Стиль бароко в інтер’єрі
У цій статті ми постаралися описати основні особливості барокового стилю в інтер’єрі.
Величний і помпезний стиль інтер’єру бароко зовсім недарма перекладається з італійської мови як «химерний». Створений у палацах у знамениту епоху відродження, він чудово відтворює витонченість, багатство та унікальний дух того часу. Народився він в Італії у важкі для цієї країни часи на стику XVII та XVIII століть, коли ця держава розривалася від міжусобних конфліктів та постійної загрози з боку більш стабільних сусідніх країн. Враховуючи таке важке становище, стиль бароко повинен був переконати своєю пихатістю, що в країні процвітає багатство, розкіш і порядок.
Особливу популярність він отримав при дворі славетного французького короля Людовіка XIV. Залишається досить затребуваним і сьогодні. Варто відзначити, що стиль бароко прославили не тільки архітектори, але також і художники, і скульптори, які також мали чималий вплив на архітектуру. Чого тільки варте ім’я великого Мікеланджело Буонарроті або Бартоломео Франческо Растреллі. Бароко — це один із найбільших стилів мистецтва в цілому.
Стиль бароко характеризується до певної міри з’єднанням протилежних якостей, тільки тут точні математичні лінії межують з легковажними елементами, а серйозність із бурлеском. Для цього стилю інтер’єру характерні помпезність, епатаж, пишність, гра тіней, пафос, контрасти і якась химерність. Показна розкіш для нього просто життєво необхідна, а найкращими рішеннями при оформленні житла в стилі бароко будуть мальовничі гобелени, великі різьблені дзеркала, складні вигнуті лінії елементів, розписні стелі та гравюри на стінах, а також загальне поєднання реальності, яка плавно переходить у стилі барокко. Колірна гама бароко – це поєднання білого, червоного та золотого. Особливу увагу варто приділити матеріалу, з якого будуть виготовлені елементи інтер’єру в стилі бароко. Тут повинні бути рідкісні і дорогі сорти деревини, мармур, слонова кістка, оксамит, перламутр, а численні елементи повинні бути покриті майстерною позолотою. Меблі тільки з натурального дерева, повинні бути дзеркала на весь зріст, дивани, а також маленькі стільці з м’якою оббивкою. Центральний елемент спальні — це, звичайно ж, пишно облаштоване багате ліжко з балдахіном. Текстильні елементи обов’язково мають бути прикрашені різноманітними бантиками та рюшечками. Велика роль відводиться дрібним елементам: статуеткам, вазам, скринькам. На стінах мають висіти картини на кшталт епохи Відродження.