Стильні способи поєднувати різні види плитки
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стильні способи поєднувати різні види плитки


Оздоблення плиткою – один із найпопулярніших способів оформлення житлових просторів. Цей метод не дарма отримав визнання, адже він дозволяє поєднувати практичність та красу – два ключові запити, що виникають у процесі ремонту. Плитка відрізняється довговічністю, різноманітністю дизайну, колірних рішень, вона дуже проста в прибиранні та добре доповнює майже будь-який інтер’єрний стиль.

Сьогодні актуально змішувати в одному приміщенні відразу кілька видів плитки, тому не зайвим буде розібратися, як робити це правильно, так, щоб у результаті оздоблення виглядало гармонійно та цільно.

001.jpg

Одне з ключових правил дизайну полягає в тому, що будь-який яскравий активний об’єкт повинен бути врівноважений спокійним, нейтральним фоном. Тому якщо ви вже підібрали ідеальну плитку, і вона має насичений принт, високу контрастність або просто яскравий відтінок, то найкраще використовувати її на невеликій ділянці стіни або підлоги, а для решти поверхонь підібрати білу або бежеву плитку.

002.jpg

Як варіант, можна залишити обробку плиткою з яскравим принтом лише для однієї з поверхонь, наприклад, для підлоги. У цьому інтер’єрі для стін було обрано фарбування та часткове оздоблення простою світлою плиткою.

003.jpg

Для того щоб плитка різного розміру добре виглядала разом і створювалося відчуття єдиної композиції, а не ряду випадково вибраних деталей, потрібно щоб був якийсь мотив, що об’єднує. Це може бути, наприклад, форма, колір чи стиль. В інтер’єрі цієї ванної кімнати використано відразу три види плитки, але вони мають строгу геометричну форму: невеликі шестикутники над раковиною, під ними прямокутники трохи більшого розміру, а в зоні душової – великі. Як бачите розмір плитки різний, але завдяки тому, що є мотив, що об’єднує — геометрія, а також загальної колірної палітри, все виглядає відмінно.

004.jpg

Якщо ви сумніваєтеся, підійде та або інша плитка як доповнення до вже наявної обробки, вибирайте матеріал, який імітує природні кольори і фактури. Справа в тому, що плитка під камінь сприймається як щось нейтральне, те, що не потрібно поєднувати. Особливо красиво такі види плитки виглядають у сучасних стильових напрямках, орієнтованих на еко дизайн.

005.jpg

Як уже згадувалося, для отримання гармонії матеріали повинні збігатися хоча б за одним параметром. Як таке може виступати матове покриття плитки, і в цілому саме матовий фініш завжди виглядає стриманіше і нейтральніше. Цією властивістю варто скористатися, коли потрібно поєднувати різні розміри чи відтінки. Якщо додати до цього природні мотиви та спокійну колірну палітру, гарантовано вийде стильний інтер’єр.

006.jpg

Втім, у деяких інтер’єрах набагато цікавіше виглядає контраст, створений саме на різниці глянсового та матового фінішу. Така плитка може відрізнятися навіть за розміром і кольором, але якщо, як в інтер’єрі цієї ванної кімнати, її поєднує стиль, цього достатньо. Також зверніть увагу на те, які відтінки вибрав дизайнер: блакитний і сірий дуже близькі завдяки загальному холодному підтону.

007.jpg

Ще одна варіація — поєднувати масштаб використаної в обробці плитки. іноді такий спосіб буквально збирає композицію, яка раніше здавалася незавершеною і просто негарною.

008.jpg

Форма плитки також може стати сполучною ланкою, і це добре працює в тих ситуаціях, коли необхідно комбінувати дві, три і навіть більше видів плитки. У цій ванні використаний матеріал різного розміру та кольору, але є спільна ідея – довга форма, прямокутник у різній пропорції.

009.jpg

Нарешті, найпростіший спосіб врівноважити будь-яку комбінацію – повністю «відключити» колір, тобто вибрати найбільш лаконічну палітру: світло-сірі, бежеві або білі тони. У такому випадку можна поєднувати скільки завгодно видів плитки і гарний результат гарантований.

010.jpg

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *