Штори чорних та темних кольорів в інтер'єрі квартири: кращі приклади на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Штори чорних та темних кольорів в інтер’єрі квартири: кращі приклади на фото


Думка про те, що чорний колір викликає стан депресії, зневіри, зменшує простір, поглинає світло та робить інтер’єр похмурим, не зовсім справедливим. Звичайно, якщо зробити чорний превалюючим кольором в оформленні приміщення, то пригніченість, зневіра, відчуття замкнутості простору вам забезпечені. Проте вміле використання чорних деталей у дизайні інтер’єру та маніпуляції з численними його відтінками створять неповторний урочистий та елегантний вигляд:

Скульптура чорного бика

Основні правила використання портьєр чорного кольору у вашому будинку:

  1. у приміщенні має бути яскраве освітлення, для чого використовуються різноманітні освітлювальні прилади та принцип багаторівневого освітлення;
  2. не рекомендується використовувати їх у дитячій кімнаті, з обережністю – на кухні.
  3. обов’язково дотримання пропорцій кольору: для таких аксесуарів достатньо 10% від основного оформлення кольору кімнати;
  4. необхідно враховувати правила поєднання різних кольорів і відтінків, залежно від стилю інтер’єру підбираються супутні відтінки чорного. Наприклад, строгість підкреслить поєднання його з білим та бежевими відтінками, барвистість – з яскравими насиченими тонами.

Чорні елементи декору підійдуть до будь-якого рішення кольору приміщення. Одним із значних аксесуарів в інтер’єрі є штори. Це невід’ємна частина внутрішнього оздоблення, що надає краси, витонченості та закінченого вигляду приміщенню. Штори чорного кольору досить лаконічні, ними складно перевантажити інтер’єр, особливо якщо враховувати його стильові тонкощі:

Прозорі абажури в узголів'ї ліжка

Фактура та текстура штор

Вибір портьєрної тканини залежить від функцій штор у приміщенні. Легкі, щільні, прозорі, матові та блискучі – все залежить від особливостей інтер’єру.

Щільні чорні штори з оксамиту або креп-сатину чудово підійдуть для кімнати з вікнами, що виходять на сонячну сторону. Вони створять відчуття захищеності, інтимну та затишну атмосферу у спальні:

у вітальні не завадять яскравому світлу порушити звичайний спосіб життя і нададуть обстановці благородного вигляду:

у кабінеті штори графітового відтінку створять ділову обстановку, де не прийнято відволікатися від найважливіших питань:

Чорне крісло-лежанка

У ванній кімнаті фіранки кольору антрацит з атласним блиском можуть закривати вікна і бути використані для трансформації простору, що створить приголомшливий ефект урочистості, незвичний для ванн.

Чорні штори у білій ванній.

Завіси з тюлю

Тюль на вікнах виконує найчастіше функцію компаньйона штор. Але цілком може бути і окремим аксесуаром:

Люстра з вентилятором

Оскільки тюль – дуже легка тканина, то за його допомогою досить просто створити відчуття легкості та легкості внутрішнього оздоблення:

Сіре м'яке узголів'я біля ліжка

У випадку, коли тюль – це супутній елемент штор, щільну чорну портьєру розумніше замінити на римську штору:

Сітчасті білі світильники біля ліжка

Порт’єри кольору маренго з неоднорідним забарвленням, що обрамляють чорний тюль, створять ефект оптичного об’єму в кімнаті:

Два руді шкіряні крісла біля вікна

Прекрасно виглядають портьєри з тканини. Рослинні чорно-білі візерунки виконують функцію колірного балансу і не дозволять обтяжити інтер’єр чорним кольором.

З такими шторами чудово поєднуються інші чорно-білі аксесуари:

Ефектне поєднання квіткових мотивів на портьєрній тканині з геометричними малюнками, наприклад, із чорно-білою клітиною. Матова тканина та глянсовий блиск доповнюють один одного:

Чорно-біла клітинка на підлозі у ванній кімнаті

Геометричний чорно-білий малюнок на шторах створить своєрідний акцент в інтер’єрі екостилю:

Штори з чорно-білим візерунком зиг-заг

Чергування чорних та білих смуг на портьєрах візуально збільшить площу кімнати. Горизонтальні лінії оптично витягнуті приміщення завширшки, а вертикальні – заввишки:

Чорно-білі смугасті штори

Порт’єри чорного кольору у різних стилях

Стиль ар-деко сам по собі дуже ексцентричний та екстравагантний. Щільні чорні портьєри підкреслять саме таку неординарну рису цього стилю у червоно-чорній гамі:

Червоне крісло біля чорних штор

Неповторність та креативність вишуканого інтер’єру вітальні у музичному стилі створять легкі напівпрозорі чорні штори, які підкреслять значущість чорного роялю, гітари чи інших музичних інструментів:

Чорний рояль

Ефект контрасту в екостилі бежевих тонів створять фіранки з тюлю або органзи чорного кольору:

Бежеві меблі та чорні штори

Чорні штори у двоколірних інтер’єрах

Почуття міри дуже важливе при декоруванні приміщень. Величезне значення колірна рівновага має при оформленні інтер’єру з використанням чорного кольору.

Перенасичення чорних деталей у кімнаті може створити похмурий інтер’єр, і чорні щільні портьєри лише посилять це відчуття, незважаючи на сірі стіни. Таке сміливе активне використання чорного в спальні підкреслить чоловічу небагатослівність і строгість, але неприйнятно для жінок:

Чорне ліжко та чорні штори

У їдальні, що нагадує банкетний зал, чорні штори можуть виконувати лише декоративну функцію та пов’язувати інші чорні аксесуари. Така зала виглядає святково та елегантно:

Чорний овальний стіл у банкетному залі

В інтер’єрі з переважанням темних відтінків сірого доречно використовувати чорні портьєри з набивним темно-сірим малюнком:

Картина з морським краєвидом над диваном.

Якщо в кімнаті меблі чорного кольору займають досить багато місця, то доцільно використовувати сірі штори відтінку темного свинцю. Це надасть завершеності двоколірному інтер’єру:

Круглий журнальний столик посередині кімнати

Прекрасно відтіняють білий колір чорні штори з білою прозорою смугою. У такому інтер’єрі чорні деталі займають невелику частину, що надає святкового вигляду в спальні.

Чорні штори з білою смугою в спальні

Довгі щільні чорні фіранки відмінно поєднуються з білими горизонтальними жалюзі та відтіняють світло-сірі стіни:

Слід зауважити, що боятися чорних портьєрів в інтер’єрі не потрібно. Достатньо правильно і збалансовано розподілити всі аксесуари, і кімната матиме неперевершений вигляд:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *