Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну


Зміст:

  1. Стелі з гіпсокартону: переваги та недоліки
  2. Види стель із гіпсокартону
  3. Варіанти підсвічування стелі із гіпсокартону

Коли мова заходить про вибір матеріалів для обробки стельової поверхні, господарі приміщень, в яких планується ремонт, все частіше віддають перевагу гіпсокартонним конструкціям. І це зовсім не дивно, адже подібне оформлення стелі завжди виглядає красиво та підвищує статус кімнати, що особливо актуально для таких багатофункціональних приміщень, як вітальня. Ця кімната призначена для прийому гостей та відпочинку у родинному колі. Тут можна облаштувати затишну бібліотеку та робочий кабінет для проведення ділових переговорів. Тому стеля з гіпсокартону в цьому випадку можна назвати найбільш раціональним та доступним інтер’єрним рішенням. Далі ми пропонуємо дізнатися про різновид подібних конструкцій та варіанти використання гопсокартонних стель для облаштування вітальні.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Стелі з гіпсокартону – переваги та недоліки

Такий будівельний матеріал, як гіпсокартон, є стіновими і стельовими полотнами, що випускаються в листовому форматі полегшеного типу. Основою гіпсокартону є гіпс, оснащений спеціальними добавками, які наділяють полотна гнучкістю. З двох сторін такий вид гіпсу оформлений у спеціальний будівельний папір. Однак, не дивлячись на наявність декількох шарів, листи стельові гіпсокартону набагато тонше стінових.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Переваги гіпсокартонної стелі

Подібний вид оздоблювального матеріалу характеризується оптимальною вагою, тому не викликає вагового навантаження на стіни та стелю. Полотна відрізняються між собою за розміром, добре кріпляться до каркаса, не дають усадки і не деформуються. Крім цього, гіпсокартон має шумоізоляційні властивості, характеризується довговічністю, вологостійкістю та вогнестійкістю. У більшості варіантів при монтажі гіпсокартонних конструкцій не потрібно заздалегідь готувати основу. Подібний вигляд стель відрізняється привабливістю, різноманітністю дизайну та гарним поєднанням з іншими матеріалами, наприклад, плівкою або панелями.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Недоліки гіпсокартонних конструкцій

Головним недоліком оформлення стелі за допомогою гіпсокартону є скорочення висоти стін і крихкість. При неточних розрахунках та зайвому вигині полотно може тріснути або негарно вигнути. Також слід уникати надто глибокого кріплення фіксаторів, що призводить до погіршення естетичного вигляду конструкції. При створенні складних варіацій стелі слід звернутися по допомогу до фахівця.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Види стель із гіпсокартону

Оскільки вітальня є найбільш популярним і багатофункціональним приміщенням дизайнери радять поставитися до вибору підвісної стельової конструкції при створенні інтер’єру з усією серйозністю. Вам слід подбати не тільки про попереднє планування конфігурації стелі та вибір стильового рішення, але й переконатися в достатній висоті стін. В іншому випадку замість презентабельного вигляду та комфортної атмосфери ви отримаєте зворотний ефект. Які ідеї можна використовувати для облаштування вітальні, ми розповімо далі.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Однорівневі стелі

Подібну пропозицію можна впевнено назвати оптимальним рішенням для створення стриманого дизайну, адже подібна конструкція є ідеально гладкою стелею, без декорацій. Така поверхня чудово підходить для оформлення інтер’єру вітальні у скандинавському чи сучасному стилі, а також у стилі прованс чи мінімалізм. Однорівнева стеля може мати класичний білий колір, поєднуватися за кольором з деталями обстановки вітальні, повторювати різні текстури і доповнюватися декоративними елементами.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Дворівнева стеля

Така ідея стане чудовим доповненням просторих приміщень з високими стелями, а наявність незвичайних геометричних чи абстрактних форм сприяють розподілу кімнати на функціональні зони. Це можуть бути ступінчасті конструкції у вигляді прямокутників, овалів, квадратів з плавними або декорованими краями, що чудово підходить для оформлення традиційної лінійки інтер’єрів, наприклад, бароко або вікторіанського. Асиметрична стеля стане чудовим доповненням модерну.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Комбіновані стелі для вітальні

Завдяки тому, що гіпсокартон чудово поєднується з іншими видами оздоблювальних матеріалів, дизайнери дуже успішно комбінують його з іншими варіантами стельових покриттів, в результаті чого виходять оригінальні конструкції, що вражають своєю складністю та ефектним зовнішнім виглядом. І однією з найбільш популярних пропозицій є тандем гіпсокартону з ПВХ плівкою або натяжною стелею. Поєднання матової та дзеркальної поверхонь дозволяє створити ефект глибини. Особливо, якщо межі між полотнами доповнюються підсвічуванням. Не менш оригінальним рішенням можна назвати поєднання гіпсокартонних конструкцій з дерев’яними балками. Що ідеально підходить для створення у вітальні атмосфери заміського будинку, актуальної для інтер’єрних напрямків у стилі прованс, шале або кантрі.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Варіанти підсвічування стелі для вітальні з гіпсокартону

Жодне інтер’єрне рішення не вважається завершеним без встановлення освітлювальних приладів, тому ми не могли залишити поза увагою варіанти монтажу підсвічування, актуального для стельових конструкцій з гіпсокартону.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Закарнизний вид підсвічування

Подібний тип освітлення характеризується встановленням неонових трубок або світлодіодних стрічок по краю фігур або периметру всієї стелі. Рівномірне і м’яке світіння, що утворюється, візуально піднімає рівень конструкції і створює ширяючий ефект.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Точкове освітлення

Підсвічування такого плану вважається невід’ємною частиною будь-якої гіпсокартонної конструкції і є вбудованими по периметру або навколо великих деталей LED-лампи невеликого розміру. Це можуть бути джерела світла, заглиблені в стельове полотно або прилади, що злегка виступають, на міні-кронштейнах, оснащені поворотним механізмом.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

«Зоряне небо»

Ідеальною основою для створення такого варіанту освітлення є комбіновані стелі. Особливо цікаво виглядає таке підсвічування в компанії гіпсокартону з плівкою ПВХ, що пропускає світло або має спеціальну перфорацію. Таке рішення прийнятне не тільки для облаштування вітальні з невеликою квадратурою та невисокими стінами, але і для більш просторих приміщень.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Вбудовані плафони

Ідея використовувати як підсвічування вбудовані плафони завжди виглядає стильно та акуратно. Такі прилади, як правило, виступають як основні освітлювальні прилади і здатні розсіювати світло по всьому периметру вітальні.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Підвісні люстри

Вироби такого плану є невід’ємним атрибутом для просторих приміщень. Чим вище рівень стелі, тим габаритніший і ефектніший освітлювальний прилад. Скляні квіти, зірки, оригінальні ліхтарики, кришталеві підвіски – лише деякі із запропонованих дизайнерами варіантів, тому ви без особливих зусиль підберете ідеальну люстру для будь-якого стилю вітальні.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Як ми вже говорили, підвісна стеля з гіпсокартону — це безліч ідей для оформлення інтер’єру, підтвердженням чого є запропонована нижче добірка фотографій. До речі, саме тут ви зможете гідно оцінити різноманітність гіпсокартонних конструкцій та підібрати ідеальний варіант для своєї вітальні.

Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайнуСтелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайнуСтелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну Стелі з гіпсокартону для вітальні: 100 фото-ідей, новинки дизайну

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *