Стильні та сучасні люстри в інтер'єрі кімнат
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стильні та сучасні люстри в інтер’єрі кімнат


Всі ми знаємо, що правильно підібране гарне освітлення відіграє величезну роль у створенні затишку та комфорту нашого житла. Якісні сучасні світильники, розташовані в потрібному місці, здатні значною мірою перетворити та пожвавити навіть найнудніший інтер’єр. З допомогою лише освітлення можна піднести приміщення у різних образах і кардинально змінити сприйняття, не вдаючись навіть до перестановки меблів, т.к. Нові системи мають безмежні повноваження.

Колір та тип світильників перебувають у гармонії із загальним інтер'єром

Колір люстри гармонує з деталями інтер’єру

Мобільність і різноманітність на сьогоднішній день є найголовнішими критеріями. А люстри, підвішені в центрі кімнати і нерухомо висять, вже пішли в історію, як і бра з торшерами, оснащені статичним одним і тим самим напрямком потоку світла.

Люстра, перш за все, має гармоніювати зі стилем інтер’єру

Вибору люстри потрібно приділити досить багато уваги, т.к. цей атрибут інтер’єру надзвичайно важливий, адже крім освітлювальної функції він несе і декоративну. Люстра неодмінно повинна бути окрасою кімнати і завершенням всього дизайнерського задуму. Вона є візитною карткою. І якщо вона хороша, то обов’язково підкреслить і решту переваг інтер’єру, а якщо невдала, то і зовсім зіпсує всю картину. Недарма при вході у приміщення, людський погляд зазвичай зачіпляється і зупиняється на помітних предметах. І якщо це буде, наприклад, розкішна люстра, що низько звисає, то вона обов’язково стане центром уваги і яскравим акцентом, а ви почуєте масу компліментів, що у вас вишуканий і чудовий смак.


Перше, про що треба пам’ятати при виборі люстри — її стиль повинен обов’язково гармоніювати зі стилем інтер’єру приміщення. Це дуже важливо і цього обов’язково потрібно дотримуватися. Якщо приміщення виконане в класичному стилі, слід звернути увагу на ковані моделі, наприклад з бронзи з кришталем (або простим склом).

До ультрасучасного інтер’єру підійдуть люстри з будь-якими геометричними формами зі скла, металу, кераміки чи текстилю. Стиль кантрі має на увазі люстри з металевими або дерев’яними вставками, а також з ланцюгами. Крім цього, чудово підійдуть моделі, що імітують старовинні смолоскипи, ліхтарі або гасові лампи. Для технічно ідеальний варіант — хромовані люстри з безліччю переплетень і хитромудрими формами.

Дуже важливо правильно підібрати колір, розмір, а також тип люстри.

Відтінок грає дуже важливу роль, про це не слід забувати. І кольорова строката люстра ніяк не підійде для інтер’єру, в якому і так занадто багато різних деталей. Якщо приміщення перевантажене яскравими елементами, люстру обов’язково слід набувати нейтрального, ненав’язливого, краще за світлого відтінку. Взагалі, фахівці-професіонали в цій галузі радять вибирати люстру такого кольору, який посідає в інтер’єрі друге місце з переважання відтінків. Наприклад, головний відтінок-основа бежевий, а дрібні деталі в інтер’єрі виконані у коричневому кольорі. У такому випадку, люстра також має бути коричневою.

Хоча, якщо люстра має плафони білого кольору, її можна використовувати при будь-якій колірній палітрі приміщення, т.к. білий колір універсальний.

Гармонії в інтер’єрі не досягти, якщо не правильно підібрати розмір люстри. Тут все дуже просто: у маленькому приміщенні ніяк не повинно бути громіздкої великогабаритної люстри, і навпаки, у великій просторій кімнаті просто загубиться люстра маленького розміру. Також, слід врахувати висоту стель. Якщо вона досить низька, то найкраще зупинити свій вибір на моделях, що на вигляд нагадують тарілку.

Що стосується типу люстр, то вони бувають підвісні та стельові. Тобто. люстри-тарілки представляють стельовий тип і встановлюються в приміщеннях з низькими стелями. Існує правило — якщо висота стель коливається в межах від 2,5 до 3 метрів, то зазвичай люстра розміщується на відстані двох метрів від підлоги.

Підвісні моделі люстр є актуальними тільки для високих стель.

Функціональність люстри також необхідно враховувати

Крім правильної пропорційності, не варто ще забувати про функціональність тієї чи іншої люстри, яка є вирішальним фактором при покупці. Адже від світильника потрібно достатнє та якісне освітлення приміщення. У зв’язку з цим, необхідна кількість ріжків визначається, виходячи із загальноприйнятих норм інтенсивності освітлення:

  1. вітальня — має бути велика кількість світла — до 20 Ватт на 1 квадратний метр;
  2. спальня — доцільно наявність неяскравого світла — 10-12 Ватт на 1 квадратний метр;
  3. дитяча, кабінет, а також санвузол — 15-18 Ватт на 1 квадратний метр

Розрахунки спрямовані на висоту стель трохи більше трьох метрів.
Насамкінець ще один момент – як показує практика, все ж таки найнадійнішими і довговічними виявляються люстри, виготовлені з таких матеріалів, як метал, скло, термостійка пластмаса, кришталь і порцеляна.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *