Скляні шторки для ванної (50 фото): види, каталог, як вибрати
Шторка у ванній кімнаті є досить значним предметом інтер’єру. Окрім своєї основної функції захисту підлоги від попадання вологи, вона може стати чудовим декоративним елементом. Особливі умови приміщення змушують скрупульозно підходити до вибору матеріалу, який повинен мати особливі властивості. Найкращим варіантом можуть стати скляні шторки, які мають масу переваг перед своїми аналогами з інших матеріалів. Чому? Про це Ви дізнаєтесь у подальшій статті. Також ми дамо деякі поради, як правильно вибрати виріб і що при цьому потрібно врахувати.
Переваги і недоліки
Присутність скла все частіше зустрічається у житлових інтер’єрах – з нього виготовляють перегородки, декоративні елементи та навіть меблі. Зумовлено це тим, що сучасні технології досягли виробництва настільки міцного скла, що його можна без остраху використовувати в обстановці. До того ж вражають і декоративні якості матеріалу, безліч способів його декорування, що дають можливість підібрати конструкцію, що найбільше підходить за стилем і кольором. У чому перевага шторок зі скла для ванної кімнати? До основних переваг, завдяки яким матеріал завоював популярність, можна віднести такі:
— Абсолютна стійкість до умов високої вологості та перепадів температур – скло не схильне до гниття, корозії та інших негативних змін, що обумовлює тривалий термін служби (деякі виробники встановлюють гарантійний термін до 15 років);
— Безпека – матеріал проходить ретельне загартування і має спеціальні домішки, завдяки яким має супервисоку міцність. Навіть якщо воно розіб’ється, що трапляється вкрай рідко, великі уламки матимуть округлені краї, які не завдадуть травми;
— Безліч можливостей декорування, у тому числі зробити поверхню повністю матовою для захисту чаші ванної від сторонніх очей, отримати барвистий малюнок, який стане акцентом обстановки, або залишити прозору конструкцію, яка внесе легкість в інтер’єр (докладніше про способи декорування ми поговоримо далі);
— Скляна ширма може брати повноправну участь у зонуванні маленького простору, а також відокремити територію для ухвалення душу.
Що ж до простоти догляду – питання досить спірне. З одного боку, щоб підтримувати чисту поверхню, її достатньо протирати сухою серветкою після кожного прийняття водних процедур. З точки зору гігієни, щоб уникнути появи організмів, що паразитують, скло необхідно періодично обробляти спеціальними складами. До недоліків можна віднести дорожнечу деяких видів скляних ширм, проте великий спектр продукції, що пропонується на ринку, дозволить вибрати більш бюджетний варіант.
Види скляних шторок для ванної
Скляні шторки мають ряд різновидів, які класифікуються залежно від конструкцій та системи відкривання. Шторки можуть мати каркас, який складається з металевої або пластикової конструкції, або бути безкаркасними. В останньому варіанті всі елементи виробу поєднуються між собою за допомогою фурнітури. Яку з них вибрати, залежить від особистих уподобань, а також умов кімнати: її дизайну, розмірів, присутності шикарного оздоблення та сантехніки, розміщення меблів. Умовно всі види можна розділити на такі категорії:
Орні шторки
Найбільш знайома всім система, коли шторки відкриваються на кшталт стандартних дверей. Така конструкція гарна для просторих приміщень. Можна також вибрати модель, де дверцята відчиняються всередину, щоб не захаращувати простір. Тут обов’язковим елементом є ручки, без яких експлуатація значно ускладниться. Добре виглядає таке виконання, коли ванна розташована в заглибленні та має бічні стіни.
Розсувні шторки
Такі конструкції є купейною системою відкривання дверцят, яка досить зручна, не вимагає наявності додаткового вільного простору. Ідеальним варіантом стануть дверцята з ручками – тоді поверхня скла менше забруднюватиметься.
Статичні шторки
Мабуть, це найпростіший варіант із погляду наявності механізмів – вони тут просто відсутні. Шторка є скляним полотном, встановленим стаціонарно без можливості переміщення або складання, що нерідко здешевлює його вартість. Даний варіант варто врахувати людям, які страждають на клаустрофобію, коли страх опинитися в замкнутому просторі може спричинити психологічний стрес.
Статичні шторки можуть бути великими, закриваючи собою простір від краю ванни до стелі, або бути як декоративні елементи, відмежовуючи зону прийняття водних процедур (у такому разі вони не наділені функцією захисту інтер’єру від попадання вологи).
Розкладні шторки
У цьому випадку йдеться про шторки, які складаються на кшталт гармошки. Конструкції здатні ефектно підкреслити індивідуальність та стиль загального дизайну приміщення. Конструктивно вироби є кілька скляних полотен, що кріпляться на шарніри. Значним плюсом є можливість повністю скласти шторку, якщо є така потреба.
Дизайн скляних шторок для ванної
Ми вже згадували раніше про те, що скло може стати справжньою окрасою інтер’єру. У невеликих ванних кімнатах доречні прозорі моделі, які не загороджують собою простір, даючи можливість потокам світла потрапляти у всі куточки. Якщо ж є необхідність закрити зону від сторонніх очей, наприклад, у великій сім’ї, де суміщений санвузол, можна придбати матові полотна. Вони повністю закриють собою ділянку і додадуть інтер’єру більше світлих ноток.
Нерідко власники прагнуть урізноманітнити однотонні інтер’єри, зробити їх барвистішими та оригінальнішими. В даному випадку найбільш простим варіантом стане нанесення на полотна вінілових наклейок, які додадуть певного шарму, а коли дизайн набридне, їх можна легко очистити з поверхні. Також доступним варіантом є оформлення скляної ширми вологостійкими плівками, що самоклеяться, зображення яких досить барвисті.
Красиво виглядають візерунки та орнаменти на скляних шторах, які повторюють малюнки, які є в приміщенні (наприклад, в обробці плиткою стін). У процесі виготовлення виробів може застосовуватися такий спосіб декорування як фотодрук, що дозволяє нанести чудові зображення на скляні полотна.
Що потрібно врахувати під час виборів?
Підсумовуючи, можна виділити такі моменти, які вимагають особливої уваги при виборі скляних ширм для ванної кімнати. Насамперед необхідно чітко визначитися з розмірами, розуміючи, яку саме площу вони мають закривати. Якщо приміщення досить просторе, можна зупинитися на варіанті з дверцятами, а для невеликих кімнаток підійдуть купейні або дверцята-гармошка. Вони також стануть найкращим варіантом для кутових ванних та душових кабін.
Потрібно оцінити необхідність у приховуванні простору для прийняття водних процедур від сторонніх очей – якщо ванна є самостійним приміщенням, краще вдатися до встановлення прозорих виробів, які не вкрадуть простір. Коли санвузол поєднаний або на його території розташовані побутові прилади (наприклад, пральна машинка), які можуть знадобитися іншим членам сім’ї, можна скористатися матованими шторками або малюнками.
Також необхідно врахувати той факт, що конструкції з каркасом визнані безпечнішими та довговічнішими. Однією з новинок є остання розробка скляної моделі з антикрапельним покриттям – бризки води, що потрапили на поверхню, не затримуючись, збігають донизу, дозволяючи полотну залишатися сухим.
Вибираючи модель, необхідно особливу увагу приділити роботі механізму – присутність скрипів та шумів при відкриванні може сказати про низьку якість та недовговічність конструкції. Варто звертати увагу лише на перевірених виробників.