр духу шиб стилю шеббі. Не тільки обробка кухонного фартуха керамічною плиткою з орнаментом, квітковим принтом, привносить в дизайн кухні практичність, представлену в привабливому зовнішньому вигляді, а й облицювання покриття для підлоги за допомогою керамограніту, що імітує кам’яні або дерев’яні поверхні.

Фартух, облицьований керамічною плиткою

Біло-бірюзовий дизайн

Керамограніт для облицювання підлоги

Традиційні меблеві гарнітури з дерева з пофарбованими в світлі тони фасадами більш ніж актуально виглядатимуть у кухні стилю шеббі шик. Для тих, хто хоче отримати інтер’єр ідентичний тим часом, коли стиль тільки зароджувався, доведеться штучно зістарити меблювання або запозичити меблевий ансамбль із спадщини бабуси. Тим самим домовласниками, хто не готовий заходити настільки далеко для відповідності стилю, підійде варіант класичного гарнітура з простими фасадами, пофарбованими у світлий тон. Всі відтінки білого та пастельна кольорова гама не лише дозволять візуально розширити простір, але й зроблять атмосферу кухні більш святковою, світлою та позитивною.

У пастельних тонах

Синій акцент у білій палітрі

Верхні яруси кухонних шаф часто представлені фасадами зі скляними вставками, іноді взагалі половину кухонного гарнітура представлений у вигляді шаф-вітрин. Не будемо забувати, що стиль шеббі шик не тільки для романтиків та любителів затишного домашнього тепла, але й для колекціонерів, яким подобається виставляти на загальний огляд милі серцю дрібниці. То чому б не похвалитися гарним посудом чи оригінальними кухонними аксесуарами?

Кантрі-оздоблення для стилю шеббі шик

Шафи-вітрини з яскравим посудом

Прояв стилю кантрі в рамках шебі-стилістики не обмежується оздобленням. Як і в стилі Прованс, меблювання кухонного простору в стилі «потертого шику» має свої особливості – крім використання бабусиного гарнітуру, відреставрованого, але надійного та міцного, нотки старовини присутні і у виконанні обідньої групи. Дуже часто в кухонних приміщеннях шебі-стилю можна побачити відкриті полиці як альтернативу верхнього ярусу кухонних шафок. Якщо у вас є гарний, пам’ятний для вас посуд, сувеніри, привезені з різних поїздок – відкриті полиці над робочими поверхнями кухні можуть стати для них чудовим виставковим майданчиком.

Відкриті полиці як альтернатива кухонним шафам

Чорно-білий дизайн кухні

Меблевий гарнітур із відлунням стилю бароко може стати прикрасою вашої шеббі-кухні. Гарне різьблення або декорування за допомогою кованих елементів з покриттям під зістарене золото, бронзу, срібло або мідь стане родзинкою інтер’єру. Доповнити подібний меблевий ансамбль необхідно буде відповідним оточенням – розкішною люстрою або настінними брами у вигляді свічників, витонченою обідньою групою, але обов’язково з печаткою часу у зовнішньому образі.

Різьблене оформлення кухонного ансамблю

Побутова техніка зазвичай маскується в рамках кухонного ансамблю, вбудовується, ховаючи свій сучасний вигляд. Але якщо у вас є можливість придбати побутові прилади, виготовлені в ретро-стилі, то ваш інтер’єр у потертій стилістиці від цього тільки виграє. Але в цьому випадку заощадити не вийде, подібні моделі недешеві.

Ретро побутова техніка

Колоритний інтер'єр кухні

У кухонному просторі може бути лише один предмет меблів з яскраво вираженою печаткою часу – потертими поверхнями, потрісканою фарбою, сколами та щербинками в конструкції. Старий бабусин буфет або обідній стіл, що бачив види, з відреставрованими стільцями або міні-кріслами стане фокусним центром в оточенні традиційної обстановки і візьме на себе роль основного мотиву стилю шеббі шик.

Старовинний буфет як особливість дизайну

Потерті поверхні в білій ідилії

Приладам освітлення в стилі шебі шик відведена особлива роль — крім своїх основних функцій розкішні люстри, настінні бра і навіть настільні лампи у вигляді імітації під свічники прикрашають простір, приносячи нотки богемної розкоші, але з нальотом розслабленого затишку.

Розкішні світильники для кухонного приміщення

Текстиль займає особливо важливе місце в концепції оформлення приміщень у шибі шеббі стилі. У таких кімнатах, як спальні та вітальні, набагато простіше використовувати текстиль з квітковим принтом, зображенням різних янголят і амурчиків, для декорування простору. Але в рамках кухонного простору теж є де розвернутися — декорування вікон, використання квіткового орнаменту в оббивці меблів, як малюнок скатертини або навіть килимового покриття в їдальні.

Строкатий текстиль та яскравий декор

Декорування вікон у кухні

Малюнок із квітами на всіх поверхнях

Декорування приміщень у стилі шеббі шик не обходиться без квітів – живі у букетах та сухі у гербаріях. Вони завжди прикрашають простір, приносячи в атмосферу трохи романтики та святкового настрою. У результаті навіть без застосування квіткового малюнка в обробці стін, оббивці меблів або декоруванні текстилем, ви можете легко привнести елемент романтичного шеббі-стилю за допомогою звичайних кольорів у вазі.

Живі кольори як частина дизайну

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *