Складнощі у плануванні маленької ванної та вирішення для них
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Складнощі у плануванні маленької ванної та вирішення для них


Мабуть, одним із найчастіших завдань, яке доводиться вирішувати дизайнерам, це планування інтер’єру невеликої ванної кімнати. Саме брак площі і визначає часте виникнення складнощів, особливо якщо врахувати те значне функціональне навантаження, яке несе дана зона.

У типовій ванні потрібно не тільки розташувати великі об’єкти, такі, як сама ванна або душова кабіна, раковина, шафки, пральна машина, а в ряді випадків ще й унітаз. При цьому ми всі хочемо, щоб приміщення виглядало красивим і було зручним при щоденному використанні. Розглянемо найчастіше зустрічаються при створенні інтер’єру невеликої ванної складності, а також їх можливі рішення.

001_складності у плануванні маленької ванної та рішення для них.jpg

Коли вам потрібно розташувати кілька об’єктів близько один до одного, а приміщення невелике, неминуче виникне відчуття тісноти, нестачі простору. Так буває, наприклад, коли в поєднаному санвузлі ми змушені ставити поряд раковину та унітаз. Вирішити проблеми можна, віддаючи перевагу підвісним конструкціям. Піднімаючи об’єкт над підлогою, ми зберігаємо повний огляд нижньої площини кімнати, що відразу нівелює відчуття тісноти і скупченості.

002_складності у плануванні маленької ванної та рішення для них.jpg

Також для візуального розширення простору дизайнери радять вибирати плитку для підлоги великого розміру. Інтер’єр цієї ванної кімнати добре показує, як збільшення масштабу змінює загальне сприйняття ширини приміщення.

003_складності у плануванні маленької ванної та рішення для них.jpg

Ще одна проблема маленької ванної – неможливість встановлення ванни та душової кабіни одночасно. Багатьом сім’ям потрібні обидва варіанти, але вибирати доводиться лише один, хоча вирішити завдання не так вже й складно. Сьогодні все частіше можна побачити, як вдало використовуються так звані відкриті душові, по суті це просто душ, встановлений там, де це зручно і можливо. Головне в даному випадку – підготувати хорошу ізоляцію підлоги та відведення води. Можна захистити таку душову за допомогою лише скла, без рами, що створює відчуття більшого простору.

004_складності у плануванні маленької ванної та рішення для них.jpg

Можливо, не такий вишуканий і сучасний, але навіть практичніший спосіб вирішення даної проблеми – встановлення душу прямо у ванній. Подібні моделі продаються в готовому вигляді, з потрібними кріпленнями для душу і спеціальними розсувними дверцятами.

005_складності у плануванні маленької ванної та рішення для них.jpg

Не буде перебільшенням сказати, що головною проблемою будь-якої маленької ванної кімнати є нестача місць зберігання. Як би ми не прагнули мінімалізму, все одно тут накопичуються десятки баночок і флаконів, а також ще безліч потрібних дрібниць. Якщо не організувати закриті системи зберігання, інтер’єр виглядатиме неакуратно, а для таких систем потрібне місце. Тому намагайтеся використати буквально кожен куточок у кімнаті. Можливо, є простір під ванною, де зручно зберігати побутову хімію. Також можна організувати ніші у стінах, нехай навіть невеликі.

006_складності у плануванні маленької ванної та рішення для них.jpg

Зона, розташована над унітазом, часто залишається незадіяною, адже там дуже зручно розмістити ряд полиць або навіть повноцінну нешироку шафку.

007_складності у плануванні маленької ванної та рішення для них.jpg

У будь-якому випадку, такі системи зберігання краще робити закритими, це не тільки убереже косметику та побутову хімію від впливу світла та води, але й створить лаконічніший, акуратніший вид інтер’єру.

008_складності у плануванні маленької ванної та рішення для них.jpg

Ще одна складність у компактній ванній кімнаті – підбір відповідної раковини. Вона повинна бути невеликою, але шафка внизу максимально місткою. На пошуки ідеального варіанта може піти багато часу, тому в більшості випадків краще відразу замовити меблі за вашими мірками. Вузькі раковини не відрізняються цікавим дизайном, а ось шафа в ній ви можете спроектувати стильним, що нівелює зовнішній вигляд раковини.

010_сложности в плануванні маленької ванної та рішення для них.jpg

Ще одна проблема маленьких ванних кімнат – відсутність вікон, а отже, і денного світла. Тому так важливо продумати багаторівневе світло достатньої яскравості з акцентом на важливі зони.

011_сложности в плануванні маленької ванної та рішення для них.jpg

Не забудьте окремо підсвітити простір душової, особливо якщо в обробці ви використовуєте темну палітру.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.