Штори чорних та темних кольорів в інтер’єрі квартири: кращі приклади на фото
Думка про те, що чорний колір викликає стан депресії, зневіри, зменшує простір, поглинає світло та робить інтер’єр похмурим, не зовсім справедливим. Звичайно, якщо зробити чорний превалюючим кольором в оформленні приміщення, то пригніченість, зневіра, відчуття замкнутості простору вам забезпечені. Проте вміле використання чорних деталей у дизайні інтер’єру та маніпуляції з численними його відтінками створять неповторний урочистий та елегантний вигляд:
Основні правила використання портьєр чорного кольору у вашому будинку:
- у приміщенні має бути яскраве освітлення, для чого використовуються різноманітні освітлювальні прилади та принцип багаторівневого освітлення;
- не рекомендується використовувати їх у дитячій кімнаті, з обережністю – на кухні.
- обов’язково дотримання пропорцій кольору: для таких аксесуарів достатньо 10% від основного оформлення кольору кімнати;
- необхідно враховувати правила поєднання різних кольорів і відтінків, залежно від стилю інтер’єру підбираються супутні відтінки чорного. Наприклад, строгість підкреслить поєднання його з білим та бежевими відтінками, барвистість – з яскравими насиченими тонами.
Чорні елементи декору підійдуть до будь-якого рішення кольору приміщення. Одним із значних аксесуарів в інтер’єрі є штори. Це невід’ємна частина внутрішнього оздоблення, що надає краси, витонченості та закінченого вигляду приміщенню. Штори чорного кольору досить лаконічні, ними складно перевантажити інтер’єр, особливо якщо враховувати його стильові тонкощі:
Фактура та текстура штор
Вибір портьєрної тканини залежить від функцій штор у приміщенні. Легкі, щільні, прозорі, матові та блискучі – все залежить від особливостей інтер’єру.
Порт’єри із щільної тканини
Щільні чорні штори з оксамиту або креп-сатину чудово підійдуть для кімнати з вікнами, що виходять на сонячну сторону. Вони створять відчуття захищеності, інтимну та затишну атмосферу у спальні:
у вітальні не завадять яскравому світлу порушити звичайний спосіб життя і нададуть обстановці благородного вигляду:
у кабінеті штори графітового відтінку створять ділову обстановку, де не прийнято відволікатися від найважливіших питань:
У ванній кімнаті фіранки кольору антрацит з атласним блиском можуть закривати вікна і бути використані для трансформації простору, що створить приголомшливий ефект урочистості, незвичний для ванн.
Завіси з тюлю
Тюль на вікнах виконує найчастіше функцію компаньйона штор. Але цілком може бути і окремим аксесуаром:
Оскільки тюль – дуже легка тканина, то за його допомогою досить просто створити відчуття легкості та легкості внутрішнього оздоблення:
У випадку, коли тюль – це супутній елемент штор, щільну чорну портьєру розумніше замінити на римську штору:
Порт’єри кольору маренго з неоднорідним забарвленням, що обрамляють чорний тюль, створять ефект оптичного об’єму в кімнаті:
Чорно-білі штори
Прекрасно виглядають портьєри з тканини. Рослинні чорно-білі візерунки виконують функцію колірного балансу і не дозволять обтяжити інтер’єр чорним кольором.
З такими шторами чудово поєднуються інші чорно-білі аксесуари:
Ефектне поєднання квіткових мотивів на портьєрній тканині з геометричними малюнками, наприклад, із чорно-білою клітиною. Матова тканина та глянсовий блиск доповнюють один одного:
Геометричний чорно-білий малюнок на шторах створить своєрідний акцент в інтер’єрі екостилю:
Чергування чорних та білих смуг на портьєрах візуально збільшить площу кімнати. Горизонтальні лінії оптично витягнуті приміщення завширшки, а вертикальні – заввишки:
Порт’єри чорного кольору у різних стилях
Стиль ар-деко сам по собі дуже ексцентричний та екстравагантний. Щільні чорні портьєри підкреслять саме таку неординарну рису цього стилю у червоно-чорній гамі:
Неповторність та креативність вишуканого інтер’єру вітальні у музичному стилі створять легкі напівпрозорі чорні штори, які підкреслять значущість чорного роялю, гітари чи інших музичних інструментів:
Ефект контрасту в екостилі бежевих тонів створять фіранки з тюлю або органзи чорного кольору:
Чорні штори у двоколірних інтер’єрах
Почуття міри дуже важливе при декоруванні приміщень. Величезне значення колірна рівновага має при оформленні інтер’єру з використанням чорного кольору.
Перенасичення чорних деталей у кімнаті може створити похмурий інтер’єр, і чорні щільні портьєри лише посилять це відчуття, незважаючи на сірі стіни. Таке сміливе активне використання чорного в спальні підкреслить чоловічу небагатослівність і строгість, але неприйнятно для жінок:
У їдальні, що нагадує банкетний зал, чорні штори можуть виконувати лише декоративну функцію та пов’язувати інші чорні аксесуари. Така зала виглядає святково та елегантно:
В інтер’єрі з переважанням темних відтінків сірого доречно використовувати чорні портьєри з набивним темно-сірим малюнком:
Якщо в кімнаті меблі чорного кольору займають досить багато місця, то доцільно використовувати сірі штори відтінку темного свинцю. Це надасть завершеності двоколірному інтер’єру:
Прекрасно відтіняють білий колір чорні штори з білою прозорою смугою. У такому інтер’єрі чорні деталі займають невелику частину, що надає святкового вигляду в спальні.
Довгі щільні чорні фіранки відмінно поєднуються з білими горизонтальними жалюзі та відтіняють світло-сірі стіни:
Слід зауважити, що боятися чорних портьєрів в інтер’єрі не потрібно. Достатньо правильно і збалансовано розподілити всі аксесуари, і кімната матиме неперевершений вигляд: