Скляні міжкімнатні двері (65 фото): види, моделі, які купити
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Скляні міжкімнатні двері (65 фото): види, моделі, які купити

Скляні міжкімнатні двері (65+ фото)

Міжкімнатні двері зі скла – порівняно нове явище, але вже міцно зарекомендоване себе з позитивного боку. Мало хто знає, але перші прототипи таких конструкцій були придумані і успішно використовувалися французами ще XVII столітті. Звичайно, вони не відповідали високим естетичним і міцністю характеристик сучасних моделей, але все ж набули широкого поширення. Скляні міжкімнатні двері мають ряд переваг, якщо порівнювати їх з аналогами з дерева, фанери. Давайте розглянемо, яким асортиментом представлений сьогоднішній ринок дверей і оцінимо всі переваги цих чудових виробів.

Переваги і недоліки

Говорячи про скляні міжкімнатні двері, можна виділити їхню головну перевагу – універсальність. Завдяки широкому полю для дизайну, можна встановити вдома конструкції, які чудово «впишуться» в той чи інший стиль інтер’єру. Сьогодні це особливо актуально, оскільки дизайн приміщень дедалі більше прагне відкритого вільного простору.

Наступною позитивною властивістю можна сміливо назвати довговічність матеріалу, так як скло, що використовується у виготовленні дверей, має особливу міцність, не схильне до впливу вологи, перепадів температур, не боїться ультрафіолету і, на відміну від металу і дерева, не іржавіє і не розсихається з часом.

Але, як кажуть, не обійдеться тут і без «ложки дьогтю» – скляні затвори мають досить велику вагу, що значно ускладнює монтаж, і коштують зовсім не дешево. Якщо Вас ці факти не налякали, пропонуємо ознайомитися з усією різноманітністю даного предмета інтер’єру.

Скляні міжкімнатні двері - Переваги та недоліки
Скляні міжкімнатні двері - Переваги та недоліки

Види скляних міжкімнатних дверей

Основна класифікація міжкімнатних дверей зі скла ґрунтується на способах відкриття. Кожен тип має свої якісні характеристики, які варто враховувати при покупці. Отже, сучасний виробник готовий надати такі категорії дверей:

1. Орні скляні конструкції з коробкою, які можуть бути безрамними або мати обід, що оперізує скло. Такі моделі здатні відкриватися в один бік, мають найвищий показник звукоізоляції, тому що двері щільно прилягають до площини коробки. Моделі з рамою вважаються надійнішими, оскільки скло додатково захищене від механічних пошкоджень.

2. Розстібні двері, що встановлюються без коробки, які інакше називають маятниковими. Основна перевага конструкції полягає в тому, що двері можуть відчинятися в будь-який бік завдяки кріпленню до осьових механізмів. Звичайно, це досить зручно, особливо для великої родини, оскільки забезпечується вільна пропускна здатність. Але основним недоліком в даному випадку стане слабка шумоізоляція і проникнення в приміщення сторонніх запахів, наприклад, від страв, що готуються на кухні.

3. Міжкімнатні двері-купе зі скла. Їх можна запросто порівняти за принципом роботи з дерев’яними конструкціями, що давно ввійшли в наш побут. Прозорі полотна також переміщаються напрямними планками у верхній і нижній стороні дверного отвору. Варто зазначити, що в купейних моделях встановлюються більш масивні стекла, ніж у попередніх випадках.

4. Касетні системи. Тут також використовується принцип пересування полотна по напрямних, але відмінною рисою стане наявність усередині стіни касети, куди «заїжджають» двері під час відкриття. Головний плюс системи полягає в тому, що власникам не доведеться дбати про наявність вільного місця біля дверей, щоб забезпечити безперешкодне їхнє переміщення. Однак є і немаленький мінус – під час монтажу може бути завдано шкоди стіні, яка вимагатиме додаткового ремонту.

Крім способів відкриття, скляні міжкімнатні двері можуть відрізнятися своїм ступенем прозорості, поділяючись на прозорі, напівматові і матові. Вибір того чи іншого варіанту ґрунтується як на особистих уподобаннях господарів, так і на функціональному призначенні тієї чи іншої кімнати, адже не завжди потрібно, щоб приміщення було повністю відчинене для сторонніх очей. Наприклад, прозоре скло чудово позначать кордон вітальні та коридору, матові раціонально встановити на вході у ванну кімнату, напівматові скляні міжкімнатні двері можуть використовуватися для будь-яких просторів.

Скляні міжкімнатні двері.
Скляні міжкімнатні двері.

Особливості дизайну скляних дверей

Крім всього вищесказаного, не можна не захопитись різноманітністю дизайнерських рішень оформлення скляних дверей. Сьогодні можна підібрати будь-який ексклюзивний дизайн під свій інтер’єр. До кожного стильового напрямку цілком реально підшукати або придбати під індивідуальне замовлення скляні дверні конструкції, які зможуть значно підкреслити концепцію, наприклад:

— Лофтовий інтер’єр доповнять великі розсувні конструкції з матованим склом або рифлене скло, обрамлене грубим дерев’яним ободом;

— Стилю хай-тек, як ніякому іншому, властива наявність максимуму вільного простору та скляних поверхонь. Тут вітаються як великі прозорі полотна, що надають легкість простору, так і скромні дверні маятникові з оригінальними геометричними малюнками. Особливий акцент має бути зроблено на функціональних деталях – доводчиках, ручках, петлях;

— Суворий мінімалізм підкреслять матові сучасні розсувні двері, без будь-яких малюнків та глянсових блисків;

— У ретро-стилі можна поімпровізувати з малюнками на скляних дверцятах з коробкою, на яких будуть відображені квіткові принти, своєрідні геометричні малюнки тощо. Посилити ефект старовини допоможуть ручки, зроблені з міді або латуні.

Французькі двері

Цей вид є найпопулярнішим – такі конструкції можна зустріти як в інтер’єрах, так і на вулицях. Виглядають полотна, обрамлені каркасом, досить витончено і витончено. Як матеріали скелета найчастіше виступає дерево. Для стилю шебі-шик та прованс чудово підійдуть скляні французькі двері у білій дерев’яній оправі, а темні тони характерні сучасним напрямкам.

Дизайн скляних міжкімнатних дверей.
Дизайн скляних міжкімнатних дверей.

Вітражні двері. Стиль Луїса Тіффані

Скляні конструкції з вітражами, виконаними різними техніками, можуть стати справжнім витвором мистецтва. Однією з найпопулярніших стала технологія Тіффані, застосування якої забезпечує надійність кріплення різних елементів, високі естетичні показники, а також можливість створювати найрізноманітніші малюнки та абстракції.

Американський художник-дизайнер розробив чудову систему складання вітражів з окремих шматочків із застосуванням технології лазерного різання та скляної плавки. Особливо привабливо вітражі виглядають у стилі модерн, арт-деко та у східних напрямках. Тут можна побачити достаток яскравих кольорів, що поєднуються в природних, геометричних, орнаментних і абстрактних сюжетах.

Дизайн скляних міжкімнатних дверей.
Дизайн скляних міжкімнатних дверей.

Скляні двері, декоровані плівкою

Найбільш економний варіант декорування – прикраса скляних дверей кольорової, матової або дзеркальної плівки. Технологія настільки проста, що можна провести самостійно, без допомоги фахівців. Але, водночас, цей вид оформлення не відрізняється тривалим терміном експлуатації.

Дизайн скляних міжкімнатних дверей - Скляні двері, декоровані плівкою
Дизайн скляних міжкімнатних дверей - Скляні двері, декоровані плівкою

Скляні двері з піскоструминною обробкою

Набагато довговічне застосування піскоструминної обробки, яка проводиться виключно у заводських умовах. В даному випадку скло і малюнок зливаються в єдине ціле, причому складність виконання залежить від бажання господарів — це може бути нескладна композиція для мінімалістичних інтер’єрів або більш помпезна.

Дизайн скляних міжкімнатних дверей - Скляні двері з піскоструминною обробкою

Конструкції із застосуванням триплекс-скла

Найміцнішим матеріалом для прозорих дверей є триплекс-скло. Його особливість полягає в технології виробництва, коли склеюються кілька стекол із розміщенням між ними декоративної плівки будь-якого забарвлення. Цікавим є той факт, що при пошкодженні або розбитті (трапляється вкрай рідко) уламки не розлітаються, а залишаються прикріпленими до плівки. Цей факт говорить про підвищену безпеку застосування такої конструкції.

Дизайн скляних міжкімнатних дверей - Конструкції із застосуванням триплекс-скла
Дизайн скляних міжкімнатних дверей - Конструкції із застосуванням триплекс-скла

Як вибрати скляні міжкімнатні двері

Оскільки вибір предмета інтер’єру, що розглядається нами, досить великий, перед покупкою важливо продумати все до дрібниць, зважити всі «за» і «проти» тієї чи іншої конструкції. Вартість скляних міжкімнатних дверей велика, особливо, якщо вони будуть зроблені на замовлення з дотриманням іміджу. Тут важливі всі тонкощі, починаючи від способів відкривання, ступеня освіти скла, його декору і закінчуючи якістю фурнітури.

Необхідно звернути увагу на якість скла, його ціну – чим вища вартість, тим вона надійніша. Найбільш міцними вважаються системи «Триплекс», але й ціна їх відповідно висока. Також на ціну можуть впливати розміри дверей та її маса, тому, вирушаючи за покупкою, необхідно одразу визначитися з бюджетом.

При покупці не завадить вимагати у продавця надання сертифіката відповідності на скляні двері, що купуються, щоб убезпечити своїх рідних і близьких від неприємностей.

Як вибрати скляні міжкімнатні двері
Як вибрати скляні міжкімнатні двері

Скляні міжкімнатні двері.

Безліч ідей установки та дизайну скляних міжкімнатних дверей можна знайти з галереї, представленої далі. Тут зібрані найкращі фото різних видів, оформлених у сучасних стильових рішеннях. Приємного перегляду!

Скляні міжкімнатні двері.
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері.
Скляні міжкімнатні двері.
Скляні міжкімнатні двері.
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері.
Скляні міжкімнатні двері.
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері.
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері - фото
Скляні міжкімнатні двері.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *