Що таке штучний паркет та як вибрати?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Що таке штучний паркет та як вибрати?


Штучний паркет від звичайного відрізняється тим, що випускається у вигляді маленьких дощечок (плашок), у яких верхня поверхня гладка, а нижня з насічками. Завдяки профілюванню кромок дощечок вдається проводити їх стикування методом паз-гребінь. Матеріал продається в упаковці з термозбіжної плівки.

Штучний паркет

Деревина, що використовується при виробництві штучного паркету

Як правило, штучний паркет виготовляють із деревини листяних порід, оскільки саме вони характеризуються найбільшою міцністю та твердістю. Розрізняють місцеву та екзотичну деревину. До першої відносять сосна, клен, бук та деякі інші породи, а до другої — венге, граб, тик та ін.

Стандартними розмірами даного покриття є довжина 15-60 см і ширина 3-9 см. Найпопулярнішими і зручними для укладання є плашки шириною до 7 см і довжиною 28-42 см. Товщина дощечок, як правило, однакова, вона становить 2,2 -2,5 см. На ринку представлений штучний паркет нестандартних розмірів. Довжина його елементів становить 45-120 см, ширина – 9 см, а товщина – 1,5-1,6 см. Випуск більш габаритного покриття викликаний збільшенням площі апартаментів у новобудовах.

Довговічність штучного паркету

Однією з головних вимог, які пред’являються якості паркетних планок, є геометричність. Тобто всі плашечки повинні ідеально стиковуватися, не утворюючи зазорів і перепадів деревини. Що ж до допустимої вологості, по ГОСТу вона становить приблизно 9%. Оскільки штучний паркет знаходиться в герметичній упаковці, показник вологості повинен зберігатися до моменту укладання. Само собою, чим якісніший паркет, тим довговічніша і красивіша підлога.

Товщина має значення

Від товщини штучних паркетин залежить шар зносу та термін служби підлогового покриття. Шаром зношування називають відстань від верхньої сторони дощечки до гребеня або верхньої частини паза. Для дощечки товщиною 1,5 див шар зносу, зазвичай, становить 0,7 див, а плашки товщиною 2,2 див — 0,9 див.

Експерти радять проводити шліфування паркетної підлоги приблизно раз на десятиліття. При шліфуванні з покриття для підлоги знімається невеликий шар деревини і верхній шар лаку. При проведенні циклювання з покриття видаляється набагато більший шар деревини. Якщо шар зношування паркету становить 9 мм, то термін служби покриття приблизно 100 років.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *