шафи для одягу на фото
Жодна дитяча кімната не обходиться без систем зберігання. Шафа в приміщенні дитини служить не лише місцем для розміщення одягу, взуття, аксесуарів, а й приводом для вироблення самостійності у маленького господаря кімнати. Розклад власного гардеробу по поличках, пошук місця для кожної речі – ланка у створенні порядку в кімнаті та власному світі дитини. Вибір меблів до дитячого для будь-якого батька – непроста дилема. Всім очевидно, що матеріал меблювання повинен бути екологічним, конструкція – безпечною, але при цьому місткою та зовні привабливою. Для того, щоб врахувати всі ці критерії і не розорити сімейний бюджет, знадобиться чимало зусиль. Але варіантів організації систем зберігання у дитячих кімнатах маса. І ми сподіваємося, що велика підбірка дизайн-проектів приміщення для дітей з шафами допоможе вам зробити правильний вибір серед готових рішень або замовити свій ідеальний варіант виконання шафи для дитячої кімнати.
Критерії вибору шафи для дитячої кімнати
Будь-який предмет інтер’єру, який складатиме обстановку дитячої кімнати, потребує ретельного вибору. Плануючи придбання або виготовлення шафи для гардеробу вашого чада, зверніть увагу на наступні критерії:
- матеріал меблів повинен бути безпечним для людини та навколишнього середовища. Найчастіше фахівці рекомендують купувати меблювання з МДФ – екологічне та доступне за вартістю (у порівнянні з масивом дерева);
- меблі повинні бути безпечними з точки зору травмонебезпеки, тому краще уникати фасадів із дзеркальними та скляними вставками в кімнаті з малюками (у спальнях для підлітків цю заборону можна зняти), кути та скоси повинні бути округленими;
- шафа повинна бути функціональною та зручною – дитині повинно бути легко самій відкривати (розсувати) дверцята, висувати ящики (обов’язкова установка обмежувача, що перешкоджає вивалюванню системи зберігання);
- безпечна та міцна фурнітура – не варто економити на цих елементах меблювання, адже вони часто експлуатуватимуться;
- нижні полиці повинні витримувати вагу дитини, тому що шафа – це не тільки система для зберігання гардеробу, а й місце для хованок;
- конструкція повинна бути стійкою (якщо шафа вбудована, то всі кріплення до стін, підлоги та стелі повинні бути максимально міцними);
- простота в експлуатації та догляді – поверхні, з яких легко стерти відбитки пальців, сліди дитячих мистецтв та інших варіантів забруднень;
- дизайн, який не тільки органічно вписується в інтер’єр кімнати, але й подобається дитині.
Варіанти виконання шафи для дитячого гардеробу
Шафа, що окремо стоїть
Один з найбільш простих, доступних і популярних варіантів виконання шафи для дитячої кімнати — модуль, що окремо стоїть. Перевага такого предмета меблів у його мобільності. Коли дитина підросте, і кімната потребуватиме реконструкції чи перестановки – шафу можна буде перенести в інше місце. Серед недоліків не вбудованих шаф можна відзначити лише те, що вони, як правило, займають більше місця, ніж їхні побратими.
Правило «що менше фурнітури, то краще» ідеально підходить для оформлення дитячої кімнати. Чим менше замків, ручок, кріплень та важелів – тим менше шансів отримати травму. Саме тому моделі шаф та комодів, які встановлюватимуться у дитячих кімнатах, часто не мають фурнітури на фасадах – вона замінюється зручними для рук прорізами у самих поверхнях. Використовуючи прорізи та отвори замість ручок для оформлення внутрішніх систем зберігання (висувних ящиків), ви заощаджуєте простір по глибині шафи.
Виготовлена на замовлення окрема шафа буде ідеально поєднуватися з усіма елементами інтер’єру, але і серед готових рішень, представлених в мережевих магазинах товарів і меблів для дому можна знайти цікаві варіанти оформлення. Оригінальний вибір кольору чи форми фасаду, незвичайний декор чи прив’язка до певної тематики допоможуть створити оригінальну та привабливу для дитини атмосферу її всесвіту – кімнати, де вона проводить багато часу.
У кімнаті підлітка можна використовувати масштабніші та лаконічніші варіанти виконання шафи для гардеробу. Для систем зберігання великих розмірів рекомендується використовувати світлі відтінки виконання – так навіть масштабна конструкція не виглядатиме гнітюче монументальною, не обтяжуватиме образ приміщення.
Вбудована шафа
Будь-яка вбудована конструкція – це максимально ефективне використання наявного простору. Перевага подібних шаф очевидна – найменші витрати за площею та максимальний простір для розміщення предметів одягу, взуття, спортивного інвентарю, іграшок та не тільки. Вбудована шафа може не тільки розташовуватись у зручній ніші, але й займати простір зі складною геометрією, який важко було б використовувати для інших предметів інтер’єру.
Вбудована в спеціально створену шафу, що є в приміщенні, — це практично комора для розміщення гардеробу. Навіть неглибока ніша здатна стати простором для розміщення місткої шафи. Деякі батьки вважають за краще не закривати таку вбудовану систему зберігання дверцятами (принаймні використовують шторки). Інші воліють навішувати фасади, які дитині буде нескладно відкривати. Все залежить від віку дитини та кількості вільного простору перед шафою (для безперешкодного відчинення дверей).
Якщо ви приймаєте рішення використовувати дверцята для закривання вбудованої шафи, розгляньте можливість використання дизайну міжкімнатних дверей. Якщо фасад шафи та двері кімнати виглядають однаково – це привносить в інтер’єр рівновагу та гармонію.
Для вбудованої шафи великих габаритів можна використовувати дверцята, сконструйовані за принципом гармошки. На відкривання такої конструкції знадобиться вдвічі менше простір, ніж для звичайних орних фасадів. Використання рейкових вставок у дверцятах шафи дозволить циркулювати повітря всередині системи зберігання.
Відмінне рішення для кімнати дитини — шафа з вбудованим підсвічуванням. Як правило, всередині шафи спрацьовує датчик на відчинення дверей, і підсвічування запалюється автоматично. У будь-який час дня, за будь-якої освітленості приміщення, можна буде швидко і безперешкодно знайти потрібну річ.
Для того, щоб оптимально використовувати наявний простір дитячої кімнати, системи зберігання для гардеробу і не тільки можна вбудувати «навколо ліжка». По обидва боки від узголів’я встановлюються пара симетричних шаф. Враховуючи, що конструкції найчастіше розташовуються від стелі до підлоги, у верхній частині буде розумно з’єднати два модулі антресоллю або відкритою полицею.
Ще один спосіб економії простору дитячої кімнати – вбудовування шафи «навколо дверного отвору». Неглибокі системи зберігання буквально обрамляють двері, складаючи місткий комплекс із поличками та ящиками, штангами та осередками.
Вбудована шафа-купе – оптимальний варіант використання корисного простору кімнати для дитини. Розташовуючись від самої стелі до підлоги, шафа є місткою системою зберігання, в якій поміститься не тільки весь гардероб вашого чада, але і постільні приналежності, спортивний інвентар і багато іншого. Двері-купе дозволяють встановлювати шафу поблизу інших предметів меблювання, економлячи цим дорогоцінні метри в невеликій кімнаті.
Одна з новацій у сфері виробництва меблів для дитячих кімнат – використання чорної магнітної плівки для виконання фасадів. Дитина зможе малювати крейдою на темній поверхні, кріпити магнітами свої малюнки, фото та вироби. Містка система зберігання перетворюється на центр творчості.
Для декорування фасадів сучасних шаф існує чимало способів – від найдорожчого фотодруку та лазерного гравіювання до демократичних за вартістю наклейок-стікерів. Такі наклейки можуть відповідати тематиці оформлення дитячої кімнати, зображати улюблених героїв. Перевага ще й у тому, що після закінчення часу, якщо декор набридне – його можна позбутися без пошкодження поверхонь фасадів.
Якщо говорити про наповнення шафи, яка служитиме системою зберігання в дитячій кімнаті, то особливих дизайнерських ідей у цьому випадку не потрібно. Штанги для вішалок необхідно розташовувати на висоті «із запасом», враховуючи, що дитина зростатиме, а отже, і одяг займатиме більше місця завдовжки. У нижній частині шафи на рівні зростання дитини необхідно розміщувати предмети гардеробу, необхідні щодня. Висувні ящики та контейнери різної модифікації (тканинні, плетені чи пластикові) допоможуть організувати порядок у дитячій шафі.
Системи зберігання кутової модифікації можуть бути двох типів – вбудовані та не вбудовані. У кожного виду є свої переваги та недоліки. Готове рішення кутової шафи, як правило, обходиться дешевше, ніж виготовлене на замовлення, але останнє найточніше відповідає потребам конкретного приміщення і ідеально вписується в його габарити.
Кутова шафа в кімнаті дитини – це система зберігання, яка дозволяє створити максимальну кількість простору для розміщення гардеробу, займаючи при цьому мінімально можливу кількість квадратних метрів. Кутові конструкції дозволяють максимально ефективно використовувати простір, який непросто вписати інші предмети обстановки – кут кімнати.
Шафа – частина конструкції «ліжко-горище»
Ліжко-горище – один із найпопулярніших варіантів організації спального місця в кімнаті дитини. Така конструкція дозволяє заощадити корисний простір приміщення, що дуже актуально для малогабаритних жител. Спальне місце розташовується на деякій висоті по відношенню до підлоги, а весь простір під нею можна використовувати для організації систем зберігання або місця для занять та творчості.
Ще один спосіб виконання систем зберігання та спального місця – виготовлення функціональних предметів меблювання в ансамблі. Шафа може бути частиною меблевого блоку, що містить ліжко, робоче місце (найчастіше консоль) та інші види систем зберігання (комод, відкриті полиці, антресолі).