Склошпалери в інтер'єрі квартири - як клеїти, властивості, переваги та недоліки
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Склошпалери в інтер’єрі квартири — як клеїти, властивості, переваги та недоліки





Склошпалери в інтер'єрі квартири

Вибираючи обробку для стін, багато хто відмовляється від поклейки шпалер: паперові недовговічні, синтетичні — не пропускають повітря. Залишається хіба фарбування, але що робити, якщо хочеться додати в інтер’єр красиву фактуру? В цьому випадку ідеальним рішенням стануть склошпалери — екологічно безпечний матеріал з найтонших скляних ниток, який чудово тримається на оштукатуреній поверхні, захищаючи її від мікротріщин і плісняви, при цьому зберігаючи бездоганний вигляд протягом багатьох років.

Що це? Особливості виробництва

Основною сировиною для цього матеріалу є кварцовий пісок, який змішується з содою, вапняком та глиною, а потім методом плавлення при дуже високих температурах (+1200°C) перетворюється на рідке скло. З нього витягують павутиноподібні нитки, накручують на бобіни і тчуть напівпрозоре гнучке полотно.

Товщину волокон регулюють, прискорюючи або уповільнюючи рух верстата, а спосіб їх переплетення впливає на фізичні та декоративні особливості готових склошпалер. Таким чином, виходить дрібна, гнучка і дуже тонка сітка, яка має армуючі властивості.

Що таке склошпалери

Види склошпалер

Залежно від щільності та фактури, склошпалери поділяють на два типи — павутинка та візерункові. Перші більш гладкі, мають невелику вагу і застосовуються в основному для обробки стель. Візерункові легко впізнати за вираженим рельєфним малюнком, який формується на ткацькому верстаті, подібно до жакардового полотна. Найпопулярнішими фактурами є рогожка, геометричні фігури чи рослинні мотиви.

Склошпалери можуть бути пофарбовані в масі, але частіше вони прозоро-білі і пристосовані під багаторазове фарбування.

Види склошпалер

Склошпалери – чи небезпечно використовувати?

За аналогією зі скловатою, багато хто побоюється використовувати склошпалери в інтер’єрі. Однак ці матеріали зовсім не схожі — якщо подивитися під мікроскопом, можна помітити, що в утеплювачі волокна крихкі і з загостреними краями, в той час як склоніти, що використовуються для шпалер, набагато більш міцні, гладкі, а на зламі мають пряму циліндричну форму.

При поклейці на стіну склошпалери додатково ущільнюються, просочуючись з одного боку клеєм, а з іншого — фарбою, після чого можна вільно доторкатися до них без ризику отримати подразнення шкіри.

Тим не менш, самі оздоблювальні роботи рекомендується проводити в закритому одязі та захисних рукавичках, оскільки «голі» склоніти можуть залишати на руках мікроскопічні подряпини, що викликають свербіж.

Склошпалери в інтер'єрі

Переваги та недоліки склошпалер

У Європі склошпалери користуються великою популярністю і цьому є цілком зрозумілі причини:

— Практичність — термін експлуатації склошпалер становить від 25 до 50 років, що надовго позбавляє необхідності займатися ремонтом, хоча за бажання можна змінювати забарвлення та оновлювати дизайн. Вони дуже міцно тримаються, не відклеюються, не пошкоджуються свійськими тваринами.

— Екологічність — для виготовлення склополотна використовуються лише природні матеріали, які є повністю безпечними для здоров’я людини та навколишнього середовища. Стіни, обклеєні склошпалери, вільно пропускають повітря і вологу, на них не з’являється пліснява, а в приміщенні стає легше дихати;

— Пожежна безпека — на відміну від паперових та полімерних, склошпалери не спалахують, а плавитися починають тільки при температурі понад 1000 градусів, не виділяючи їдких випарів;

Переваги та недоліки склошпалер

— Вологостійкість — завдяки цій якості склошпалери чудово підходять для ванних кімнат та кухонь. Також ними можна обклеїти фасади кухонних меблів або фартух гарнітура;

— Естетичність — поверхня, вкрита «павутинкою», виглядає ідеально рівною і здається, що це просто бездоганне фарбування; фактурні склошпалери надають інтер’єру вишуканого вигляду, а також виглядають цікаво і ненав’язливо.

З недоліків склополотна можна виділити досить високу вартість, яка нівелюється тривалим терміном служби такого покриття.

Слід зазначити недостатньо широкий вибір візерунків, якщо порівнювати, наприклад, з величезним розмаїттям шовкографії на вінілових шпалерах. Але якщо розглядати стіни в першу чергу як фон для решти інтер’єру, то вибір на користь непомітної елегантності склошпалер може стати навіть кращим.

Переваги та недоліки склошпалер

Як клеїти склошпалери?

Хоча склошпалери мають трохи більшу вагу і щільність, ніж інші рулонні матеріали для обробки стін, але особливості їх поклейки майже не відрізняються. Для початку важливо правильно підготувати поверхню — вона повинна бути рівною, гладко оштукатуреною та сухою. Маленькі тріщини та заглиблення до 1 кв.см. склотканина приховає, але явні недоліки доведеться виправляти ще до початку оздоблювальних робіт.

Для склошпалер використовується спеціальний клей на основі крохмалю або ПВА. Він досить густий, тому наноситься виключно на стіну безпосередньо перед поклейкою. Рулони розрізаються канцелярським ножем на смужки необхідної довжини з припуском 10 см для вирівнювання малюнка.

Починати поклейку слід від вертикального орієнтиру: вікна, двері або кута, перевіряючи правильність ліній схилом. Можна виміряти ширину шпалер і зробити попередню розмітку стін олівцем.

Подальші дії нічим не відрізняються від процедури з паперовими або вініловими покриттями: матеріал розгладжується пластиковим шпателем, ним же забираються надлишки клею та повітряні бульбашки. Особливу увагу слід приділити стикам, а також куточкам вони повинні бути рівними, не накладатися один на одного.

Після повного висихання склошпалери повторно грунтуються розведеним клеєм для зменшення витрати фарби. Приблизно через добу можна розпочати нанесення фінішного декоративного шару. Для сухих приміщень найкраще вибирати акрилову фарбу на водній основі, а на кухні та у ванній можна скористатися вологостійкою латексною.

Перефарбовувати фактурні склошпалери можна від 8 до 20 разів — цей параметр залежить від якості матеріалу, об’ємності малюнка і щільності фарби.

Як клеїти склошпалери?

Склошпалери в інтер’єрі.

Пропонуємо до Вашої уваги добірку фото, на яких зображені склошпалери в інтер’єрі різних кімнат. Ці приклади допоможуть знайти цікаві рішення для обробки стін із застосуванням даного матеріалу та придумати нові способи комбінування текстур, кольорів та малюнків. Надихайтеся!

Склошпалери в інтер'єрі дитячої кімнати
Склошпалери в інтер'єрі ванної кімнати
Склошпалери в інтер'єрі вітальні та кухні
Склошпалери в інтер'єрі кухні
Склошпалери в інтер'єрі спальні
Склошпалери в інтер'єрі спальні
Склошпалери в інтер'єрі вітальні
Склошпалери в інтер'єрі кухні
Склошпалери в інтер'єрі дитячої кімнати
Склошпалери в інтер'єрі вітальні
Склошпалери в інтер'єрі передпокою
Склошпалери в інтер'єрі вітальні
Склошпалери в інтер'єрі спальні
Склошпалери в інтер'єрі кімнати
Склошпалери в інтер'єрі передпокою та коридору
Склошпалери в інтер'єрі вітальні
Склошпалери в інтер'єрі дитячої кімнати для хлопчика
Склошпалери в інтер'єрі дитячої кімнати для дівчинки
Склошпалери в інтер'єрі спальні
Склошпалери в інтер'єрі кімнати

Відео: Як фарбувати склошпалери?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *