Шпалери для спальні (80 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Шпалери для спальні (80 фото)





Шпалери для спальні: 80 фото та ідей

Спальня – одне з найулюбленіших місць будь-якої людини. Саме тут ми можемо усамітнитися, розслабитися і відпочити від повсякденного клопоту. Тут же ми зустрічаємо і світанок, коли, лаючись у обіймах теплої ковдри, хочеться ще хоч якийсь час побути в спокійній, умиротвореній обстановці. Важливу роль у створенні необхідної атмосфери виконує оформлення інтер’єру в спальні, її палітра кольорів, візерунки, тому найчастіше дизайнери використовують шпалери в якості оздоблювального матеріалу. Їх вибір на сьогоднішній день настільки широкий, що дозволяє втілити найдосвідченіші фантазії, зробити дизайн спальні спокійним і в той же час досить виразним.

Види шпалер для спальні

Вибираючи шпалери у спальню, варто звернути увагу на матеріали, з яких виготовляють сучасні полотна. Їх досить багато, і кожен має свої переваги. Оскільки в спальні немає якихось особливих мікрокліматичних умов (перепадів температур, підвищеної вологості, забруднень), з погляду практичності тут підійдуть, мабуть, будь-які полотна. Тому звертатимемо увагу на інші їх характеристики.

Найпростіший і найвідоміший всім варіант – паперові шпалери. Це найбільш дешеві полотна, тому що не відрізняються стійкістю до різноманітних впливів. Проте вони не втрачають своєї актуальності протягом десятиліть, оскільки асортимент їх постійно розширюється, з’являються нові відтінки, візерунки, принти, що дозволяють з мінімальними витратами підібрати матеріал для будь-якого стильового оформлення. Якщо ви побоюєтеся, що згодом шпалери так чи інакше забруднюються, можна обклеїти ними верхню площину стіни, а нижню оформити іншим, більш стійким матеріалом, наприклад пластиковими панелями.

Флізелінові шпалери більш практичні. Найчастіше вони мають вигляд полотен під фарбування, що володіють рельєфними малюнками, хоча є вже кольоровані моделі. Стійкість матеріалу дозволяє витримувати до 15 фарб, тому це хороший варіант для тих, хто не любить сталість. На відміну від них, вінілові шпалери вже мають певний малюнок. Це досить щільні полотна, які чудово переносять різні умови. Вініловий шар надає шпалерам об’ємності, а маса декоративних рішень дозволяє створювати унікальні інтер’єри. Гарно виглядають комбінації з флізелінових та вінілових шпалер, де малюнки чергуються з однотонним покриттям. Таке оформлення не набридне і, зрештою, його завжди можна змінити, пофарбувавши в улюблений відтінок однотонний флізелін.

Група шпалер, званих натуральними, включає бамбукові, пробкові, тканинні і шкіряні полотна, які чудово виглядають в етно-і еко-стилі, а також строгих класичних напрямках. Такі шпалери виступають прикрасою або доповненням до стильового задуму, тому розміщують їх в інтер’єрі дозовано, поєднуючи з іншими видами оздоблення, наприклад, фарбуванням або декоративною штукатуркою.

Склошпалери – один із найбільш «молодих» видів. Так само, як і флізелінові, вони здебільшого розраховані під фарбування, хоча також мають вже пофарбованих представників. Відрізняє їх особлива міцність, здатність без шкоди переносити будь-який ступінь зволоженості. Рідкі шпалери — це особливий склад, який наноситься на стіну як штукатурка, набуваючи в результаті абсолютно незвичайного вигляду з нотками теплоти і затишку. Розбавляючи різні тони шпалер, можна створювати неймовірні переливи, малювати цілі картини, а додавання люмінесцентної фарби та блискіток перетворить звичайну стіну у вечірній спальні на мерехтливий калейдоскоп.

Фотошпалери – матеріал, який зараз на піку популярності. У спальні полотнами з картинами увінчують узголів’я ліжка або стіну навпроти. Особливо цікаво виглядають фотошпалери з 3D-ефектом, проте вони доречні лише у просторих інтер’єрах.

Види шпалер для спальні
Види шпалер для спальні
Види шпалер для спальні

Як вибрати колір шпалер для спальні

Напевно багато хто з нас, вибираючи шпалери, в першу чергу дивляться на колір полотен, наявність або відсутність візерунків, принтів. І це цілком виправдано, адже у кожної людини своє сприйняття того чи іншого кольору, наприклад, червоний когось дратує, а когось просто підбадьорює. Вибираючи палітру, варто спиратися на особисті уподобання, а також стиль інтер’єру. Найбільш популярними залишаються бежеві тони – це класика, яка ніколи не виходить із моди. Присутність бежевих, коричневих шпалер в інтер’єрі спальні сприяє створенню найбільш теплої, комфортної обстановки.

Підкреслити чистоту і легкість обстановки допоможуть білі шпалери, які, як би це не здалося дивовижним, мають палітру відтінків, включаючи перламутровий, перлинний, молочний. Оскільки колір прекрасно гармонує з будь-якими іншими кольорами, не складно буде підібрати йому союзників, які створять контрасти в текстилі, декорі та меблях, щоб обстановка не здавалася холодною та нудною.

Синя палітра говорить про безтурботність, але, водночас, насичені сині шпалери в невеликій спальні здатні чинити тиск, викликати депресію, тому віддавати перевагу варто блакитним відтінкам. Гарно виглядають білі полотна із синім квітковим принтом, які нерідко можна зустріти у сільських інтер’єрах.

Зелений колір викликає асоціації з природою, надає заспокійливий вплив на психіку, особливо фісташкові, оливкові тони, що чудово гармоніюють з дерев’яними меблями.

Червоний колір потрібно впроваджувати в інтер’єр спальні в розбавленому вигляді, наприклад, як червоні полотна з кремовим або білим малюнком, а також основного тону фотошпалер. Можна вибрати бордові або, навпаки, рожеві шпалери, які створять романтичний настрій, підкреслять чуттєвість обстановки.

У модних колекціях шпалер часто зустрічаються білі, чорні та сірі кольори, за допомогою яких створюються графічні принти. Такими полотнами прикрашають стіни біля ліжка – вони чудово розбавляють монотонність інтер’єру і не дратують очей, оскільки знаходяться поза зоною видимості.

Як вибрати колір.
Шпалери до спальні - Як вибрати колір
Як вибрати колір.

Як застосовувати шпалери з візерунками

Однотонні полотна характерні для багатьох сучасних оформлень інтер’єрів – вони не мають контрастних елементів і при правильному виборі кольору впишуться в будь-який стиль. Але не варто забувати про те, що в приміщенні спальні вони можуть створити досить безлюдну обстановку, яка з часом негативно вплине на психіку. Щоб цього не сталося, можна урізноманітнити інтер’єр полотнами з малюнком. Не обов’язково повністю одягати всі стіни в квіти або геометричні фігури, якщо це категорично не до душі.

Зараз досить модно обклеювати стіни, розмежовуючи їх на нижню та верхню територію. Внизу можна поклеїти однотонні шпалери темних відтінків, а вгорі – строкатіші та світліші. Іноді барвистими полотнами оформляють наявні в кімнаті ніші, стіну над узголів’ям ліжка або формують свого роду панно — ділянки яскравих шпалер, обрамлені молдингами. Таке оформлення виглядає дуже витончено та чудово гармонує з класичними, провансівськими спальнями.

Не втрачають актуальність шпалери в смужку, які здатні коригувати простір: вертикальні смуги роблять стіни вищими, а горизонтальні – ширшими. Чим вже смуги, тим якісніший ефект.

Шпалери з геометричними принтами вносять певну динаміку, тому їх повинно бути багато, а оформлення однієї акцентної стіни такими візерунками додасть необхідний багатьох тонус.

Вибираючи шпалери з малюнком, варто врахувати, що великі зображення візуально наближають стіни, тому в невеликих спальних кімнатах полотна з такими візерунками варто використовувати як часткове оздоблення.

Як застосовувати шпалери з візерунками.
Як застосовувати шпалери з візерунками.
Як застосовувати шпалери з візерунками.

Стилі інтер’єрів

У наш час стало модним дотримуватись певного стилю в оформленні житлових просторів. Кожен напрямок у дизайні має свої особливості, які можуть кардинально відрізнятися, і кожен має право вибирати для своєї спальні найбільш прийнятний варіант. Відповідно шпалери також потрібно підбирати відповідно до вимог стилю.

Шпалери для спальні в класичному стилі

Для спокійної класики властиві бежеві, коричневі, бордові тони, що підкреслюють респектабельність та благородство оформлення. Шпалери повинні бути обов’язково дорогими та якісними, можна віддати перевагу тканинним полотнам з вензелями або рослинними орнаментами. Нерідким декором таких шпалер є присутність позолоти або платини, що надають особливого шику.

Шпалери для спальні в класичному стилі
Шпалери для спальні в класичному стилі

Шпалери для спальні у стилі мінімалізм

Суперечністю класиці виступає сучасний мінімалізм зі своєю суворістю та стриманістю. Тут немає місця надмірностям, ажурним прикрасам і зухвалим візерункам – спальня виглядає досить лаконічно, але водночас не без вишуканості. Перевага надається білим, попелястим однотонним шпалерам. Щоб стіни не виглядали пустельними і нудними, можна поклеїти флізелінові полотна або скловолоконні з рельєфом, розраховані під фарбування. Доречною буде акцентна стіна над узголів’ям у чорно-білому виконанні, яка візуально розширить габарити кімнати.

Шпалери для спальні у стилі мінімалізм

Шпалери для спальні в стилі хай-тек

Близький за духом стиль хай-тек вдало доповнять металізовані шпалери, які в тандемі з ложем, що «парить», підкреслять ультрасучасну технологічну тенденцію.

Шпалери для спальні в стилі хай-тек
Шпалери для спальні в стилі хай-тек

Шпалери для спальні в стилі прованс

Спальня в стилі провансу різко виділяється на тлі мінімалістичних вимог. Вона затишна та комфортна, облаштована витонченими дерев’яними меблями та особливими малюнками у текстилі та шпалерах. Тут все наповнено польовими мотивами – зелена, блакитна, рожева палітра стін просто рясніє дрібним квітковим принтом.

Шпалери для спальні в стилі прованс
Шпалери для спальні в стилі прованс

Шпалери для спальні в стилі лофт

Для інтер’єру в стилі лофт характерним є вигляд стін у «первозданном вигляді», тобто виконаних з бетону або цегли. Насправді це зустрічається в сучасності досить рідко — людина так чи інакше прагне до тепла і затишку, тим більше, якщо йдеться про облаштування спальні.

Тут можна скористатися шпалерами, що імітують ці матеріали, і тільки в оформленні однієї або двох стін. Для решти простору краще підібрати спокійніше оздоблення (шпалери під фарбування або штукатурку). Щоб спальня не виглядала темною, можна підібрати шпалери, що імітують білу або сіру цегляну кладку, яка у поєднанні з дерев’яною підлогою та темно-бежевим текстилем виглядатиме дуже затишно.

Шпалери для спальні в стилі лофт
Шпалери для спальні в стилі лофт

Шпалери для спальні.

Далі ми підготували для Вас велику фотогалерею, яка продемонструє різні варіанти оформлення спальні шпалерами, чудові комбінації та яскраві акценти. Сподіваємося, фотоекскурс допоможе Вам підібрати найкращий варіант для своєї затишної спальні. Приємного перегляду!

Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.
Шпалери для спальні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *