
Скляна перегородка в кімнату для зонування
Частою проблемою стає невдале планування житла, ця проблема може торкнутися власників не лише вторинного, а й нового житла. Маленька кухня, незатишна кімната, вузький коридор – кожна з цих проблем псує приємне враження про житло, не дає можливості повноцінно насолодитися стильним інтер’єром кімнати. Скоригувати недоліки планування можна, використовуючи скляні перегородки між кімнатами – це не тільки надасть їм стильного вигляду зовні, але й зробить їх раціональнішими.
Прозорі межі зі скла
Раніше стильні скляні перегородки використовувалися лише в рідкісних дизайнерських інтер’єрах, зараз вони прийняли більш часте застосування та використання завдяки своїй функціональній користі. На даний момент практично кожен може використовувати скло для оздоблення свого житла незалежно від того, який інтер’єр кімнати або її стиль. Основна популярність використання скла пов’язана з тим, що в останні роки з’явилося багато нових типів, що відрізняються своєю надійністю та міцністю. Завдяки новим матеріалам можна не боятися, що діти зможуть їх пошкодити чи розбити, а це позитивно впливає на тенденції їхнього активного використання.
Правильно підібравши перегородку та її тип можна не лише створити затишну атмосферу, а й виправити недоліки планування житла. Невдале рішення навпаки зіпсує навіть гарний дизайн, тому потрібно уважно підходити до вибору перегородок, враховувати думку та поради дизайнерів.
Для поділу кімнати або житла на функціональні зони можна використовувати декілька типів скла, серед яких:
- Прозоре скло. Підходить для використання у будь-яких приміщеннях, поєднується з усіма стилями. Недоліком вважається те, що є пряма доступність до огляду небажаних предметів, які краще було б приховати. Саме тому часто вони використовуються там, де не потрібно утворення конфіденційності.
- Кольорове скло. Даний варіант дуже стильний та оригінальний. Найбільше такий варіант підходить для оформлення громадських приміщень та дитячих кімнат. Також можна використовувати кольорове скло у випадку, якщо стиль кімнати відноситься до модерну або хай-теку.
- Матове скло. Використовується для поділу кімнат спокійного напрямку, підходить для спальної кімнати. Цей варіант є найбільш універсальним, підходить до будь-якого стилю.
- Скляна перегородка із малюнком. Ці перегородки можуть стати справжньою особливістю, підкреслити стиль або виділити його переваги. Особливо добре підходять для використання в класичному стилі, вони здатні наголосити на оригінальності інтер’єру та індивідуальності господаря.
Чим вони такі гарні?
Дизайнери останнім часом взялися до активної агітації, закликаючи людей використовувати у своєму інтер’єрі саме скляні перегородки. На підтвердження своїм думкам вони наводять низку доказів і фактів, що підкреслюють переваги цього типу перегородок. Серед переваг слід виділити:
- Універсальне застосування — скло є зручним матеріалом, здатним вдало вписатися в найрізноманітніші стилі та інтер’єри. Вони оригінально виглядатимуть як у хай-тековій спальні, так і в модерновій кухні.
- Надійне загартоване скло – рівень міцності цього матеріалу дуже високий, а значить не варто побоюватися того, що перегородку можна пошкодити чи розбити. Нині їх ставлять в один ряд із матеріалами, що не б’ються.
- Дані перегородки дуже компактні, вони мають невелику товщину і займають набагато менше місця, ніж цегляна або гіпсокартонна стіна.
- Простота встановлення. Монтаж та встановлення скляної перегородки легкі, проводити їх можна навіть у кімнаті, де ремонт уже було завершено раніше.
- Креативність. Використовуючи скляні перегородки, можна втілити в життя оригінальні дизайнерські задумки, перетворити приміщення, додавши йому візуальної легкості.
- Візуальне розширення простору. Ці стіни дуже легкі, практично невагомі. Завдяки цьому вони можуть навіть невелику кімнату зробити більш просторою, а дихатися в ній буде легше.
- Ще одна перевага скляних перегородок полягає у відсутності бюрократії по відношенню до них. Установка перегородки не вимагатиме дозволу від влади, не піддається законам і не вимагатиме документальної фіксації перепланування.
Для правильного догляду за поверхнею скляної перегородки достатньо використання спеціальної ганчірки, протирати скло можна як сухий, так і із застосуванням миючих засобів.
Скляні перегородки – це стильно, модно, сучасно та дуже красиво, проте це ще й дорого. Саме цей недолік є найголовнішим, на думку більшості людей. Ціна досить висока не тільки за сам матеріал, а й за проведення монтажних робіт, оскільки встановити їх правильно зможе лише фахівець. Якщо вибирати не стандартні та оригінальні дизайнерські перегородки, то й ціна їх буде ще вищою, крім того, таку стіну не можна нічим прикрасити, адже вбивати в неї цвях буде дурною витівкою. Серед інших недоліків можна назвати неможливість прокладання систем комунікацією.
Скляну перегородку небажано встановлювати між вітальнею та кухнею, тому що частина запахів переноситиметься в житлову частину квартири, якщо до цього бути готовим, то можна сміливо ставити.
Види та особливості
Усього виділяється два основні види перегородок: розсувні та стаціонарні. Постійні перегородки встановлюються раз і назавжди, для проходу потрібно використовувати розстібні або розсувні стіни. Дизайнери радять використовувати саме розсувні двері (за типом купе). Стіна відрізняється надійністю за рахунок якості скла, а також спеціальної системи кріплення арматури. Кріплення проводиться за допомогою каркасу або точкових кріплень.
Розсувні перегородки, виготовлені зі скла, є раціональнішим варіантом, так як можна і перегородити простір, і створити прохід. Особливо вони популярні там, де потрібно постійно змінювати конфігурацію житла.
Найчастіше такий тип перегородок використовується у невеликих квартирах чи квартирах-студіях. За допомогою скла можна не лише розділити кухню та інші кімнати, а й розділити приміщення на «денну» та «нічну» зони. У деяких сучасних квартирах такі перегородки використовують навіть для відділення санвузла від інших кімнат, проте не всім такий варіант сподобається.

