Штори-нитки на кухні – вибираємо або шиємо самі (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Штори-нитки на кухні – вибираємо або шиємо самі (фото)



Штори нитки з’явилися в нас недавно. У той же час ця прикраса відома в інтер’єрі чи не тисячоліття. Кисея має найбагатшу історію та вперше була придумана у східних країнах. Її використовували для того, щоб створити легке затінення приміщення, не запобігаючи цьому шляху для природної циркуляції повітря.

Чим же вони гарні в умовах та в інтер’єрі кухні?

Кисея допоможе зробити приміщення затишнішим, а атмосферу розслабленою. Вона легко може декоруватися різними способами, комбінуватися зі звичайними шторами або нитковими фіранками інших кольорів.

Кисея в поєднанні з портьєрами та панельними шторами

При обрізанні нитки не кудлатять, вони легко зав’язуються у вузли, плетуться між собою і так само легко розплітаються і знаходять колишній зовнішній вигляд, при цьому не деформуючись.

Штори-нитки - способи підв'язування та декору

Штори-нитки - способи підв'язування та декору

Однак стильний дизайн — це лише одна з головних характеристик, що дозволяють використовувати штори нитки в інтер’єрі кухні.

ниткові штори в інтер'єрі кухні

ниткові штори в інтер'єрі кухні

  • Так, якщо день сонячний і яскравий, то штори нитки захистять ваші очі від сліпучого сонячного світла, а в похмурий день вони не сильно перешкоджатимуть проходженню світла всередину кухні;
  • Не варто побоюватися і непрактичності таких виробів — адже насправді штори нитки практично не брудняться в порівнянні з традиційним текстилем. Тож прати їх потрібно досить рідко.

Штори нитки можуть застосовуватися не тільки для декорування віконного отвору – з їх допомогою можна зробити ефектне зонування, виділивши обідню зону або розділивши простір у квартирі-студії. Локшина створить напівпрозору «стіну», яка не порушуватиме єдність інтер’єру і через неї не складе труднощів пройти.

Зонування за допомогою ниткових штор

Зонування за допомогою ниткових штор

Зонування за допомогою ниткових штор

Крім того, штори нитки сприяють зоровому збільшенню простору, піднімаючи стелі. Тому такі штори рекомендується використовувати на маленьких кухнях з низькими стелями.

Штори нитки в інтер'єрі кухні

Штори нитки в інтер'єрі маленької кухні

Чи є мінуси?

Недоліки ниткових штор
  • Якщо у вас є домашні тварини, а особливо кіт, краще повести звичайні штори;
  • Штори нитки в інтер’єрі кухні виглядають дуже красиво, але їхній колір, дизайн і декор потрібно добре продумати, щоб вони поєднувалися з оздобленням, меблями, стилем приміщення. Так, особливо обережно потрібно вибирати штори зі стеклярусом, паєтками та іншим декором. Занадто багато прикрас можуть виглядати несмачно і швидко набриднути.

Види ниткових штор

Штори нитки, що використовуються в інтер’єрі, допоможуть зробити кухню затишною. Тим більше, що різноманітний дизайн рішень дозволить підібрати варіант для будь-якого стилю – від химерної класики до оригінальної етніки.

В даний час дизайн таких штор дуже і дуже різний це можуть бути:

  • Вузькі нитки чи широка локшина;

Штори нитки та штора локшина

  • Спирали, «ланцюги», товсті мотузки та м’які, наче плюшеві нитки;

Кисею різної товщини та виду

  • Однотонні ниткові завіси;

Кисея однотонна

  • Комбінації відтінків під назвою «Райдуга», плавні переходи або різкі контрасти;

Кисея різнокольорова

  • З різними декоративними елементами – пір’ям, бісером, паєтками, стеклярусом і навіть новорічним «дощем»;

Штори нитки із декором

  • Нитки із помпонами.

Штори нитки з помпонами

Як правильно повісити кисею, щоб не заплутати нитки

Кисея являє собою ряд або кілька каскадів ниток, які спадають з такої облямівки, як показано на фото.

Штори-нитки - 2 способи підвішування

Таким чином, фіранки можна повісити трьома способами:

  1. просмикнути штангу (карниз) всередину кишені облямівки (якщо ж в облямівці немає отвору, то можна легко скласти її навпіл і прошити);
  2. можна просто повісити штори на гачки;
  3. універсальний спосіб – пришити шторну тасьму та повісити кисію на гачки до карнизу.

А як повісити нитяні фіранки так, щоб нитки не заплуталися? Робиться це просто.

Дістаємо з упаковки штори і бачимо, що вони перев’язані в кількох місцях стрічками, тож виробник подбав про те, щоб нитки не сплуталися.

Як правильно повісити штори-нитки

Тепер знімаємо першу верхню стрічку і вішаємо штори на карниз будь-яким вищеописаним способом. Потім знімаємо інші стрічки по порядку і акуратно починаємо розбирати нитки, що сплуталися, розсовуючи кисею по ширині карниза. Головне не смикати нитки та розплутувати їх зверху донизу.

Як правильно повісити штори-нитки

Штори нитки спочатку можуть мати більшу довжину. У цьому немає нічого страшного – кисея легко підрізається гострими ножицями. Зробити це можна за кілька хвилин.

Як укоротити та підрізати штору з ниток

Як правильно прати

  • Щоб випрати штори нитки, їх потрібно акуратно скрутити в полотно, перев’язавши тканиною в кількох місцях (можна також зав’язати вузлом або сплести косу), після чого помістити в спеціальний мішечок (підійдуть капронові колготки). Якщо попередньо не зв’язати ниточки, то вони сплутаються і розплутати їх буде дуже складно;
  • Після прання локшина швидко висихає — спеціально сушити її не потрібно, достатньо відразу повісити на карниз, де вона розпрямиться під власною вагою і просохне. При цьому вішати їх треба спочатку у зв’язаному вигляді, а потім поступово розв’язати мотузочки і розплести нитки, що сплуталися;
  • Ви також можете віддати кисію у хімчистку.

Як зробити штори-нитки самостійно?

Кисея своїми руками

Зробити кисі своїми руками зовсім не складно, впорається навіть новачок. Причому для втілення ідеї в життя вам знадобляться лише нитки або широкі стрічки для штор а-ля локшина. Нитки можуть замінити і гудзики, мушлі, винні пробки, стрічки різних кольорів, смужки тканини, наприклад, фатина.

Штори нитки своїми руками

Штори нитки своїми руками

Штори нитки своїми руками

Крім того, знадобляться відповідні прикраси, наприклад, бісер, намистини, паєтки, каміння. Але майте на увазі, що штори з пір’ям, гарматою, ворсинками, тканинними кульками або помпонами для кухні не підійдуть з погляду практичності.

Якщо хочете, щоб ваша кисея була схожа на фабричну, вибирайте для пошиття своїми руками гладку пряжу з віскози, що струмуватиме, переливаючись на сонце. На штору довжиною 2,5 м і шириною 3 м піде не менше 10 мотків пряжі.

З якої пряжі зробити штори своїми руками

Перш ніж зробити штори нитки своїми руками, потрібно правильно розрахувати довжину виробу, вимірявши віконний отвір та підібрати оптимальний крок між паралельними лініями. Як основу конструкції, зробленої своїми руками, вибирається тасьма, широка стрічка або дерев’яна (металева) планка.

Штори нитки своїми руками.

Штори нитки своїми руками.

Штори нитки своїми руками.

Кінці ниток обпалюються чи зав’язуються у вузол. Найпростіший варіант — фатин (або іншу тканину, що не вимагає обробки крайок) нарізати на смужки однакової довжини і ширини і прив’язати до штанги-карнизу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:14 Середня оцінка: 4,79 із 5)
Штори-нитки на кухні – вибираємо або шиємо самі (фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *