ширми та перегородки для кімнати на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

ширми та перегородки для кімнати на фото


Кожна сім’я бажає мати власне житло, проте здебільшого вони стають власниками лише невеликих квартир із однією кімнатою. Виходить так, що саме ця кімната повинна бути і вітальнею, і спальнею, а може і дитячою. Саме тому слід вдатися до дизайнерських рішень, що спрямовані на збільшення простору кімнати, не фактичне, але хоч би візуальне.

білі ажурні по кутах квітковий стиль на білому тлі дуб біля моря 3 відтінки дерева

Установка капітальної перегородки є неможливою, тому що це б’є по фінансах, створює дискомфорт і зменшує простір і так невеликої кімнати. Оптимальним виходом із ситуації є зонування простору кімнати за допомогою спеціальних ширм.

ажурна біла біля ліжка чорна із дзеркальним верхом біла ширма біля каміна коричнева настінна

Класичний варіант ширми є пристроєм з трьох окремих секцій, що з’єднуються петлями і складаються немов гармошка. Каркас стулок виконується з легких матеріалів типу пластику або дерева. Для заповнення може використовуватися папір, шкіра, текстиль та інші схожі матеріали.

блакитна під старовину коричнева біля узголів'я біла ширма на колесах різьблення ручної роботи класика у світлому тоні

Ширма-перегородка для кімнати може бути не тільки роздільником простору, а й елегантним елементом інтер’єру квартири. Основною перевагою такої перегородки буде те, що її можна швидко забрати або перемістити. Якщо ж ретельно підійти до вибору ширми, то можна використовувати її як елемент декору кімнати або цікавий арт-об’єкт.

з птахами на стіні ажурна прозора біла під шкіру з рядком дерев'яна асиметрична широка коричнева на червоній стіні

Коротка історія виникнення ширми

Місце виникнення ширми – Китай, час її появи – 7 століття. У далекому минулому китайці встановлювали ширму перед входом у житло, вона була у вигляді спеціального екрану, що за віруванням людей відганяв злих духів. Стулки такої ширми виконувались з шовку, що прикрашався вишивками, розписами чи перламутром із кольоровим камінням.

коричнева з фото англійський стиль біла з рожевим візерунком у дитячій помаранчева ширма біле дерево з різьбленням ручної роботи фіолетові по кутах кімнати

Через століття ширма почала набирати популярності й у Японії. Тут же її виготовляли зі спеціального паперу, прикрашеного малюнками драконів і тигрів. До країн Європи перегородка перейшла лише у XVII столітті, коли все східне набуло тут великої популярності, проте європейці перші, хто почав використовувати її як декоративний елемент інтер’єру.

широка біла ажурна ширма шарнірна золотиста кована біла в японському стилі біла шкіряна біля узголів'я

Вже в 19 столітті ширма почала набирати популярності і на території Росії, де головною метою була практичність. Тут ширма-перегородка була не окрасою, а засобом, а отже, служила роздільником кімнати на кілька зон, особливо активно це використовували ті, хто здавав своє житло одразу кільком постояльцям.

велика дзеркальна чорно-золотиста жовта з гілками квітів біла у чорну точку класична гармошечна у світлих тонах

Неоціненна перевага ширми

Ширма-перегородка для кімнати – зручний та багатофункціональний засіб, що сприяє оптимізації простору та його поділу на невеликі зони. За допомогою такої перегородки можна відокремити дитяче ліжечко або створити свій особистий кабінет. Більше того, при останньому варіанті навіть ширму можна активно використовувати, створивши в ній спеціальні «кишені» для буклетів та листівок.

ширма в одному стилі з ліжком рожева жіноча чорна кована з геометричними формами чорна з рядком різнокольорова ширма ширма у ніжних тонах

Загалом вона зараз може використовуватися як завгодно, починаючи від роздільника дитячої на спальну та ігрову зони, закінчуючи замінником штор.

Дизайн ширми-перегородки для кімнати

За належного і правильного підходу до вибору ширми її можна перетворити на справжній витвір мистецтва. Красиво виглядають ширми з дорогих матеріалів або плетені з бамбукових (тростникових, ротангових) волокон. Саму перегородку цікаво буде тематично прикрасити: чим саме – вирішувати тільки її господарям, адже це можуть бути і сімейні фотографії, і спеціальні гравюри чи східні маски та віяла.

складне дерево біла на шарнірах зелений в дерев'яний каркас чорна з плавними лініями ширма під старовину незмінна класика

Також у продажу є спеціальні дизайнерські ширми, що є цілим арт-об’єктом, виготовленим зі скляних дисків, металевих кіл або інших практичних матеріалів. Найчастіше такі перегородки використовуються як прикраса, що заповнює порожній кут кімнати. Для більшої практичності на ній встановлюють полички, на які можна виставити різні декоративні речі або фотографії.

фіолетова біля ліжка ширми створюють окрему кімнату чорна широка ширма ширма, що закриває ванну різнокольорова у квітах

За допомогою такої дизайнерської речі можна не тільки захистити ділянку кімнати або створити завершену концепцію інтер’єру, але й захопитися світловою грою, встановивши за ширмою оригінальний світильник.

Крім усього іншого, її можна використовувати як сполучну ланку. Якщо в інтер’єрі кімнати переважають кольори одного напрямку, але є елементи, що випадають із загальної гами, слід придбати ширму того ж кольору, що і ліжко або штори. Таким чином, можна буде підкреслити переважаючий колір, зробити на ньому акцент і всі елементи інтер’єру стануть єдиним цілим, що виглядає як досконала і закінчена композиція.

різнокольорове кругле скло зелений слон коричнева дерев'яна шарнірна ширма ширма з бамбука золота з квітучими гілками дерев

Прикраса інтер’єру за допомогою ширми

Для того, щоб створити затишну і розслаблюючу атмосферу вдома більше не потрібно ламати голову над складними дизайнерськими рішеннями, адже тепер можна просто підібрати ширму-перегородку для кімнати на свій смак. Зараз є популярними ширми, які виготовлені з фотопаперу з якимсь тематичним зображенням. Наприклад, це може бути гірська місцевість або берег моря із золотавим пляжем. А якщо грамотно підійти до цієї справи та додатково прикрасити ширму елементами декору, то вийде оригінальний та затишний куточок, де завжди можна відволіктися від сірих буднів та трохи розслабитись.

чорно-попеляста золота у китайському стилі чорна біля вікна фіолетовий в тон з диваном

Крім цього важливо враховувати габарити кімнати, де стоятиме ширма, адже вона теж може візуально як зменшувати розмір кімнати, так і навпаки. Якщо житло зовсім невелике, то краще придбати перегородку із прозорими тканинами, які подарують відчуття легкості та легкості.

біле дерево з прямокутниками бежева біля крісла бежева класика ширма світлих відтінків за диваном біля вікна

Нещодавно на ринках з’явився ще один тип ширм — гнучкі кімнатні перегородки. Вони сприяють задоволенню потреб клієнта, який може згинати ширму так, як йому хочеться і зручно, адже вони можуть набувати будь-якої форми.

Як результат, слід сказати про те, що ширма — це дуже зручна, корисна і багатофункціональна дрібниця. Вона є незамінною в невеликих кімнатах, які потребують їхнього поділу. Також відмінно перегородка підійде і тим, хто хоче закінчити оригінальний інтер’єр кімнати або використовувати її як один із сполучних елементів декору.
сакурабіла з візерункамиширма для перевдяганнячорна з коламистаровинна ширмаширма з пальмоюажурні колакоричнева під деревоу східному стилідерев'яні з візерункамиширма для жіночої спальніширми у світильниківширма з кораблямизолота з листямширма з червоного деревачервона китайськаархітектурна темаширма у ваннійбежеві ширми в спальній кімнатіпринт містачорно-біла ширмакласика у спальніширма в куткуфото містбіла вирізана ширмаажурне деревоширма з невеликих білих кілсвітлі ширми з деревамиширма зі світлого дереваблакитна ширмакоричнева класика з тростиниперегородка з деревомбіла перегородка для кімнатиширма з метеликамиширма із завантаженими поличкамиширма з квітучим деревом


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *