Шафи-купе в інтер'єрі: 50+ фото, види шаф-купе
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Шафи-купе в інтер’єрі: 50+ фото, види шаф-купе

Шафи-купе в інтер'єрі (50+ фото)

Навіть за великого розмаїття меблів на сучасному ринку, шафи-купе досі не втрачають своєї актуальності. Вони досить компактні, функціональні, а також мають стильний зовнішній вигляд. Ця система зберігання допомагає гармонійно організувати житловий простір будь-якого типу чи площі. Як вибрати та вписати шафу-купе в інтер’єр – розповість наша стаття!

Чому саме шафа-купе?

Шафи-купе названо на честь пасажирського вагона, який відокремлений від решти простору розсувними дверима. Не дарма на такій вузькій площі використовується саме такий механізм відкривання – він значно економить квадратні метри та зручний у використанні.

Вони дуже місткі і служать як місце зберігання як одягу, а й різноманітних побутових предметів, які порушують загальну композицію, завдяки закритим перегородкам. При цьому його організація іноді включає розподіл на зони — відсіки, полиці, ящики і таке інше.

Вироби з розсувними дверима компактніші, ніж корпусні, а сучасні гарнітури допомагають зручно розмістити їх в інтер’єрі. Крім стандартного розташування біля стіни, вони можуть служити перегородкою для оптимального зонування простору.

Недоліки у такого виду меблів все ж таки є, але вони здаються незначними в порівнянні з перевагами і стосуються в основному технічних моментів. По-перше, через неякісний роликовий механізм двері можуть просто заклинити або вийти з пазів. У зв’язку з цим необхідно постійно стежити за деталями, проявляючи акуратність при їх експлуатації. По-друге, шум, що видається при відкритті, у деяких моделей може бути досить гучним, що викликає певні незручності в спальні або дитячій.

Але навіть з огляду на це шафи-купе — відмінне, універсальне рішення для різних приміщень, стилістик та цілей використання. Головне — підібрати потрібний для вашого інтер’єру варіант.

Шафи-купе в інтер'єрі
Шафи-купе в інтер'єрі
Шафи-купе в інтер'єрі
Шафи-купе в інтер'єрі
Шафи-купе в інтер'єрі

Види шаф-купе

Сучасна меблева індустрія пропонує широкий вибір шаф-купе, які різняться не тільки за формою або розмірами, але також за конфігурацією та призначенням. Це значно полегшує вибір ідеальної моделі саме для вашого випадку. Розглянемо основний асортимент!

Корпусні стандартні форми

Складаються з чотиристінного корпусу, а також дверей, що рухаються за допомогою роликів. Варіацій розташування небагато: навпроти стіни або, що трапляється рідше, у центрі просторої кімнати, розділеної на кілька зон.

Корпусні шафи-купе — чудова альтернатива стандартним орним шафам. Рекомендуються людям, які замислюються над переїздом або люблять змінювати обстановку в кімнаті. Збираються та монтуються самостійно. Можуть коштувати дорожче за інші види через більшу кількість деталей.

Корпусні шафи-купе стандартної форми
Корпусні шафи-купе стандартної форми
Корпусні шафи-купе стандартної форми
Корпусні шафи-купе стандартної форми
Корпусні шафи-купе стандартної форми

Вбудовані

Це виріб без стін, роль яких відіграють капітальні стіни приміщення. Такий тип шафи-купе розміщується всередині ніші, тим самим займаючи мінімальну площу. Ідеально підходить для малогабаритів. При цьому фасад повністю закриває весь отвір, створюючи монолітну поверхню.

Вбудовані види підходять для кімнат з нерівною обробкою, приховуючи її недоліки. Щоб ідеально вписати в необхідну область, конструкцію часто роблять на замовлення. Але такий варіант спричиняє певні складнощі при монтажі, а переїзд робить практично неможливим. В інших випадках — оптимальне та вигідне рішення.

Вбудовані шафи-купе
Вбудовані шафи-купе
Вбудовані шафи-купе
Вбудовані шафи-купе

Напівбудовані

Від попереднього вигляду напіввбудовані шафи-купе відрізняються наявністю однієї або двох бокових перегородок. Є варіанти встановлення у кут кімнати або вздовж стіни. Відмінне рішення для житла, де немає зручних ніш, але потреба в компактному розміщенні залишається актуальною.

Чим же він відрізняється від корпусної шафи-купе, якщо в ній передбачені дві поперечини? Справа в тому, що внутрішнє кріплення монтується безпосередньо на основну стіну. Завдяки цьому зрушити таку шафу складно, що може бути як перевагою, так і недоліком, залежно від вимог власників.

Напівбудовані шафи-купе
Напівбудовані шафи-купе
Напівбудовані шафи-купе
Напівбудовані шафи-купе

Модульні

Різновид шаф-купе, які складаються з окремих елементів-модулів. Вони комбінуються у будь-якій зручній послідовності, тим самим створюючи індивідуальну систему зберігання. Конфігурація варіюється в залежності від потреб, а також форм, розмірів та планування житла. Її можна міняти за потребою, не руйнуючи загальну композицію.

Модульні шафи-купе
Модульні шафи-купе
Модульні шафи-купе
Модульні шафи-купе

Кутові

Як відомо з назви, такі шафи-купе призначені для розміщення в кутку — місці, яке часто пустує через свою непрактичність. Цей різновид дозволяє максимально задіяти простір будь-яких габаритів.

Існує кілька підвидів, що відрізняються формою. Г-подібна шафа-купе включає два корпуси, які розташовані перпендикулярно по відношенню один до одного. Трикутний — ідеально вписується в кут по діагоналі. Такий варіант менш місткий, проте компактніший. П’ятикутний навпаки призначений для зберігання великої кількості речей, при цьому займає достатню площу. Для просторих приміщень підійде трапецієподібна модель, яка, на відміну від інших підвидів, не займає повністю кут, але коштує значно дешевше.

Кутові шафи-купе
Кутові шафи-купе
Кутові шафи-купе
Кутові шафи-купе

Який стиль вибрати?

Шафа-купе сама по собі досить сучасний предмет меблів, тому найкраще вона впишеться у відповідний дизайн. Форми та лінії в такому випадку будуть максимально стриманими, схиляючись до геометричності, а ось декор може бути досить різноманітним. Все завдяки великій вільній поверхні дверей, яка може вмістити цілі художні композиції. Але краще віддавати перевагу красі глянсових або матових поверхонь, незвичайним поєднанням кольорів, а також практичним матеріалам.

Ідеально шафи-купе також підходять для мінімалістичного дизайну. У зв’язку з тим, що всі полиці та предмети заховані за масивними розсувними дверима, конструкція зливається з ними, створюючи цілісний образ.

Класичний стиль, а також прованс мають меншу кількість варіацій. У такому інтер’єрі найкраще виглядають дерев’яні меблі, зістарені або прикрашені візерунками. Використовуються моделі зі стандартною конфігурацією, а також формами – сучасніші, практичніші види просто не впишуться.

Шафа-купе у стилі прованс
Шафа-купе у стилі мінімалізм
Шафа-купе у стилі мінімалізм
Шафа-купе у сучасному стилі
Шафа-купе у класичному стилі

Варіанти розміщення

Зазначимо, що при виборі шафи-купе необхідно розібратися з тим, в якому приміщенні він розташовуватиметься, принагідно визначивши габарити, планування та дизайн.

Шафа-купе в інтер’єрі спальні

Спальня — це кімната, де найчастіше можна зустріти шафу-купе. Зазвичай він містить постільна білизна, одяг, можливо, засоби гігієни, книги та інше. У зв’язку з цим, краще вибрати більшу модель, якщо габарити житла дозволяють.

Отже, щоб легко підібратися до речей прямо зі спального місця, можна розташувати конструкцію поруч із ліжком. Але таке розташування іноді заважає здоровому сну, тому оптимальним варіантом є протилежна стіна. Щоб гардеробна достатньо освітлювалася, вона може бути поруч із вікном. У такому випадку слід простежити, щоб конструкція не закривала його, позбавляючи кімнату достатньої кількості світла.

Багато залежить від планування спальні. При прямокутній краще, якщо шафа-купе розташовуватиметься вздовж вужчої перегородки — це трохи виправить геометрію. Квадратна форма вважається більш універсальною, тому тут слід відштовхуватися насамперед від меблевої композиції.

Шафа-купе в інтер'єрі спальні
Шафа-купе в інтер'єрі спальні
Шафа-купе в інтер'єрі спальні
Шафа-купе в інтер'єрі спальні
Шафа-купе в інтер'єрі спальні

Шафа-купе в інтер’єрі вітальні

У вітальні місця для зберігання можуть бути наповнені різноманітними предметами: книгами, посудом, технікою. Іноді для такого приміщення досить невелика кутова модель Г-подібної форми, яка не «з’їсть» зайві квадратні метри, але з успіхом виконає свої функції.

Шафа-купе може бути розташована поруч з диваном, але не навпаки — на цьому місці традиційно знаходиться телевізор. У випадку з великою квадратною вітальнею — вписати конструкцію вийде поряд із входом або за диваном.

Шафа-купе в інтер'єрі вітальні
Шафа-купе в інтер'єрі вітальні
Шафа-купе в інтер'єрі вітальні
Шафа-купе в інтер'єрі вітальні

Шафа-купе в інтер’єрі передпокою

Ідеальний варіант для такого невеликого та часто вузького простору. Вбудовані шафи-купе заощадять площу при збереженні місткості. А вона для передпокою знадобиться, адже в конструкції доведеться розміщувати взуття, верхній одяг та інші речі. Більше того, дзеркальні двері позбавляють потреби купувати окреме дзеркало.

Шафа-купе в інтер'єрі передпокою
Шафа-купе в інтер'єрі передпокою
Шафа-купе в інтер'єрі передпокою
Шафа-купе в інтер'єрі передпокою
Шафа-купе в інтер'єрі передпокою

Шафа-купе в інтер’єрі квартири-студії

Квартира-студія — це маленьке, часто однокімнатне житло, яке передбачає розміщення всіх необхідних для життя зон в обмеженому приміщенні. Як видно, шафа-купе в такому випадку чудово підходить під всі критерії. Творчо підійшовши до вибору меблів, можна практично організувати простір, не забуваючи і про естетичну складову.

Про переваги вбудованих моделей для малогабариток вже йшлося — вони дійсно добре підходять для квартир-студій. Щоб візуально розширити площу, рекомендується віддати перевагу меблям із дзеркальними дверима. Крім цього, намагайтеся підібрати шафу-купе, яка повторює колірну гаму обробки.

Ще одне функціональне рішення — шафа-купе як перегородка. Він здатний, наприклад, розділити спальню та вітальню, а також вітальню та кухню.

Шафа-купе в інтер'єрі квартири-студії
Шафа-купе в інтер'єрі квартири-студії
Шафа-купе в інтер'єрі квартири-студії
Шафа-купе в інтер'єрі квартири-студії

Відео: Шафи-купе в інтер’єрі кімнат

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.