Скандинавський стиль в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Скандинавський стиль в інтер’єрі

Скандинавський стиль ще називають датським чи шведським. Він з’явився у 30-х роках минулого століття як напрямок модерну. Основні принципи цього стилю: велика кількість вільного простору, повітря та світла, а також функціональність та простота у всьому.
Скандинавський стиль
Базовий колір будь-якого скандинавського інтер’єру – білий. Він використовується в оформленні стін, стелі, підлоги, меблів та текстилю. Поряд із білим помірно використовуються будь-які кольори холодних або пастельних відтінків, а також сірий та чорний. Щоб інтер’єр не вийшов надто нудним, можна додати яскравий декор: дивані подушки, освітлювальні прилади, картини, циновки і т. д. Яскравих плям не повинно бути занадто багато.

інтер'єр спальні у скандинавському стилі

У скандинавському стилі прийнято використовувати натуральні матеріали: дерево світлих порід, кераміку, бавовну, льон, камінь, хутро та шкіру. В крайньому випадку підійдуть матеріали, що імітують дерево та камінь.
Стіни зазвичай покривають однотонною фарбою чи декоративною штукатуркою. Шпалери використовуються дуже рідко і лише на фрагментах стін.
Скандинавський стиль не передбачає багатоярусних і натяжних стель, ліпнини і т. д. Єдине прийнятне прикраса для білої стелі — декоративні балки зі світлого дерева.
Підлога має бути дерев’яною (з берези, бука або сосни) або хоча б імітує дерево. Чим більш потертим виглядає покриття для підлоги, тим краще. Його зазвичай покривають лаком чи білою фарбою.
У приміщенні має бути якнайбільше світла, тому великі вікна рідко закривають шторами, хіба що вішають прозорий тюль. У справжніх скандинавів вікна зазвичай дерев’яні, а чи не пластикові.
У скандинавських будинках використовується надмірне освітлення: лампи, торшери, світильники і навіть гірлянди.

Скандинавський стиль в інтер'єрі

Такий інтер’єр навряд чи підійде інтроверту, адже в ньому використовується мінімальна кількість дверей, а порожні прорізи дверей роблять дуже широкими. Якщо без дверей не обійтися, її маскують під колір стіни. Меблі повинні відповідати загальній концепції інтер’єру і бути практичною, легкою і частково вбудованою. Ви не помилитеся, якщо придбаєте її в магазині IKEA. Фірма має шведське походження, її барвисті каталоги багато в чому сприяли популяризації стилю. Що стосується квітів меблів, то тут все передбачувано: білий, світле дерево, сірий та чорний. Хоча один-два предмети можуть виділятися із загальної гами. Наприклад, диван та журнальний столик з яскравою стільницею. Часто використовуються плетені меблі.

Скандинавський стиль в інтер'єрі

У скандинавському інтер’єрі, як правило, відсутні дрібні деталі. Замість нефункціональних статуеток та ваз у декоративних цілях використовують кімнатні рослини, живі чи засушені квіти, книги, посуд, незвичайні світильники. На стіну можна повісити гарну картину, кілька невеликих фото в рамках або роги оленя.

Скандинавський стиль в інтер'єрі

Текстиль витримується в тих же кольорах, що і весь інтер’єр. Він може мати геометричний малюнок (клітини та смужки) або традиційні скандинавські орнаменти.

Скандинавський інтер’єр підійде для сім’ї з будь-яким статком.

Скандинавський стиль в інтер'єріСкандинавський стиль в інтер'єріСкандинавський стиль в інтер'єріСкандинавський стиль в інтер'єріСкандинавський стиль в інтер'єріСкандинавський стиль в інтер'єріСкандинавський стиль в інтер'єріСкандинавський стиль в інтер'єріСкандинавський стиль в інтер'єрі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *