Скляна підлога
Про чарівну красу скляної статі! Ще нещодавно цей вид дизайнерського оформлення зустрічався лише у торгових центрах, ресторанах, концертних залах, а зараз він активно використовується в офісних будівлях та все частіше у квартирах та будинках. Скляна підлога в інтер’єрі перетворює приміщення, роблячи його стиль оригінальним та збільшуючи простір.
Може здатися, що скляна підлога тендітна і ненадійна, але це помилкова думка. Його якості міцності не поступаються звичайним матеріалам, що використовуються при виготовленні підлоги. Зате дизайнерське рішення ні з чим порівняти не можна, кімната набуває абсолютно невпізнанного вигляду.
Скляна підлога в дизайні підрозділяють за кількома типами: вікна, стрічки та поля. У квартирах та будинках найбільшого поширення набули вікна. Вони є скляні вставки в інші види конструкції підлоги, як правило, їх заповнюють різними інсталяціями або використовують як додаткове освітлення. Для розширення приміщення використовують стрічки. Вони, зазвичай, робляться по периметру кімнати, й у посилення ефекту у яких вставляють підсвічування. Ну і поле є скляною підлогою у всій кімнаті. Як правило, це міжповерхове перекриття, в багаторівневому будинку або квартирі, або дизайнерське рішення в різних громадських будинках. Завжди скляна підлога виготовляється тільки на замовлення.
Виготовлення скляної підлоги — це найскладніше завдання. Все починається з гарної основи, зазвичай це залізобетон. На нього укладається каркас, що є сталевою металоконструкцією, на яку наклеюють ізолюючий поліуретан. І після цього здійснюють укладання скляних плит.
Для виготовлення міцних прозорих блоків використовують триплекс або ламіноване скло. Перший виробляють, впливаючи на листи скла, між якими укладена полімерна плівка тиском при високій температурі. При склеюванні скла та плівки утворюється єдина прозора плита високої міцності. У другому випадку використовується просвітлене, як правило, загартоване скло. На спеціальному устаткуванні впливають ультрафіолетом на полімер, що заливається між склом. Це призводить до утворення високоміцного скляного покриття.
Для захисту основної скляної плити використовують покривне скло, що захищає від механічних дій. Через певний період його можна замінити. Проблема ковзання, що виникає через гладку поверхню, вирішується піскоструминною обробкою верхнього шару підлоги. В результаті він набуває ще більш привабливого декоративного ефекту.
Загалом скляна підлога дає дизайнеру широке поле найцікавіших рішень при оформленні різних приміщень.