Що краще вибрати килим чи ковролін і чим вони відрізняються?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Що краще вибрати килим чи ковролін і чим вони відрізняються?


Килим та ковролін. Здавалося б, ці два слова означають різні покриття. Але, насправді, це те саме, крім кількох відмінностей. У чому вони полягають? І що краще вибрати ковролін чи килим? Давайте розберемося разом.

Килим

Килим в інтер'єрі

Килим – це щільний тканий матеріал, що виготовляється з будь-якої пряжі. Часто зустрічаються і синтетичні імітації. Килими використовують для декоративних цілей та для утеплення. Його вішають на стіни або кладуть на підлогу. Іноді ними накривають дивани чи крісла. Килими з’явилися давно, їх робили ще у V столітті до нашої ери! Використовувалися вони з різною метою: від утеплення юрт кочівників до прикраси стін знатних будинків. Також вони вважалися предметом мистецтва та символом розкоші, тому що для вироблення килима була потрібна ручна праця. У наші дні килими, за технікою виконання, можна поділити на три категорії: ворсові, безворсові, повстяні. За технологією виробництва їх ділять на:

  • тафтингові,
  • голкопробивні,
  • повстяні,
  • ткані,
  • плетені.

Тафтингові та голкопробивні – найдешевші. Це найдешевші та найшвидші виробництва. Ткані та плетені набагато дорожчі за інших, тому що їх виробляють вручну або за допомогою машин імітують ручну працю.

Ковролін

Ковролін в інтер'єрі

Ковролін – матеріал для підлоги, який використовується для настилу у всі приміщення. Якщо килим має певний розмір і закінчений малюнок, то ковролін має дрібний малюнок, що повторюється, і необмежену довжину. У ковроліну наступна структура:

  • ворс
  • потім первинна основа
  • після закріплюючий шар
  • та вторинна основа

Найчастіше його виробляють із вовни, нейлону, поліпропілену або поліестеру. Шерсть найдовговічніша і найдорожча. Нейлон дешевий, але швидко мажеться. Міцність ковроліну з поліпропілену залежить від розміру стібків: чим вони дрібніші, тим міцніші. Поліестер дешевий і стійкий до вологи та бруду, але швидко зношується. Використовують ковролін у комерційних та житлових приміщеннях: офісах, готелях, передпокоях, прохідних, віталень, спальнях та дитячих. Залежно від типу приміщення змінюється і тип покриття. В офісах потрібно більш щільний і стійкий матеріал, оскільки прохідність людей більша. Для спальні підійде менш щільний матеріал, оскільки вона використовується менш інтенсивно. Детальніше за ковролін ви можете почитати тут

Що краще, ковролін чи килим

Сперечатись на цю тему досить безглуздо. І килим, і ковролін, по суті, одне й те саме покриття для підлоги. Відрізняються лише сфери їх застосування. Килимами покривають певну ділянку підлоги. Звичайно ж, їх стелять поверх основного покриття — лінолеуму, ламінату або паркету. А ковролін покриває всю кімнату і є часто єдиним покриттям. Таким чином, килим і ковролін мають деякі відмінності, але є по суті одним і тим же. Залежно від цілей, вибирається це покриття. До речі, з іншими покриттями для підлоги ви можете ознайомитися тут.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *