Стільниця для кухні: види та опис
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стільниця для кухні: види та опис


Ось і настав момент ремонту кухонної кімнати. всі оздоблювальні роботи вже виконано і залишилося лише одне не вирішене питання: стільниця для кухні! Хочеться щоб вона була зручною та раціональною, служила вірою та правдою і не сильно вдарила по гаманцю. Спочатку розберемо матеріали, з яких виготовляють стільниці.

Стільниця для кухні: варіанти вибору

ДСП та МДФ

Одним із найдешевших варіантів є ДСП або МДФ стільниці з покритим пластиком, від 800 руб/п.м. ДСП класифікують з виділення шкідливої ​​речовини формальдегіду: Е1 (низький рівень емісії та як наслідок більш висока вартість), Е2 (високий рівень емісії, цінова категорія нижче).

Меблі з такою стільницею слід купувати, якщо вони пройшли попередню підготовку і мають такі якості, як водонепроникність і вогнетривкість (спроможні витримати температуру до 240°C протягом 20 секунд). В іншому випадку при частому попаданні вологи на стільницю вона втратить свій початковий вигляд і зіпсується протягом року.

З плюсів можна відзначити широку палітру кольорів, легкість у догляді не вигоряють кольори на сонці.

Облицьовані плиткою

Стільниця для кухні: види та опис

Далі йдуть стільниці, облицьовані керамічною плиткою, перебувають у тому діапазоні цін, як і стільниці з ДСП близько 800 крб/п.м. Ціна залежить переважно від самої плитки: російського виробництва значно дешевше, однією з найдорожчих є італійська плитка, а середній ціновий діапазон займає плитка з Іспанії.

З переваг: вологостійкість, що не вигоряє на сонці, стійка до хімічних, механічних та температурних впливів.

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь стільниця

За стільницю із нержавіючої сталі доведеться викласти від 2000 руб/п.м. Ціна залежатиме від товщини металевого листа: що товстіша, то дорожча. Стільниця може бути як дзеркальною (вищий ціновий сегмент), матовою (ціновий діапазон нижче, лагодиться шляхом шліфування), рефреною (складна в збиранні). Додаткові опції, такі як гравіювання, збільшать вартість стільниці.

Позитивні сторони: гігієнічність, стійкість до ударів, термостійкість, вологостійкість, можливість відновлення (матові поверхні). Але не стоїть на поверхні видно відбитки пальців, подряпини, бруд, нерівності.

Штучний камінь

Штучний камінь стільниця

Наступними йдуть стільниці зі штучного каменю, ціни на них починаються від 8000 руб/п.м. Але ціна може сильно змінюватись в залежності від забарвлення, товщини матеріалу, його пластичності тощо. Незважаючи на своє штучне походження, стільниці зі штучного каменю виграють у стільниць з натурального каменю: вони краще переносять перепади високих температур (натуральний камінь може тріснути), не вигоряють на сонці, не вбирають вологу (як це робить пористий мармур).

З переваг цієї стільниці можна також виділити: гігієнічність (поверхня стільниць не має стиків), ремонтопридатність (відполірували і проблему вирішено), дуже велика палітра кольорів.

Натуральний камінь

Стільниця з натурального каменю

Стільниця з натурального каменю – одне з найдорожчих задоволень на кухні. Ціни на них починаються від 10 000 руб/п.м. Ціна насамперед залежить від каменю, з якого зроблена сама стільниця, додаткового гравіювання та від способу обробки кам’яної плити.

Дані стільниці наголошують на статусі свого власника. Однак не слід забувати, що вони вимагають акуратного поводження. На поверхні можуть залишатися плями від жиру та вина, які видаляються тільки шляхом шліфування або спеціальними засобами для чищення. Не стійкість до кислот та механічного впливу спостерігається у мармуру.

Отже, підіб’ємо підсумки

Одними з найдешевших є стільниці з ДСП або МДФ, найдорожчими вважаються з натурального каменю. А місце за практичність поділяють стільниці зі штучного каменю та нержавіючої сталі. Вибір за вами та вдалої покупки.

Розглянемо яка стільниця для кухні краще на відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.