Сірий чи бежевий – який колір вибрати для інтер'єру?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Сірий чи бежевий – який колір вибрати для інтер’єру?


Яким би не був інтер’єрний проект, є одна річ, яка є завжди. Це базовий відтінок, тобто колір, який стає основою, фоном для решти палітри. Нерідко дизайнери навіть починають роботу з новим замовником із питання: яким ви бачите базовий колір – сірим чи бежевим? Саме ці два тони незмінно стають лідерами наших уподобань щороку.

І сірий, і бежевий відносяться до нейтральних кольорів, тобто можуть поєднуватися з будь-якими відтінками. Вони однаково хороші й у ролі провідного тону, й у ролі фону яскравих, насичених кольорів. Як правило, приступаючи до створення інтер’єру, ми вже уявляємо, який із двох кольорів підходить нам більше, і це дає розуміння, в який бік рухатися далі: і з рештою палітри, і з освітленням, і з меблями. Але якщо ви сумніваєтеся у виборі або обидва кольори вам подобається однаково, то саме час розібратися з цим докладніше. Отже, сірий чи бежевий?

001_home-design (1).jpg

По-перше, розберемося, чи можна використовувати два кольори одразу. Можливо, в деяких випадках подібне поєднання і виглядає непогано, але все ж таки частіше сірий і бежевий хороші окремо. Справа в тому, що зазвичай сірий належить до холодного ряду тонів, а бежевий майже завжди теплий, вони можуть створити дисгармонію. До того ж, визначитися потрібно хоча б для того, щоб розуміти, до якої бази підбирати решту кольорів, у тому числі відтінок меблів, текстилю, дерева, металу.

002_home-design (2).jpg

Часом для того, щоб вибрати базовий тон, потрібно лише проаналізувати, які відтінки в інтер’єрі ви вибираєте. Якщо вам до душі багато дерева теплих тонів, сяйво бронзи та міді, коричневі кольори, камінь м’яких відтінків, то для всього цього, звичайно, найбільше підходить бежевий фон.

003_home-design.jpg

Незважаючи на те, що найчастіше сірий належить холодному ряду тонів, існує чимало теплих сірих. Саме вони є оптимальними для використання в інтер’єрі. Теплий або нейтральний сірий стане ідеальним рішенням у тому випадку, коли саме сірий вам до душі, але працювати доводиться з кімнатою, яка або недостатньо світла, або виходить на північ.

004_home-design (3).jpg

Бежевий колір теж не такий простий. Будь-який відтінок бежевої гами вимагає доповнення у вигляді контрастних кольорів. У цій якості можуть виступати як світліші, так і темніші тони, тільки за наявності контрасту бежевий розкривається красиво. Якщо використовувати в інтер’єрі тільки бежевий, приміщення буде виглядати нудно.

005_home-design (4).jpg

Ті, хто любить натуральний відтінок деревини у дизайні будинку, також мають уважно вибирати базовий тон. І сірий, і бежевий, звичайно, хороші в парі із природним кольором дерева, але важливо знайти правильне поєднання. Так, наприклад, поєднання сірого з темним деревом може виглядати спірно, а ось бежевий у цій комбінації дуже хороший. Але якщо вам все ж таки потрібно втілити в життя перший варіант, вибирайте світлі відтінки сірого кольору.

006_home-design (5).jpg

А ось із чим темно-сірі тони безперечно чудово поєднуються, то це яскраві кольори. Сірий — ідеальне тло для насичених, соковитих відтінків, він їх підкреслює і посилює. Така база до того ж дуже зручна: створивши її один раз, ви ще багато разів зможете кардинально змінити інтер’єр, лише замінивши акценти.

007_home-design (6).jpg

Бежевий також може бути гарною базою для яскравих тонів, але ще більш виграшно виглядає наступна комбінація: кілька відтінків бежевого, коричневий та яскраві точкові акценти.

008_home-design (7).jpg

А ось чорний колір, який часто застосовується в деталях, краще залишити для роботи зі світло-сірою гамою.

010_home-design (9).jpg

Складніше поєднувати сірий і бежевий один з одним, але іноді така гама виглядає дуже стильно. Секрет у тому, щоб знайти дуже близькі за насиченістю та за температурою відтінки, а потім розбавити їх яскравим акцентним відтінком.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *