стильні ідеї дизайну кімнати під дахом, оформлення та облаштування
При облаштуванні приміщення під дахом будинку часто виникають проблеми. Це і зрозуміло — похилі стіни ускладнюють, а то й унеможливлюють використання стандартних меблів. Нерідко мансарда обмежена площею, що робить ретельне планування не примхою, а нагальною необхідністю.
Дуже важливо оптимально використовувати кожен квадратний метр приміщення так, щоб вийшло зручне та функціональне житло. Меблі для мансарди виготовляються «за місцем» своїми руками або на замовлення. Важливо, щоб деякі предмети меблів могли виконувати подвійні функції, наприклад: столик на ніч перетворюється на тумбочку, а кушетка на ліжко. Отже, все по порядку.
Проект – основа всього
Проектування інтер’єру житлового приміщення відіграє важливу роль. Саме на цьому етапі проявляються та усуваються можливі проблеми. При неписьменному проектуванні можна зіткнутися в процесі роботи з такими труднощами, які перекреслять всі зусилля. Особливо це стосується облаштування мансарди – нестандартного приміщення.
Найкращим рішенням буде доручити розробку проекту спеціалісту. Закінчивши роботу, він покаже, як виглядатиме кімната на екрані комп’ютера і, якщо треба, зробить зміни, враховуючи побажання замовника. Втім, зробити проект можна і самостійно, потрібна лише увага та акуратність.
Існують комп’ютерні програми, створені спеціально для дизайн-проектування, вони прості у використанні та доступні для кожного. Однак, перш за все потрібно визначитися з меблями, які розташовуватимуться в мансарді. Адже для проектування потрібно знати її розміри.
Маленька мансарда? Не біда!
На прикладі облаштування невеликої мансарди площею 20 кв. метрів легко переконатися, що навіть у таких стиснутих умовах можна обладнати вітальню, спальне та робоче місце. Простір під похилою стіною – «мертва зона», туди можна поставити лише дуже низькі меблі. Краще використовувати цю частину приміщення інакше.
- Непоганим рішенням буде відгородити «мертву зону» деревно-стружковими плитами, влаштувавши в ній стелаж зі знімними дверцятами на магнітних клямках. Туди на денний час забираються постільні речі. За бажанням, можна влаштувати в секціях і дрібніші відділення.
- Для зберігання одягу біля вхідних дверей обладнується міні-гардеробна, відгороджена гофрованою шторкою. Знизу, на поличці – відділення взуття. З двох сторін від вбиральні розташовуються два вертикальні стелажі, один на повну висоту, інший обмежений по висоті похилою стелею. Ці стелажі підійдуть для зберігання книжок чи інших маленьких предметів.
- Крізь усе приміщення, від вікна до перегородки з дверима проходить підвісна полиця із вбудованими світильниками. Робочий стіл розташований біля вікна. Якщо взяти до уваги, що більшість меблів виготовлена «за місцем» і має подвійне призначення, нічого дивного не буде в тому, що навіть у такій невеликій кімнаті залишиться достатньо простору для пересування.
Вікна – обличчя мансарди
Вікна можуть розташовуватись як вертикально – на фронтоні, так і похило – на даху. Перший варіант питань не викликає, а другий має нюанси, пов’язані зі своїм становищем у просторі. Є думка, що похилі вікна пропускають менше світла, оскільки світловий потік спрямований униз. Твердження спірне, адже світлопропускна здатність таких вікон залежить від висоти сонця над горизонтом. Одне безперечно — виглядають вони дуже стильно і, при належному оформленні, можуть стати прикрасою інтер’єру. Нижче йтиметься саме про такі вікна.
Похило вікно неможливо завісити звичайними шторами, тюлем. Якщо це зробити, вигляд буде дуже безглуздим. Для таких вікон створені спеціальні штори та жалюзі. Замовити їх можна у фірмах, які виробляють мансардні вікна. Хоч би яким був дизайн кімнати – головне, щоб у приміщенні було достатньо світла.
Сучасні вікна для мансард відрізняє величезну різноманітність як за формою, так і по конструкції. Скло в них може мати різні відтінки, що дозволяє підібрати потрібну тональність кольору інтер’єру.
Колір – це важливо!
В силу своєї специфіки мансарда більше за інших приміщень потребує правильно підібраної колірної гами. Насамперед, мансарда має бути пофарбована у світлі тони. Особливо це стосується приміщення невеликого розміру. М’який пастельний відтінок візуально розширить простір, створить затишок і покращить настрій.
На думку фахівців-дизайнерів найкраще витримувати загальний колірний діапазон всіх внутрішніх поверхонь мансарди, включаючи підлогу та стелю. Більше того, у всьому приміщенні повинні застосовуватися ті самі оздоблювальні матеріали. З тих же матеріалів повинні бути меблі. Тільки таким чином може бути досягнуто ідеальної цілісності всього інтер’єру.
Розсуваємо простір
Головний недолік мансард – не мала площа, а об’єм, зменшений похилими стінами. Багатьох людей обтяжує обмежений простір, а форма стелі викликає неприємні підсвідомі асоціації. Існують деякі прийоми, що дозволяють візуально розсунути простір.
- Високі, довгасті предмети інтер’єру чи групи предметів, які розташовані вертикально. Наприклад: вентилятор для підлоги, висока рослина в діжці, торшер, бамбукова портьєра, кілька невеликих картин або фотографій, що висять один над одним.
- Поверхні, що відбивають. Пара довгастих дзеркал не тільки збільшить глибину приміщення, а й підвищить освітленість.
- Можна задрапірувати похилу стіну гобеленом або великим плакатом із зображенням гір, високих дерев, багатоповерхових будівель. З-за нахилу здаватиметься, що ви дивитеся на них зверху.
- Можна зробити скошену стіну темнішою по відношенню до інших поверхонь. Так вона менше впадатиме в очі.
Сучасні будівельні технології дозволяють легко і без великих витрат перетворити горищне приміщення на затишну житлову кімнату. Нестандартна форма мансарди дає великі можливості для творчості дизайнера, польоту його фантазії. А яке величезне задоволення ви відчуєте, коли мети буде досягнуто, і горище перетвориться на улюблений обжитий куточок!