стильні раковини для ванної кімнати на фото
Умивальник – одна з центральних ланок у дизайнерському ланцюжку оформлення ванних кімнат. Цей звичайний предмет може стати дуже екстравагантним акцентом у ванній кімнаті. Серед безлічі різних варіантів умивальників непросто підібрати оптимальний для конкретного проекту. Вибір раковини залежить від стилю та колірної палітри інтер’єру, планування, розміру та конфігурації приміщення. Сьогодні виробники пропонують моделі умивальників не лише зі звичного фаянсу, а й зі скла, каменю, металу.
За способом кріплення можна виділити такі групи умивальників:
- консольні, або начіпні, кріпляться до стіни;
- з підлоговою колоною, або «тюльпан»;
- вбудовані конструкції.
Залежно від матеріалу, з якого виготовлені раковини, їх можна розподілити так:
- керамічні;
- з натурального каменю, переважно мармуру;
- зі штучного каменю;
- скляні;
- металеві;
- композитні чи коріанові.
Оптимальну конструкцію за ціною та функціональністю кожен вибирає самостійно, але корисно прислухатися до деяких порад дизайнерів та споживачів.
Мініатюрні раковини
У малогабаритних ванних кімнатах найбільш доречними будуть невеликі умивальники. Дуже важливо, щоб уникнути дисонансу до маленької раковини, підібрати змішувач відповідного розміру. Серед таких екземплярів можна знайти оригінальні форми чи способи кріплення. Наприклад, умивальник на підставці дуже зручний в експлуатації та економить простір. Полочку можна використовувати для розташування умивального приладдя:
Плоскі раковини дуже зручні, т.к. вода із змішувача розбризкується в сторони, тому важливо підбирати моделі зі скошеними стінками піддону. Плюс від таких умивальників у тому, що підними можна обладнати місце для встановлення пральної машини:
Чашеподібні умивальники обов’язково монтуються на будь-яку підставку. Це може бути підвісна полиця, комод або шафи.
Овальна форма чашоподібної раковини заощаджує місце. Якщо підставку під неї виконати у формі короба, то в нього можна сховати всі сантехнічні комунікації:
Умивальники з різних матеріалів
Як уже згадувалося вище, для раковин використовується і натуральний, і штучний камінь.
Мармурові моделі дорожчі за синтетичні аналоги, але й термін служби зі збереженням зовнішнього вигляду у них набагато триваліший. Виготовляються вони із цілісного шматка мармуру. Ці розкішні та неповторні раковини можна назвати витвором мистецтва, тому і використовувати їх найкраще у ванних кімнатах відповідного дизайну. Погодьтеся, такі шикарні умивальники будуть безглуздо в типових кімнатах:
Якщо стиль оформлення ванної кімнати вибрано нестандартний, то мармуровий умивальник незвичайної форми гармонійно впишеться в подібний інтер’єр.
Мармурової може бути не тільки раковина, а й стільниця для неї:
Не менш привабливо виглядають раковини зі штучного каменю. Вартість їх на порядок нижча за екземпляри з натурального мармуру, а зовні вони анітрохи не відрізняються. Термін експлуатації у них менший, але це дозволить легко замінити набридлу або застарілу модель більш сучасною. Можна підібрати колір, форму та розмір умивальника відповідно до декору ванної кімнати:
Фасади на ванної також можуть імітувати мармур. Дуже ефектно виглядають такі конструкції у мінімалістичних стилях. Глянцева поверхня не зменшує простір:
Композитні раковини із суміші акрилу, мінеральних наповнювачів та кольору можуть імітувати будь-який матеріал: камінь або дерево:
Скляні раковини надають легкість приміщенню, не захаращують його. Єдиний мінус – плями від висохлої води та миючих засобів на поверхні скла помітніші, ніж на інших матеріалах:
Металеві раковини
Раковини із різних металевих сплавів зазвичай використовують на кухні. Сучасні дизайнери пропонують моделі, які підходять для облаштування ванної кімнати. Консольні раковини квадратної форми з нержавіючої сталі підійдуть для стилю хай-тек:
Металевий умивальник круглої форми відмінно впишеться в будь-який з інтер’єрів, варто лише оформити у відповідному стилі зону біля нього:
Неординарні моделі
Політ дизайнерської думки у конфігурації раковин сьогодні не знають межі: від найпростіших і традиційних до хитромудрих та ексцентричних. Однак важливо враховувати, що сміливі нестандартні моделі не завжди зручні в монтажі та експлуатації.
Раковина у формі витягнутої пелюстки стане справжньою родзинкою в інтер’єрі ванної, незважаючи на стандартний білий колір фаянсу:
Ефектно виглядають раковини незвичайно зігнутої форми. Таку модель не назвеш практичною, але приголомшливий вигляд внутрішнього оздоблення приміщення забезпечений:
Дизайн навісних (консольних) конструкцій також може відрізнятись оригінальністю. Місткі масивні конструкції займають трохи більше місця, ніж звичайні моделі, але дуже зручні в кімнатах великої площі:
Подвійні раковини
Умивальники з двома раковинами – раціональне та практичне рішення. Вранці водні процедури можуть прийняти одразу дві людини. Одну з раковин можна пристосувати для дітей, або розділити умивальник на жіночу та чоловічу частини. Варіантів подібних подвійних сантехнічних приладів є багато. Це можуть бути окремо стоять один від одного раковини:
або розділений на дві частини об’ємний піддон:
Вбудовані конструкції умивальників
Меблі і техніка, що вбудовуються, давно стали популярними в облаштуванні приміщень. Раковини, що становлять одне ціле з шафою або стільницею, дозволяють приховати всі сантехнічні комунікації. Таким чином, раковина стає захищеною від зовнішніх впливів та надійно закріпленою:
Дуже раціональне рішення – вбудувати умивальник у ніші. Прямокутна модель чудово підійде для такого розташування:
Також простір між стіновими перегородками можна зайняти раковиною литої форми:
Дуже незвичайно виглядають в інтер’єрі раковини-водоспади, що вбудовуються. Така конструкція міні-водоспаду складніша в установці, але створить неповторний акцент в інтер’єрі ванної кімнати.