Скляні столи для кухні – плюси та мінуси (55 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Скляні столи для кухні – плюси та мінуси (55 фото)



Скляні столи для кухні завжди виглядають невагомими, куди менш громіздкими в порівнянні зі стандартними пластиковими або дерев’яними дерев’яними конструкціями. Вони виявляються актуальними у разі, коли потрібно візуально «розвантажити» простір – особливо, якщо площа кімнати обмежена.

Скляний стіл в інтер'єрі маленької кухні

Для виготовлення кухонних столів скло застосовується особливе – загартоване, стійке як до вологості, так і до температурних перепадів. Так що і для робочої зони, де багато готують, і для їдальні, де важлива презентабельність інтер’єру, скляні меблі підходять не менше традиційних дерев’яних.

Переваги і недоліки

Скляний стіл з дерев'яним підстіллям

Скляний обідній стіл дозволить сформувати у приміщенні зону особливого комфорту. Серед переваг таких меблів:

  • стабільність при дії високих температур;
  • несприйнятливість до вологості;
  • забруднення що неспроможні проникнути у структуру матеріалу;
  • довговічність;
  • безпека, що забезпечується використанням спеціального загартованого скла;
  • унікальний, чудовий зовнішній вигляд, доречний в інтер’єрах усіх стилів, що поєднується з усіма матеріалами;
  • скло відбиватиме світло і візуально робити будь-яку кухню просторішою;
  • у догляді можна користуватися як звичайними миючими засобами, так і спеціальними, призначеними для скла;
  • екологічна чистота – матеріал стільниці у своєму складі не має жодних шкідливих речовин чи небезпечних хімічних сполук.

Що стосується недоліків, то скляні обідні столи мають певні експлуатаційні характеристики, які не всім припадають до вподоби:

  • можуть залишатися розлучення, відбитки пальців, а в деяких моделях у стики між рамою столу та склом можуть потрапляти крихти та бруд;

Догляд за скляним столом

  • відгуки в інтернеті бувають негативними — багато хто відзначає «дзвінкість», скляний стіл здається крихким, холодним і незатишним;
  • також у відгуках часто пишуть про те, що прозорі обідні столи зі скла не найкращий вибір, тому що видно ноги сидячих та підлогу;

Сервірування скляного столу

Поради щодо догляду та користування:

  • фахівці рекомендують правильно експлуатувати кухонні столи зі скла, що передбачає використання підкладок або серветок під посуд, очищення за допомогою мікрофібри та якісного засобу для миття скла.

Види скляних столів

Скляні столи, як правило, мають комбіновану конструкцію. Найчастіше для підстілля та ніжок використовуються хромовані чи ковані металеві, дерев’яні, плетені, кам’яні чи пластикові матеріали. З цих матеріалів може виконуватися і рама для скла.

На фото нижче представлені приклади, як в одному столі можуть поєднуватися практичне скло та традиційне дерево (гортайте праворуч).

При виборі конкретної конструкції та форми столу багато залежить від розміру кухні. Для великої кухні чи їдальні підійде масивний стіл будь-якої форми.

Для просторої кухні також підходить круглий або овальний стіл.

Круглі скляні таблиці в інтер'єрі кухні

Круглий стіл в інтер'єрі вітальні-їдальні

Круглий стіл в інтер'єрі кухні-їдальні

Втім, невелика родина круглий скляний стіл маленького діаметру може розмістити і маленькій кухні.

Круглий обідній скляний стіл

Прямокутний скляний стіл компактніший, оскільки однією стороною його можна притулити до стіни. У маленькій або вузької кухні такий стіл доречніший за круглий або овальний.

Білий прямокутний стіл

Прямокутний скляний стіл в інтер'єрі кухні

Крім того, якщо кухня невелика, слід використовувати розсувні конструкції або столи-трансформери зі стільницею зі скла. Такі складні столи в складеному вигляді займають місця не більше, ніж журнальний столик, а при необхідності легко змінюють висоту, перетворюючись на повноцінну обідню конструкцію.

Обідній стіл-трансформер зі скляною стільницею

Якщо ж ви часто приймаєте гостей, але стаціонарний великий стіл не підходить з будь-яких причин, рекомендуємо придбати саме розсувні конструкції. За допомогою них можна легко організувати обіднє місце для сім’ї з 2-3 осіб, а потім розкласти та збільшити кількість посадкових місць удвічі (за потреби).

Розсувний скляний стіл

Ви також можете вибрати стіл з додатковою нижньою стільницею-полкою. Це дає додаткові можливості для декорування чи зберігання речей. Сама полиця часто робиться матованою або декорованою піскоструминним малюнком.

Скляний обідній стіл з полицею

Як вписати скляний стіл в інтер’єр кухні?

Кухонний стіл зі скла може бути виготовлений з прозорого або тонованого матеріалу. У виборі типу поверхні багато залежить від основного інтер’єру приміщення. Тут існують такі рекомендації щодо вибору:

  1. В інтер’єрі в стилі прованс, Шеббі шик і класика доречний стіл із кованими витонченими ніжками або дерев’яним підстіллям.

Скляний стіл у стилі прованс, шеббі шик, класик

  1. Сільський стиль кантрі може бути доповнений скляним столом, якщо він обрамлений деревом, наприклад, зістареним або грубо обробленим, має ковані ніжки або плетене підстілля.

Скляний стіл у стилі кантрі

  1. Традиційний класичний стиль вимагає використання деревини, різьбленого каменю або, як було зазначено, кованих ніжок.

Обідній скляний стіл у класичному стилі

  1. Для сучасних інтер’єрів чудовим вибором стане конструкція на хромованих ніжках.
  1. Арт деко доповнюється моделлю з прозорим склом та металевими ніжками з геометричними елементами у кольорі золота, хрому, бронзи або міді;

Стіл зі скла в стилі ар деко

  1. Типовим варіантом у стилі хай-тек можна назвати модель з прозорою стільницею та алюмінієвими (хромованими) ніжками лаконічної форми. Про стиль хай-тек взагалі можна прочитати тут.

Скляний стіл у стилі hi-tech

Скло не обов’язково має бути прозорим. Якщо зробити його кольоровим, воно приверне до себе ще більше уваги за рахунок глянсової фактури.

Кольоровий скляний обідній стіл

Відтінок скляної стільниці може бути акцентною кольоровою плямою в монохромному дизайні або повністю відповідати обробці фасадів гарнітура.

А вибираючи матеріал, можна віддати перевагу прозорому, матовому або кольоровому склу. Враховуйте, що матова стільниця завжди буде трохи зеленою — це особливості виробництва. Тому майже завжди для видалення глянцю та зниження прозорості вибирають тонування, а не матування.

Стіл з матового скла та зразки тонованого скла

Правила вибору кухонного столу

Поради щодо вибору скляного столу

Вибираючи кухонний стіл для кухні зі скла, слід звертати увагу на такі нюанси:

  1. Популярність виробника. Це гарантує використання справді якісних матеріалів у конструкції.
  2. Надійність кріплень. У місцях стиків скла з деревом або металом скло обов’язково має ущільнювач.
  3. На склі в жодному разі не допускаються відколи, а всередині самої поверхні немає несплошностей або повітряних бульбашок.
  4. Вирішальним фактором вибору стане дизайн і форма — круглий, прямокутний, овальний або квадратний, з напиленням, матовий або повністю прозорий, з поличкою-підкладкою.
  5. При виборі розміру столу потрібно орієнтуватися на кількість членів сім’ї, при цьому майте на увазі, що для однієї дорослої людини необхідно не менше 60 см місця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:37 Середня оцінка: 4,51 із 5)
Скляні столи для кухні – плюси та мінуси (55 фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *