стильні приклади обробки стін та підлоги
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

стильні приклади обробки стін та підлоги


Зробіть свою ванну кімнату неповторною і красивою, щоб уранці вас бадьорив її вигляд, а не холодний душ. Створіть образ санвузла, який відправлятиме вас кожен день на роботу в хорошому настрої.

Яскраве червоне оздоблення навколо дзеркала додасть бадьорості

Людина відрізняється від інших не лише звичками, а й смаком. Якщо ви прагнете мати неповторний образ своєї ванної кімнати, ви самі повинні його розробити. А основні правила, яких слід дотримуватись, ми зараз розглянемо.

Розподіл за розмірами ванної кімнати

Так склалося, що правила проектування дизайну залежать від площі приміщення. У випадку ванних кімнат прикордонна цифра 15м2. Те, що можна у великих санвузлах, неприйнятне у малих та середніх. Прийоми збільшення приміщення не потрібні у просторих кімнатах. Але є й загальні правила.

Інтер'єр ванної кімнати виконаний у теплих коричневих тонах

  • Чим менше приміщення, тим дрібнішою має бути плитка.
  • Світла, особливо біла, глянсова поверхня збільшує візуально простір і посилює освітлення.

Біла блискуча плитка робить приміщення більш просторим та світлим

  • Перлинно-біла плитка поєднується з усіма кольорами та відтінками.
  • Яскраві насичені кольори можна використовувати як додаток, оздоблення. Забарвлення, що кричить, потрібне тільки, щоб розставити акценти або підкреслити, але не бути основним. Багато яскравого тону тиснутиме на людину і позбавить інтер’єр затишку.
  • Найбільш прийнятне для ванни рішення — це оформлення пастельних тонах.

Глянцева поверхня кахлю та скло відбивають світло, створюючи ілюзію простору

  • На підлогу укладається товстіша плитка з шорсткою поверхнею. На стіни гладка блискуча.
  • Оздоблення стін та підлоги повинні бути вологостійкими та легко митися.
  • Найбільш вигідний колір для стелі – білий. Найпрактичніша стеля, це натяжний глянсовий.

Яскраві вставки відтінюють перлинну білизну та створюють настрій

Насамперед, звертайте увагу на геометрію плитки. Вона має бути вся абсолютно однакового розміру та прямокутної форми. Також вся партія має мати однаковий відтінок. Порівнюйте зразки з різних ящиків.

керамічною плиткою викладені стіни лише біля ванни

Перевірити геометрію можна накладенням однієї на іншу та виміром кутів. Оскільки косинці ми зазвичай із собою не носимо, досить порівняти довжину діагоналей. Використовувати можна звичайну мотузку або товсту нитку, адже розмір не має значення, лише його рівність. Якщо відстань між протилежними кутами відрізняється, це шлюб і не варто біля такої продукції затримуватися.

Приємне поєднання бежевого та білого та декор у вигляді бордюру над ванною

Найбільш якісну плитку зараз виготовляють чотири країни, це всім відома Італія, а також Німеччина, Іспанія та Португалія. Звертати увагу треба саме на державу, а не на компанію.

Темні сині ділянки роблять приміщення загадковим

Купувати залишки зі знижкою поганий спосіб економії. Вам спершу треба буде переробляти ваш проект оформлення під те, що ви купили. Потім, коли майже всю плитку буде викладено, з’ясуватися, що десь надбиті куточки, а щось розбили при транспортуванні та розкрої. Оскільки докупити неможливо, то доведеться відбивати та замінювати іншу, витрачаючи гроші не тільки на купівлю матеріалів, а й оплату роботи майстра.

Біла ванна чудово виділяється на темному тлі.

Якщо орієнтуватися на ціну, то якісна плитка починається від вартості квадратного метра, еквівалентної 18 євро. Розумне співвідношення ціни та якості закінчується на ціні трохи більше 30 євро. Далі ви просто оплачуєте бренд, накрутки та інше. Колекції, у яких бордюр та декор мають прикрасу у вигляді стразів, виступів, рюшів відносяться до дешевих, та мають низьку якість. Та й відмити їх буде складно.

Глянцева біла натяжна стеля найбільш підходяща для ванної

Найгармонічніший і красивіший інтер’єр виходить з плитки однієї колекції, яка містить світлі тони, темні тони, декори, бордюри та плитку для підлоги. На підлогу купуєте матову, чорну плитку, інші вироби для обробки глянсові.

Дрібна мозаїка на підлозі в душі та смужка у вигляді бордюру

Освітлення змінює відтінок поверхні. Тому звертайте увагу на спектр та яскравість освітлювальних приладів у магазині. Постарайтеся знайти місце, де світло аналогічне вашому, і там розгляньте всі види оздоблення, їх поєднання.

Плитка, виконана під натуральний туф, створює теплу обстановку.

Якщо вам сподобався інтер’єр на фотографії, особливо з красивою кольоровою підлогою, порахуйте, скільки плиток міститься в одному ряду. Потім прорахуйте у своїй ванній. Якщо у вас площа не менша, то можете зробити і собі такий самий декор підлоги або стін.

Дизайн інтер’єру ванної кімнати

Людина автоматично звертає увагу на те, що знаходиться на рівні її очей і нижче. Розмістіть найважливіший і найцікавіший елемент декору навпроти дверей на висоті 150-160 мм.

М'які кольори розбавляються яскравим декором

Прямокутна плитка практично і красиво виглядає у сучасному інтер’єрі. Її треба брати за основу. Декорування може мати варіанти.

Плитка на підлозі та стінах має різні розміри та поверхню, але однакова за кольором та малюнком.

Для ванної кімнати до 15 м2 дотримання ряду правил дозволить створити гармонійний та веселий інтер’єр, який буде відповідати вашому характеру, і зробить приміщення просторим, світлим, красивим. Дотримання цих прийомів не обмежить польоту вашої фантазії, а лише покаже найбільш прийнятний шлях і безліч варіантів.

Почнемо з того, що вибір плитки зробимо із однієї колекції. Підлога покриємо більш товстою матовою, яка не ковзає. Бризки, падаючи вниз, утворюють плями, менш помітні на темному тлі. Та й простір збільшується, якщо стіни світліші за підлогу, а стеля взагалі біла.

Темна квадратна плитка на підлозі і покладена вертикально світліша на стінах зробили приміщення з низькою стелею більш високим

Плитка для підлоги має квадратну форму. Якщо порівняти довжину її сторони з розмірами сторін прямокутного виробу для стін, то вона менша за довжину, але більша за висоту. В ідеалі діагональ квадрата дорівнює довгій стороні прямокутника. Але укладати кахель на підлогу по діагоналі у невеликих приміщеннях не варто. Така підлога зменшить приміщення і доведеться різати багато плиток, щоби викласти їх уздовж стін, це не раціонально і складно.

У просторому приміщенні стіни оздоблені по-різному

Підлога виглядатиме красиво, якщо обробку починати з центру приміщення і йти по колу. Тоді буде дотримано симетрію і підрізування вздовж стін буде однаковою.

Вертикальні смуги з дрібної дзеркальної плитки над ванною та мозаїки в душі звужують приміщення та піднімають стелю

Затирання для підлоги підбирається на 1-2 тони темніше за колір основного фону.

Для обробки невеликих приміщень найзручніші розміри плитки 200х500 та 200х600 мм. Темний тон краще укладати зверху донизу. Тоді простіше розрахувати висоту переходу, який повинен бути вищим за ванну на 7 – 10 см, і проходити вище унітазу, але нижче кнопки інсталяції. Розмітивши все правильно, ви отримаєте внизу гарне широке підрізування.

Ванна та унітаз красиво виглядають на темнішій плитці

Унітаз краще виглядає на яскравій плитці фону. Тому не варто обробляти стіну позаду нього декоративним або світлим кахлем.

Навіть невелика смужка кахлю, покладена похило, звужує ванну кімнату

Усі крани, кнопки, вимикачі повинні розміщуватись у центрі плитки. Щоб прорізати отвір, окресліть коло потрібного діаметра. Потім обпилюйте його каменем. Після цього зробіть наскрізний хрестоподібний розріз. З’єднавши кінці розрізів, отримайте квадратний отвір. За допомогою кусачок обламайте залишки по контуру. Надпил не дасть зруйнуватися кераміці за межами кола.

Мозаїка використана як декоративний бордюр.

Бордюр у маленьких ваннах застосовується у крайніх випадках. Якщо у вас фіксована стеля і треба уникнути негарної вузької підрізки. При цьому треба пам’ятати про колірний рефлекс. Темні та світлі поверхні відбивають одна одну, змінюючи колір і зливаючись. Тому підкресліть стелю, зробивши зверху смужку з темного кахлю.

Дрібна блискуча плитка з глянсовою поверхнею створює видимість глибини приміщення з ванною та душем

Що стосується декору, то він не ріжеться. Тому розраховуйте, щоб у вас зверху та знизу була світла смуга плитки та широка підрізка по кутах. Решту простору можна заповнювати декоративною плиткою або різного виду мозаїкою. Це сфера діяльності для вашої фантазії.

Строката плика робить ванну кімнату веселою, але коли її багато, втрачається затишок

Запам’ятайте ще таке правило гарного дизайну плитки. Якщо ви використовуєте прямокутний декор, стіна з дверним прорізом залишається без художніх вставок. У разі декорування кахлем іншого кольору або малюнками з дрібного мозаїчного кахлю навколо дверей також робиться декоративне оформлення.

Невелике приміщення здається більш просторим, завдяки світлій плитці та білим стінам.

Затирання на стіни вибирається за найсвітлішим тоном, який є в обробці.

Великі ванні кімнати

Дизайн великих приміщень відрізняється тим, що не потрібно дбати про збільшення простору. Ви можете декорувати ванну вертикальними смугами, напівколоннами, викладати з дрібної мозаїки будь-які візерунки, що вам сподобалися, або просто розсип кольору. Вам треба подбати тільки про освітлення та гармонію.

Стіни душу викладені плиткою під камінь, яка виконує роль декору за межами кабінки.

Найцікавіші фантазії допомагає здійснити дрібний кахель різних кольорів та відтінків. Це різні візерунки на всю стіну, і вертикальні малюнки. Яскраві строкаті поверхні зменшують простір. Тому вони небажані у маленьких ваннах. Зате у великих вони цілком доречні. Але не забувайте про висоту стелі. Зробити його візуально вищими можуть вертикальні смуги. Горизонтальні навпаки, знизять стелю та збільшать простір.

Мозаїка добре виглядає на стіні завдяки тому, що інсталяція унітазу та крани розташовані на самому обладнанні

Якщо покласти квадратну плитку на стіні під кутом, у вигляді ромба, приміщення стане вже тісніше.

У великих ванних кімнатах стіни можуть бути оформлені по-різному. Просто намагайтеся дотримуватися таблиці поєднання та контрасту кольорів. Дуже строката ванна кімната дратуватиме, яскрава – пригнічуватиме.

Білі поверхні підлоги, стін та стелі стають веселішими від строкатого фрагмента в обробці стіни

Недолік кольору завжди можна заповнити барвистими предметами туалету, яскравими рушниками та декором. А ось надлишок прибрати неможливо.

Душ оброблений плиткою різного розміру, але однієї кольорової гами, тому здається гармонійним та завершеним

Останнім часом все частіше застосовують для обробки мозаїку. Вона м’яка, гнучка і була розроблена для покриття округлих поверхонь. Але вартість її на порядок вища. До того ж її можна різати тільки по переходах і, щоб уникнути широких швів, треба розпускати, що складно і клопітно.

Рельєфну поверхню важко відмивати і до неї погано прилягають пластини електроприладів та інсталяцій. Але ваша ванна та ваша фантазія. Якщо дуже хочеться, то можна використовувати. Просто постарайтеся укладати її подалі від кранів та бризок.

Стіни декоровані рельєфною плиткою, але до неї погано прилягають планки інсталяції та електроприладів.

Використовуючи рельєфну плитку, намагайтеся вибирати дрібний та неглибокий візерунок, так звану «піксельку». Чим більші і глибші перепади, тим гірше виглядатимуть кути.

плитка з великими елементами, що виступають.  Гарний кут створити складно

Тепер ви знаєте основні правила створення гарного дизайну ванни за допомогою плитки. Решта залежить від вас та вашої фантазії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *