стильні світильники для стін на фото
Як створити затишну атмосферу у своєму будинку? Це питання турбує кожного з нас. Перепланування, гра кольором і різноманітні дизайнерські прийоми, спрямовані на коригування візуального сприйняття простору кімнати, розміщення меблів, вибір оздоблювального матеріалу, зонування приміщення — всі ці пункти є невід’ємною частиною списку робіт при створенні затишного інтер’єру, але освітлення в кожній кімнаті відіграє особливу роль. Саме за допомогою освітлювальних приладів можна створити оригінальну атмосферу в будь-якому приміщенні. Особливу нішу серед усіх світильників, запропонованих виробниками, у світі займають бра. Саме про них і йтиметься далі.
Напевно, всім відомо, що настінні бра — це особливий вид світильників, які застосовують для місцевого освітлення або підсвічування будь-яких декоративних елементів на стіні. Однак не всі знають, що їх першим прототипом у минулі часи були смолоскипи, канделябри та свічники, закріплені на стінах замків та палаців за допомогою спеціальних затискачів. Використовувалися вони як додаткові точкові джерела освітлення, що надають особливу атмосферу приміщенням. Десь у XVII столітті ці настінні світильники опинилися на піку популярності і стали невід’ємною деталлю інтер’єру до будинків європейської аристократії. Бронзові, мідні, скляні і навіть срібні бра висвітлювали кімнати багатих людей спочатку за допомогою свічок, після естафету прийняли гасові лампи, а з приходом електрики світильники набули нового життя. Витончуючись у своєму мистецтві, майстри почали виготовляти бра різним виглядом і незвичайних форм.
Різновиди настінних бра
Сьогодні бра все також популярні, природно вони сильно видозмінилися з тих пір, і навіть більше — їх асортимент став настільки великий, що навіть самий примхливий покупець зможе знайти світильник, що підходить і за смаком, і за стилем, і за ціною.
Єдине, що сьогодні поєднує величезну кількість різновидів бра – це спосіб їхнього кріплення, оскільки за формою та призначенням їх ділять на кілька категорій:
Закриті бра найчастіше мають геометричну форму і схожі на найпростіші люстри з матовими або напівпрозорими плафонами, роблять їх зі скла або пластику. До таких світильників належать і так звані бра-половинки, виготовлені як половина кулі з відкритим верхом. Зазвичай такі бра досить великі і можуть бути використані в кімнатах, де верхнє світло не доречний, але приміщення має бути добре освітлене. Наприклад, це може бути ванна кімната або коридор.
Декоративні бра використовуються для створення гармонійного інтер’єру. Найчастіше такі світильники йдуть у комплекті зі стельовою люстрою. Вони можуть бути виконані в будь-якому стилі, починаючи від класики та закінчуючи етнічним стилем. Декоративні бра можуть бути виготовлені з металу, пластику, кришталю, скла та тканини. Звичайно від матеріалу залежить і вартість світильника, що робить бра доступним для людей з будь-яким рівнем доходу. А ось форм та дизайнів тут може бути маса, починаючи від класичних ліхтарів і закінчуючи романтичними квіточками. Незважаючи на своє пряме призначення бути декоративними елементами інтер’єру, такі світильники можуть повністю використовуватися і для освітлення. Досвідчені дизайнери рекомендують такі світильники розміщувати попарно, це дозволить зробити інтер’єр закінченим та естетично правильним.
Бра спрямованого потоку світла – це настінні світильники, які можна регулювати, спрямовуючи світло у потрібний бік. Як правило, такі бра виконують у стилі hi-tech. Застосовують їх для акцентування уваги на якомусь предметі інтер’єру. Найчастіше такі бра розміщують на стіні кілька штук в одну лінію. Вони чудово виглядають як підсвічування для дзеркал і туалетного столика.
Гра світла у просторі
Де ж будуть доречні бра? Як правильно їх використати? Відповідаючи на ці запитання, будь-який дизайнер з упевненістю скаже, що такі світильники підходять абсолютно для будь-якого приміщення і можуть застосовуватись у будь-якій кімнаті квартири, починаючи від ванної кімнати та закінчуючи вітальнею. Однак, щоб вони гармонійно виглядали в тій чи іншій кімнаті, їх потрібно не тільки правильно підібрати, але і розмістити.
Найчастіше в квартирах вдаються до використання бра передпокоюде досить часто не встановлюють стельові освітлювальні прилади. Саме тут чудово виглядатимуть світильники закритого типу з яскравими лампочками. Причому якщо направити потік світла до стелі, то візуально він здаватиметься вищим, а якщо в підлогу, тоді приміщення здаватиметься не таким високим і більш затишним.
Для спальні або дитячої підійдуть бра з м’яким, розсіяним світлом. Тому тут будуть доречними кришталеві або скляні декоративні світильники з неяскравим білим світлом, а також бра з матовими плафонами. Такий світильник найкраще зробити з регулятором світла, що зробить його зручнішим у використанні. У спальні бра можна розташувати по обидва боки узголів’я двоспального ліжка, або біля крісла в дитячій кімнаті, на якому буде дуже зручно читати казку на ніч.
У вітальні точкове освітлення не так багатофункціональним, як декоративним. За допомогою бра можна акцентувати увагу на якомусь декоративному елементі, наприклад картині або розмістити світильники по обидва боки дивана. Таке рішення дозволить будь-якої миті зробити обстановку в приміщення більш спокійною і навіть романтичною.
Відмінним доповненням до верхнього освітлення у ванній кімнаті стануть бра, розміщені по обидва боки дзеркала. Такий ансамбль світильників при необхідності заповнити все приміщення яскравим світлом або створити затишну, практично інтимну атмосферу.
Декілька корисних порад
При створенні інтер’єру, в якому використовуються бра, слід дотримуватися кількох простих правил, завдяки яким настінні світильники гармонійно впишуться в дизайн і стануть його невід’ємною частиною.
Усі освітлювальні прилади, що використовуються в одній кімнаті, повинні бути виконані в одному стилі і гармонувати один з одним. У жодному разі не можна поєднувати класичну кришталеву люстру з бра в стилі хай-тек, навіть якщо вони виготовлені зі скла. Так само, як і всі освітлювальні прилади повинні підходити за стилем до інтер’єру кімнати.
Для підсвічування дзеркал або декоративних елементів на стіні не можна використовувати бра із квітами або яскравими візерунками. Тіні від таких світильників спотворюватимуть відображення у дзеркалі та спотворюватимуть зображення.
При виборі бра для ванни краще віддати моделям з простими закритими плафонами, щоб звести до мінімуму попадання вологи у світильник.