Що таке капітальний ремонт квартири та з чого почати
Поняття капітального ремонту включає ремонтні роботи, що виконуються для відновлення елементів фасадів житлових будинків. Також до капітального ремонту належать роботи з часткової та повної заміни покрівельних матеріалів. Заміна комунікацій: каналізацій, стояків водопостачання (гарячої та холодної води), електропроводки та газопостачання – все це теж капітальний ремонт. Всі ці положення чітко прописані в методичних документах для керівників підприємств та їх працівників.
Це положення дає гарантію квартиронаймачеві, що при необхідності будуть своєчасно виконані роботи з часткової або повної заміни всіх елементів, перерахованих вище. Особливо це стосується муніципального житла, де капітальний ремонт виконується повною мірою в строго зазначені терміни за рахунок компанії, що управляє.
Вся попередня інформація надана у статті для загального ознайомлення з поняттям капітального ремонту. Адже капітальний ремонт у квартирі мешканці виконують власними силами, власним коштом і керуюча компанія в такому разі їм не помічник.
Основи капітального ремонту квартири
Поняття капітального ремонту квартири силами її господарів включає такі пункти:
- Повне вирівнювання стель та стін у квартирі.
- Повна чи часткова заміна непридатних елементів статі.
- Заміна водоканалізаційних внутрішніх комунікацій.
- Заміна всіх дверей у квартирі.
- Заміна електроприладів обліку та заміна старої електропроводки.
- Заміна підлогового та настінного плиткового облицювання в квартирі.
- Заміна сантехніки.
- Пристрій (добровільний або примусовий) вентиляції та витяжки у квартирі.
- Заміна вікон.
- Перепланування, проектування дизайну інтер’єру для його зміни.
Косметичний ремонт відрізняється від капітального тем, що у першому випадку відбуваються зміни лише у вигляді конструкцій без повної чи часткової заміни їх елементів.
Косметичний ремонт включає:
- Зміну підлогового покриття.
- Обклеювання стель і стін будь-яким видом шпалер або фарбування цих поверхонь (без оштукатурювання).
- Забарвлення дверей та вікон у квартирі.
- Забарвлення стояків водопостачання.
- Забарвлення батарей, труб опалення.
Перед початком ремонтних робіт необхідно визначитися, яким має бути результат. Якщо в процесі проведення робіт господарі хочуть змінити інтер’єр квартири завдяки переплануванню внутрішнього простору, їм треба отримати узгодження перепланування у відповідних організаціях. Збір документації — довгий і кропіткий процес, тому необхідно запастись терпінням.
Перепланування приміщення – дороге задоволення, тому перед початком робіт треба скласти план їх проведення та намалювати ескіз майбутньої кімнати. Якщо знесення старих та конструювання нових перегородок у кімнаті вирішить проблеми покращення житлових умов, тоді можна розпочинати будівельні роботи. При цьому треба враховувати, що несучі стіни чіпати не можна, оскільки це може призвести до руйнування всього будинку.
При переплануванні квартири в старій оселі господарям необхідно звернути увагу на стан комунікацій. У будинках збудованих ще в «радянський період» вони, напевно, вимагають заміни.
Звичайно, згідно із законом заміну комунікацій має проводити керуюча компанія, але цей вид робіт у них зазвичай не запланований у найближчому майбутньому. Для господарів квартир, які бажають підстрахуватися на майбутнє, є лише один вихід – заміна комунікацій на власні сили.
Заміна каналізаційних стояків та стояків для подачі води убезпечить від виникнення аварійних ситуацій після завершення ремонтних робіт. Важко не погодитися, що дуже прикро отримати пляму на свіжопофарбованій стелі через труби, що прорвала, не вчасно.
Але плануючи навіть таку добру справу, як заміна старих стояків на нові, оплачені зі своєї кишені, необхідно отримати згоду сусідів, які проживають поверхом вище та нижче. Це треба для того, щоб стикувати старий та новий матеріал стояків у них у квартирах. Стикувальні шви, за всіма правилами, не повинні перебувати в перекритті, тому що це ускладнює доступ до них для ліквідації можливих протікань.
Всі перераховані вище правила відносяться і до електротехнічних робіт, з тією лише різницею, що електропроводку треба змінювати і в під’їзді. Заміна електролічильника, розрахованого на 5-10 А – життєво потрібна, інакше він просто не витримає навантаження від сучасної потужної побутової техніки. Це стосується не лише старих будинків, а й нових, у яких проводка не розрахована на високі навантаження.
Етапи виконання робіт капітального ремонту у квартирі:
- Потрібно звільнити від меблів місце проведення робіт. Винести в коридор дроту треба тільки в тому випадку, якщо відбувається ремонт. Кімнати можна підключати по черзі після завершення ремонтних та оздоблювальних робіт.
- Демонтаж конструктивних елементів системи опалення можна проводити лише переконавшись у відсутності води в опалювальній системі та в стояках.
- Монтаж опалювальної системи включає установку кранів і монтування внутрішніх комунікацій для подачі гарячої і холодної води.
- Зняття шпалер зі стін та стель. Демонтаж підлоги та підлогового покриття, якщо передбачена його заміна.
- Вирівнювання всієї поверхні стін гіпсовою штукатуркою або за допомогою листів гіпсокартону. Облицювання плиткою стін у ванній кімнаті та в кухні.
- Виправляє дефекти стелі листами гіпсокартону або штукатурною сумішшю з додаванням гіпсу. Для вирівнювання стелі можна використовувати підвісні, підшивні та натяжні стелі.
- Шпатлювання стін та стелі фінішною штукатуркою та подальше зачищення верхнього шару наждачним папером.
- Монтування чорнової підлоги.
- Встановлення нової сантехніки.
- Ремонт дверних та віконних укосів. Заміна дверей та вікон.
- Забарвлення стелі будь-якою фарбою, що сподобалася.
- Обклеювання стін шпалерами або їх фарбування.
- Настилання підлогового покриття
- Розмітка та встановлення плінтусів та наличників.
Після проведення всіх цих робіт ремонт можна вважати майже закінченим. Останній етап – встановлення радіаторів опалення та електричних приладів.
От і все, тепер можна насолоджуватися результатом ремонтних робіт!