Що потрібно врахувати, якщо ви вирішили пофарбувати стіни у білий колір
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Що потрібно врахувати, якщо ви вирішили пофарбувати стіни у білий колір


Використання білого кольору в інтер’єрі — один із прийомів, що стали вже класичними, в дизайні. Білий активно застосовується не тільки в меблях, текстилі та аксесуарах, але також в обробці. Більше того, саме фарбування всіх стін у білий колір – дуже модна сьогодні техніка.

Однак, при всій простоті такого рішення, у нього є свої нюанси. Білий колір у цьому сенсі унікальний, адже він може створювати різний настрій в інтер’єрі – від розслабленості, спокою та вишуканості до відчуття одноманітності та незавершеності. Отже, якщо ви вирішили пофарбувати стіни в білий колір, варто продумати низку важливих деталей.

001.jpg

Перше, що треба врахувати – це рівень природного світла у приміщенні. Найважливіше в цьому випадку те, на який бік виходять вікна кімнати. Справа в тому, що світло, що надходить з південної та північної сторін, може сильно відрізнятися, а білі стіни будуть відображати та посилювати це світло.

002.jpg

Якщо вікна виходять на північ, світла майже завжди не вистачає, а якщо ви живете в холодному кліматі, цей ефект лише посилюється. Білий колір стін у такому разі видаватиме сіро-блакитний підтон. Для того щоб нівелювати такий ефект, потрібно підібрати фарбу білого кольору з теплим підтоном, який пом’якшить відтінок і зробить його більш приємним і привабливим.

003.jpg

У кімнатах, орієнтованих на південну сторону, навпаки, велика кількість сонячного світла може надавати червоно-жовтий підтон білим стінам. І тут потрібно діяти подібним чином, тобто використовувати вже холодний відтінок білого на стінах для створення більшого затишку та гармонії.

004.jpg

Не менш важливим фактором успіху є краєвид, який ми маємо за нашими вікнами. Якщо ця різноманітність листя, то білі стіни неминуче будуть переймати на себе сірувато-зелений підтон, і решта інтер’єру ми облаштовуємо з урахуванням цього ефекту. Однак у зимовий час зелений рефлекс зникає і білий колір стін може виглядати не так привабливо. Тому в такому випадку краще відразу вибирати білий відтінок з легким зеленуватим підтоном.

005.jpg

006.jpg

Особливо важливо продумати те, як виглядатиме інтер’єр з білими стінами взимку, коли картинка зовні і всередині однакова – суцільний білий колір. Дизайн приміщення в такому разі ризикує стати незатишним, тому обов’язково додайте до палітри теплі та яскраві фарби.

007.jpg

У будь-якому випадку, завжди варто починати з фарбування. Коли знайдете кілька найбільш приємних оку відтінків білого кольору, зробіть фарбування на будь-якому матеріалі і прикладіть їх до стіни. А ще краще зробити пробу прямо на стіні. Так можна буде зрозуміти, як поводиться той чи інший відтінок у реальних умовах, тобто при тому освітленні, що є в кімнаті.

008.jpg

Ви ніколи не замислювалися, чому в арт-галереях стіни завжди пофарбовані у білий колір? Це зроблено для того, щоб вивести на перший план предмети мистецтва, а всі особливості навколишнього простору нівелювати. Також білі стіни працюють і в житловому інтер’єрі: якщо на них або на їх тлі розмістити щось яскравіше і привабливіше, вони приховують всі недоліки архітектури. А якщо таких акцентів немає, то вся увага, навпаки, буде притягнута до стін, і затишним такий інтер’єр точно не назвеш.

010.jpg

Звичайно, оздоблення стін у білий колір – чудовий спосіб візуального розширення простору. Але пам’ятайте одну деталь: для того, щоб дизайн не виглядав одноманітно і нудно, варто приділити увагу роботі з текстурами, тканинами та матеріалами. При створенні лаконічної світлої палітри саме фактури створюють потрібний об’єм і роблять будинок затишним.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *