Сходи дизайну в дизайні інтер'єру двоповерхових будинків
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Сходи дизайну в дизайні інтер’єру двоповерхових будинків


Сходи є вкрай важливим елементом декору абсолютно в будь-якому інтер’єрі. Від естетичності її виду, а також від розташування залежить практично все. Тому дуже важливо, щоб вона не лише гармонійно вписувалася в стиль інтер’єру будинку, а й підкреслювала його вишуканість та унікальність.

На чому ґрунтується вибір сходів

Т.к. сходи задають тон в інтер’єрі будинку, її вибір — справа зовсім не проста і дуже відповідальна. Звичайно, якщо це приватна оселя, у такому разі в цьому питанні надається набагато більше свободи, та й найкраще проектувати сходи як окрему споруду. А ще краще займатися проектуванням ще на стадії будівництва будинку. Тоді з’являється унікальна можливість точно підігнати до її типу отвори у перекриттях. Крім усього іншого, тип, розмір і конфігурацію майбутніх сходів, як і матеріал, з якого вони будуть виготовлені, визначає не так площу приміщення, як стиль, в якому буде оформлений інтер’єр будинку.

Хоча, покупка сходів до готового інтер’єру теж має свої переваги — під оформлений заздалегідь інтер’єр будинку легше підібрати оптимально варіант сходів.
При виборі сходів крім функціональності не менш важливими є її декоративні властивості. В даний час сходи можуть збиратися буквально з будь-яких деталей, що сподобалися, т.к. сучасні технології дозволяють створювати вироби із неповторним дизайном.

Вибір дизайну сходів

Найпоширенішим і слід сказати, надійним виглядом є маршові дерев’яні конструкції. Тут величезним плюсом є привабливість природного матеріалу, тим паче, що здебільшого сходи виготовляються з дерев цінних порід. Однак, на вигляд вони досить прості, мають суворі форми і чітку структуру. Ідеальні для традиційного дизайну, т.к. у подібному інтер’єрі вони підкреслюватимуть елегантну простоту.

Сходи в інтер'єрі

А якщо ви хочете більш незвичайно та екстравагантно оформити свій інтер’єр, то слід віддати перевагу гвинтовим сходам. Її витончені вигини буквально кружлятимуть голову, стрімко несучи вгору, а легкість і екзотичність буквально наповнять атмосферу вашого будинку. Однак, такі конструкції не настільки зручні в експлуатації, як маршеві, але романтизм і вишуканість неодмінно привнесуть в атмосферу. Крім того, гвинтові сходи дуже компактні, що дуже важливо для приміщень невеликої площі, а також завжди одразу привертають до себе увагу своїм вражаючим зовнішнім виглядом.

Місце розташування сходів

Як вже згадувалося, сходи повинні обов’язково гармоніювати із загальним стилем інтер’єру та представляти з ним єдине ціле. Однак, за бажання вона може служити як додатковий акцент в інтер’єрі. Для цього лише необхідно розташувати її в самому центрі приміщення, і вона вже стане не просто засобом для міжповерхового переміщення, але і сполучною ланкою між житловими просторами на різних поверхах з різною стилістикою.

Ось простий приклад: на першому поверсі у вас класичний стиль інтер’єру, а на другому – мінімалізм, у такому випадку зв’язати їх воєдино можуть встановлені сходи з дерев’яними сходами, що мають досить легку конструкцію.

Сходи в інтер'єрі

До інтер’єру в стилі хай-тек підійдуть сходи, що ніби ширяють у повітрі, в яких присутнє поєднання сходів з прозорого скла з блискучими металевими поручнями — все це сприяє створенню відчуття дивовижної легкості.

Сходи в інтер'єрі

Сучасна консольна конструкція сходів є дошками, одним кінцем закріпленими до стіни, з тонкими залізними поручнями. До речі, подібні сходи чудово впишеться практично в будь-який інтер’єр, що навіть нагадує старовинний замок зі стіною, обробленою кам’яною кладкою.

Сходи в інтер'єрі

До мінімалістського стилю, виконаного в чорно-білій кольоровій гамі, чудово підійдуть сходи, що мають строгу форму і сходи з дуба, вкриті чорним лаком. Таким чином, тонкий силует сходів на тлі білої стіни нагадуватиме про японські гравюри.

Сходи в інтер'єрі

А ось про сходи білого кольору слід особливо згадати. Справа в тому, що вони більше привертають увагу до себе, незалежно від того, яка у них конструкція. Пам’ятайте – біла драбина більш ошатна і помітна, здатна внести в інтер’єр відчуття урочистості.

Сходи в інтер'єрі

Таким чином, вибір конструкції сходів визначає і її місцезнаходження. Найчастіше сходи встановлюються в холі.

Сходи в інтер'єрі

Звичайно, є й інші варіанти, наприклад, у вітальні теж нерідкий випадок.

Однак, існують два основні принципи, якими необхідно керуватися:

  1. сходи повинні стільки займати простору в будинку, скільки необхідно для її повного функціонування, при цьому вони не повинні виглядати громіздко;
  2. хоча б перший проліт або навіть два – три щаблі повинні звертатися до вхідних дверей.

Ну і насамкінець, не варто забувати про те, що сходи завжди представляють найнебезпечніше місце в будинку, т.к. на ній набагато простіше послизнутися, спіткнутися чи оступитися, ніж на рівній поверхні. У зв’язку з цим дуже важливо, щоб вона була добре освітленою, причому, у будь-який час доби. Для цього можна використовувати настінні бра, люстри, а можна обладнати додаткове підсвічування сходів, що дуже зручно та красиво.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *