штори в сучасній вітальні 2019
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

штори в сучасній вітальні 2019


Привабливий інтер’єр вітальні – один із найважливіших пунктів у створенні всього образу житла. Адже саме вітальня є спільною сімейною кімнатою, саме вона збирає вечорами всю сім’ю, у вихідні приймає гостей, служить місцем для галасливих вечірок або тихих посиденьок. Якщо інтер’єр спальні або дитячої може залишитися непоміченим для більшості гостей, то дизайн вітальні завжди виступає на перший план. І у створенні не тільки практичного, функціонального, а й стильного, сучасного образу сімейної кімнати є важлива кожна деталь. Однією з таких важливих місій є оформлення вікон у вітальні. Форма та розміри, спосіб виконання та колірне рішення віконного драпірування багато в чому формують образ всього приміщення, впливають на вибір інших предметів інтер’єру, їх забарвлень та фактур.

Оформлення вікон у вітальні

Штори для сучасної вітальні – вибираємо актуальні моделі

Перш ніж перейти до знайомства з найбільш популярними моделями штор для вітальні, давайте визначимося з тим, які фактори впливають на вибір віконного драпірування.

 • розміри приміщення (особливо – висота стелі);
 • кількість, форма та розміри віконних отворів;
 • стиль оформлення кімнати та загальна кольорова гама;
 • вибір колірних рішень для оздоблення стін (однотонні або з принтом);
 • переважна кольорова гама основних предметів меблів (оббивка диванів та крісел);
 • ваші уподобання в приємному для погляду забарвленні і бажання вписати колірне рішення штор в загальну картину інтер’єру або виділити їх за допомогою кольору, малюнка, фактури.

Вітальня у світло-бежевих тонах

Усі відтінки сірого

Драпірування для великих вікон

Дизайн сучасної вітальні

За допомогою текстилю для вікон можна домогтися не тільки виконання основних функцій – захисту приміщення від сонячних променів та сторонніх очей, а й змінювати візуальне уявлення як віконних отворів, так і всього приміщення. Наприклад, можна візуально збільшити висоту стелі, використовуючи довгі прямі штори (від верхньої точки до підлоги), принт з вертикальними смугами. Аналогічного ефекту можна досягти і для візуального збільшення шини вікон та об’ємів всього приміщення – використовуючи горизонтальні смуги.

У стилі нео-класика

Текстиль для великого вікна

Штори для світлої кімнати

Текстиль із малюнком

Найпопулярніші моделі

Сучасна стилістика оформлення приміщень – це лаконізм та простота, відмова від зайвої розкоші на користь особистісного комфорту. Але ніхто не скасовував створення затишної, домашньої атмосфери. Тим більше, що для вітальні приємна обстановка просто необхідна. Використання текстилю – важлива частина роботи із створення затишного образу приміщення. Вікна без драпіровок, безумовно, стали одним із трендів сучасного дизайну, але чи підходить такий прийом оформлення російським квартирам та будинкам?

Штори як декоративний елемент

У білому кольорі

Контрастні поєднання

На темному тлі

Найпопулярнішою моделлю віконного драпірування довгі роки вважається традиційний або класичний крій — прямокутні полотна, що вільно спадають вертикальними складками від стелі до підлоги приміщення. Це універсальний спосіб для оформлення вікна будь-якої форми та розмірів. Традиційні штори органічно вписуються і в дизайн малогабаритної вітальні, і інтер’єр просторої кімнати з кількома вікнами. Універсальність традиційної моделі штор полягає ще й у тому, що таке драпірування вікон буде доречним у будь-якому стилістичному напрямку дизайну інтер’єру – від класичних стилістик до ультрасучасних варіантів.

Нейтральна палітра кольорів

Класична вітальня

Вітальня у пастельних тонах

Один з найбільш популярних варіантів використання традиційних штор – компонування їх із напівпрозорими фіранками. Цей класичний тандем забезпечує не тільки функціональну складову віконного драпірування – захищає простір від сонця та сторонніх поглядів, а й дає можливість створювати різну атмосферу вітальні – від повної природної освітленості до абсолютної темряви. Не кажучи вже про те, що поєднання легкого світлого тюлю з щільними шторами виглядає приголомшливо навіть у найтривіальнішому кольоровому рішенні.

Оформлення еркера

Традиційні штори та тюль

Штори для оригінального вікна

Традиційні штори можуть бути широкими, зрушуватися з боків вікна у безліч вертикальних складок або являти собою неширокі полотна, що виконують виключно декоративну роль. Класичні штори можна декорувати оригінальними підхватами, створити каскадні складки або використовувати комбінування тканин різних кольорів та фактур у рамках одного віконного ансамблю. Але всі ці дизайнерські прийоми скоріше застосовні до класичних напрямків в дизайні інтер’єру. Сучасний стиль обстоює простоту і навіть мінімалізм у використанні текстилю для декорування приміщень.

Яскраві елементи

Традиційна модель штор

Прохолодні відтінки

У світлій та просторій вітальні

Традиційні штори можна урізноманітнити комбінуванням матеріалів, відмінних за колірним або фактурним рішенням. При цьому поєднувати різний текстиль можна як діагоналі, так і по вертикалі. Широка вертикальна облямівка на полотнах допоможе не тільки привнести кольорове розмаїття в шторну композицію, але й візуально «витягнути» образ вікна вгору, тим самим зорово збільшити висоту стелі вітальні.

Світлі штори з облямівкою

Штори від стелі до підлоги

Дизайн вітальні з високими вікнами

Ніжні відтінки

Крім різноманітності у виконанні самих полотен традиційних штор, привнести оригінальність у віконне драпірування можна за допомогою кріплення тканини до карнизу або інших пристроїв:

 • на гачки;
 • на затискачі різного дизайну;
 • на перекидних петлях;
 • на зав’язки;
 • на люверсах із пластику або металу;
 • нанизуючи тканину на карниз;
 • перекидаючи довгі полотна через карниз;
 • спосіб кріплення полотен можна приховати за ламбрекеном.

Світлі поверхні

Вітальня у світлих тонах

Контрастний дизайн

Шторна композиція для вітальні

Оригінальне комбінування

Не втрачають популярності традиційні штори із кріпленням на люверсах. Пластикові, але частіше металеві кільця, що забезпечують не тільки плавне ковзання полотен по карнизу, а й рівномірний розподіл вертикальних складок, сподобалися росіянам. На люверсах можна кріпити полотна з різної тканини, однотонні та з малюнком, щільні та тонкі. Практичність та лаконізм даної моделі штор складно заперечувати.

Штори на люверсах

Традиційні штори на люверсах

Кільця як спосіб кріплення

А можна приховати спосіб кріплення штор до карниза або струни – закрити верхню частину шторної композиції ламбрекеном – горизонтальним прямокутником тканини у жорсткому чи безкаркасному виконанні. У сучасних дизайн-проектах віталень найчастіше можна зустріти неширокі жорсткі ламбрекени у лаконічному виконанні. Якщо раніше вони призначалися для того, щоб приховати огріхи виготовлення віконної рами, оздоблення або кріплення штор до карниза, то в наші дні ламбрекени виконують виключно декоративну роль, допомагають ефектно завершити шторну композицію. Особливо видовищно штори з ламбрекеном виглядають в оформленні вікон еркера, наголошуючи на формі оригінального архітектурного рішення.

Штори з ламбекеном

Каскадний ламбрекен

Достатньо додати до традиційних штор перехоплення з пензлями або будь-якими іншими декоративними елементами, щоб привнести в інтер’єр вітальні нотки класицизму. Такий прийом можна використовувати і при складанні сучасного дизайну кімнати, інтер’єру в стилі шеббі шик, Прованс або романтизм. Але найорганічніше штори з підхватами будуть виглядати у вітальні, оформленій у стилі нео-класика.

Штори з підхватами

Підхоплення з кистями для декору

Нетривіальний підхід

На другому місці за популярністю в оформленні вікон вітальні знаходяться римські штори – тканинні полотна, які збираються у горизонтальні складки. Їхня ширина зазвичай дорівнює розмірам вікна. Їх також можна використовувати для вікон різної форми та розмірів, комбінувати з іншими моделями штор та фіранок. Римські штори можуть бути виконані в текстилі будь-якої фактури, забарвлення та якості.

Римські штори

Лаконічне оформлення вікон

Римські штори з малюнком

Римські штори для еркера

Римські штори поділяються на каркасні та безкаркасні. Назви говорять самі за себе – каркасні штори мають жорстку фіксацію горизонтальних складів, у безкаркасних моделях тканина збирається у плавні, не закріплені жорстко складки. Залежно від обраної тканини та способу оформлення вікна (сольно або в комплекті з традиційними шторами), у сучасних вітальні використовуються обидва варіанти моделей.

Безкаркасні римські полотна

Для вітальні з темним оздобленням

Оригінальна кольорова гама

Кольорова палітра 2018 для драпірування вікон вітальні

Існує невеликий список колірних рішень для штор у вітальні, які будуть актуальні завжди, незалежно від стилю виконання інтер’єру, кількості та розмірів вікон:

 • всі відтінки білого (особливо ефектно виглядають і натомість кольорових стін, обробки з принтом);
 • вся палітра сірих відтінків – від світло-сріблястого до глибокого графітного тону;
 • широкий спектр відтінків бежевого кольору – теплі природні тони завжди створюють сприятливу атмосферу у спільній, сімейній кімнаті.

Штори для нестандартних вікон

Вітальня в нейтральній гамі

Тонка драпірування вікон

У сполученому просторі

Якщо ви не впевнені у своїх дизайнерських здібностях або просто бажаєте створити нейтральну атмосферу у вітальні, то сміливо обирайте один із трьох запропонованих варіантів. Наприклад, світлі штори актуальні у всі часи, вони надають будь-якому інтер’єру нальоту деякої парадної, святкової, але при цьому легкої та світлої атмосфери. Світлі штори легко гармонують з будь-яким колірним виконанням інших предметів інтер’єру з текстилем – оббивкою м’яких меблів, килимовим покриттям.

Світлі відтінки для вітальні

Штори як фон

У сучасному стилі

Світлий образ

Темні, щільні штори — Ідеальний варіант для драпірування вікон у вітальні середніх і великих розмірів. Ви не тільки отримаєте надійний захист приміщення від сонячних променів та небажаних поглядів з вулиці, але й контрастне поєднання, яке приносить деякий драматизм у характер приміщення.

У сірій кольоровій гамі

Оригінальне колірне рішення

Бежеві відтінки практично завжди гармонійно вписуються у будь-який стиль оформлення інтер’єру. При цьому неважливо, якою площею має вітальня — теплі, світлі тони будуть органічно виглядати як в малогабаритному приміщенні, так і в просторій вітальні. Бежеві тони легко поєднувати з дерев’яними поверхнями будь-яких колірних рішень – від найсвітліших порід сосни до глибоких темних тонів венге.

Штори для арочних вікон

Симетричне оформлення

Природні відтінки

Шляхетні відтінки сірого кольору ось уже кілька сезонів на піку популярності – виконання віконного драпірування для вітальні не стало винятком. Сірий колір неймовірно універсальний – його нескладно поєднувати з будь-якими колірними рішеннями оздоблення, виконання основного меблювання та решти текстилю вітальні. При цьому сірий колір практично не має відтінків, які могли б дратувати або якось негативно впливати на нашу психіку. Нейтральність сірої палітри грає на руку дизайнерам-початківцям або тим, хто просто не хоче ризикувати у виборі колірних рішень для своєї вітальні.

Шляхетні відтінки сірого

Штори з натуральних тканин

Якщо ви обираєте тканина для штор з малюнком, То оптимальним фоном для подібного драпірування стане однотонне оздоблення стін. Це негласне правило більшою мірою відноситься до традиційних моделей штор, ніж до римських драпіровок, які виступають як компонент віконного ансамблю, замість фіранок.

Світлі штори з малюнком

Акцентні штори

Полотна з принтом

Чи не строкатий принт тканини

На тлі білих стін

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *