Середземноморський стиль в інтер'єрі спальні на фото: Греція, Італія, Іспанія
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Середземноморський стиль в інтер’єрі спальні на фото: Греція, Італія, Іспанія


Інтерес наших співвітчизників до цього напряму дизайну цілком зрозумілий та зрозумілий. Суворий російський клімат, що характеризується коротким літнім періодом, дефіцитом тепла та сонячних променів, навіть у теплий сезон не завжди дає можливість розслабитися та комфортно відпочити.

Інтер'єр спальні в будинку

Стильна спальняСитуацію легко виправити, використовуючи в інтер’єрі елементи середземноморського стилю, що прийшов до нас із культури таких країн Середземномор’я, як Італія, Іспанія та Греція. Держави Сходу теж зіграли свою роль формуванні цього стилю, надавши йому значної частини чарівництва і таємничості.

Вишукана спальня

Сьогодні ми пропонуємо розглянути кілька ідей для інтер’єру спальних кімнат. При оформленні приміщень використано основні переваги середземноморського напряму.

Насамперед, варто уточнити, які риси вигідно відрізняють стиль Середземномор’я від решти дизайнерських течій.

Середземноморський стиль в інтер'єрі

Головні козирі середземноморського стилю:

1. Дозволяє надати незатишним та малопривабливим приміщенням більш комфортного вигляду.
Використання певних прийомів дає можливість мешканцям північних районів та мешканцям міських квартир, розташованих у тіньовій частині будинку, відчути всю красу та чарівність південних широт, насолодитися щоденним впливом природного світла та тепла.

Світлий інтер'єр спальні

Незаперечний факт: постійний недолік сонячних променів та відсутність позитивних емоцій викликають у людини психологічний дискомфорт та пригніченість, що призводить до появи стану хронічної втоми.

Великі вікна у будинку

2. Кольори та відтінки, що використовуються при оформленні житлових приміщень, не викликають агресії та подразнення, сприяють створенню гарного настрою. Найчастіше застосовуються природні фарби, які асоціюються з морем, сонцем, теплим піском і умиротворенням літнього вечора – бежеві, світло-оранжеві, кремово-білі, теракотові, цегляні, фісташкові та теплі відтінки сірого.

Пастельні тони у спальні

Незаперечний факт: давно доведено, що колірна гама здатна впливати на емоційний стан людини Тому важливо враховувати вплив основних кольорів при оздобленні тих приміщень, яким приділяється значна роль.

Білі стіни у спальні

3. У власників житла з’являється можливість втілити в інтер’єрі одночасно елементи практичності та затишку. Цьому знаходиться нескладне пояснення: при облаштуванні приміщень у південному стилі використовуються найпростіші матеріали, нехитрі меблі та обмежена кількість аксесуарів.

Оригінальна стеля у будинку

Незаперечний факт: застосування недорогих матеріалів, відсутність розкоші в обробці та придбання практичних меблів дозволить скоротити витрати на оформлення кімнати. Це гідна альтернатива для тих, хто мріє про привабливий інтер’єр, але обмежений у засобах.

Простора спальня в будинку

Із чого складається середземноморський стиль? Які моменти потрібно враховувати, щоб зробити по-справжньому південний інтер’єр?

Насамперед, потрібно подумати про вибір матеріалів для оздоблення приміщення спальні. Середземноморський стиль дозволяє використовувати непомітні матеріали та прості технології.

Мансарда у середземноморському стилі

Матеріал для стін

Досить часто поверхні стін покривають звичайним вапном або фарбою одного відтінку.

Кімната з жовтими стінами

Добре виглядає мозаїчна плитка в різних варіаціях — як у вигляді невеликих панно, так і в якості прикраси цілої стіни. Плитка може відрізнятися за колірними характеристиками та за розмірами.

Вишукана плитка на стіні

При обробці стін спалень часто використовується декоративна або фактурна штукатурка, що імітує різні матеріали.

Фактурна штукатурка на стіні

Натуральна цегляна кладка теж чудово виглядає в інтер’єрі спальної кімнати. Слід враховувати, що площа декоративного елемента з цегли не повинна бути надто великою.

Гарний краєвид з вікна

Як матеріал для оформлення деяких зон, наприклад узголів’я ліжка, чудово підходить натуральний камінь приглушених забарвлень.

Чудовий інтер'єр спальні

Ще один варіант використання натуральних порід каменю – оформлення камінів. Цей важливий атрибут, що символізує сімейне вогнище, не обов’язково має бути справжнім. Штучний камін виглядає нітрохи не гірше.

Камін у спальні

Іноді природним каменем обробляється як область вогнища, а й зона навколо нього. Цей прийом посилює декоративний ефект, створює у кімнаті м’який південний колорит.

Велика люстра у спальні

У країнах Середземномор’я як основна сировина для обробки підлоги давно використовуються природні матеріали — натуральний камінь і деревина.

Ніжна кольорова гама

Однак зараз дизайнери досить часто застосовують різні види ламінату та кахельної плитки, що імітує натуральний камінь.

Найчастіше, стелі в таких спальнях оформляються досить просто – ідеально рівна поверхня забарвлюється у білий колір.

Ідеально біле ліжко

Дуже поширені стелі з декоративними стельовими балками.

Дерев'яні балки як прикраса

Такі підвісні споруди можуть займати всю поверхню стелі, так і певну частину кімнати.

Стеля із натурального дерева

В окремих випадках стелям надають багатоярусну форму і прикрашають їх вишуканим орнаментом.

Оригінальне покриття для підлоги

Вибір меблів та аксесуарів

Для приміщень, оформлених у південному стилі, найбільше, підійдуть прості дерев’яні меблі, переважно присадкуватого вигляду (масивні ліжка, лавки, комоди та столи). Дуже до речі припадуть дрібниці, сплетені з ротанга та лози.

Світлі штори у спальні

У таких спальнях не повинно бути дуже багато меблів. У подібному інтер’єрі дуже доречна буде старовинна масивна скриня, що одночасно виконує декоративну функцію і відповідає за зберігання невеликих речей.

Урожай скриня в спальні

Освітлювальні прилади

У середземноморському стилі освітленню не надається великого значення, оскільки сонячне світло чудово потрапляє до будинку, а тривалість світлового дня у південних регіонах досить велика.

Спальня зі східним колоритом

Найчастіше кімнати висвітлюються за допомогою масивної лампи, підвішеної в центральній частині приміщення, і декількох світильників. Точкові вбудовані освітлювальні прилади використовуються нечасто.

Південний стиль в інтер'єрі

Вибір текстилю та підлогових покриттів

При оформленні південних опочивалень нерідко використовуються елементи стилю кантрі:
— Світлий текстиль, виготовлений з натуральних матеріалів;
— Прості картинки і статуетки;
— Плетені декоративні вироби.

Плетені вироби в інтер'єрі

Для покриття для підлоги вибираються матеріали з невеликим ворсом. Широке застосування в середземноморських інтер’єрах знайшли тонкі килимки, рогожки та циновки.

Масивні лави в будинку

Ворсисті покриття для підлоги використовуються вкрай рідко.

Білий інтер'єр

Основні ідеї для інтер’єру спальні

Кімната розташована з південного боку будівлі

Відмінною рисою таких приміщень є великі вікна, що займають значну частину спальні. Віконні прорізи великих розмірів добре пропускають сонячне світло і свіже повітря, заповнюють кімнату свіжістю.

Величезні вікна у будинку за містом

При цьому варіанті слід приділити велику увагу виду вікна. Чудово, якщо за межами будинку розкинувся гірський чи морський краєвид. Однак непогано буде виглядати будь-яка зелень за вікнами — чи то лісовий масив, чи то невеликий сад.

Вид спальні в південному стилі

Віконні отвори, що виходять на сонячну сторону, часто прикриваються великими віконницями. Захиститись від світла зсередини можна за допомогою легких розсувних шторок.

Сонячна сторона будинку

Кімната розташована з північного боку будівлі

Такі приміщення спочатку виконують захисну функцію — вкривають мешканців будинку від виснажливої ​​спеки. Це, своєю чергою, накладає певний відбиток з їхньої зовнішній вигляд.

Тіньова частина будинку

Як правило, тут немає балконів та виходів у двір. Використовуються невеликі віконні отвори, що нагадують бійниці. Для максимального захисту застосовуються щільні віконниці та штори з натуральних матеріалів, що перешкоджають проникненню сонячних променів.

Світла спальня у приватному будинку

Завдяки приглушеному освітленню та прохолодному повітрі в таких спальнях є всі умови для повноцінного післяобіднього та нічного відпочинку.

Східне вишукування

Кутова кімната

Спальня, вікна якої розташовані з різних боків будівлі, є досить багатофункціональним приміщенням. Це, як правило, досить світла кімната, що добре провітрюється. Однак тут не надто спекотно, і завжди можна сховатися від гарячих сонячних променів. Досить просто засунути фіранки на вікнах.

Кутова кімната в будинку

А для тих, хто прагне свіжості, простору та свободи, більше підійде спальна кімната з незанавішеними вікнами. У такій спальні легко дихається і чудово спиться. А якщо за вікнами простягаються морські простори, то найкращого місця для відпочинку не знайти.

Кімната з морським краєвидом

Кімната з виходом на балкон

Очивальня, оснащена балконом або лоджією, має особливу чарівність, оскільки у власників житла з’являється можливість милуватися околицями, не залишаючи меж будинку.

Вихід на балкон зі спальні

Завдяки додатковому приміщенню така кімната видається більш просторою. Цей ефект значно посилюється, якщо в якості основного кольору спальні вибрано білий колір.

Оригінальні фіранки у спальні

Приміщення під дахом – це щось особливе, яке інтригує, зачаровує. Стельові перекриття, здебільшого, зроблені з натурального дерева, забарвленого у виразний коричневий колір.

Іноді дерев’яні балки виконують виключно декоративну функцію, доповнюючи створений образ чогось легкого та повітряного.

Форма даху в спальнях-мансардах може бути будь-якою, проте найчастіше зустрічаються перекриття у формі правильного трикутника.

Цей варіант доступний лише тим власникам заміського житла, спальні яких розташовані на першому поверсі будівлі. Відчинені двостулкові двері створюють відчуття безмежної свободи.

Дерево в інтер'єрі спальні

Що ж до домовласників, які мають вихід до моря, то їм можна позаздрити. Завдяки величезним вікнам на всю стіну та широким дверям, у таких будинках відчувається єднання з природою, що в наш час трапляється вкрай рідко.

Вихід до моря

Вихід зі спальні в звичайний сад теж виглядає досить екзотично, оскільки за умов російського клімату подібні приміщення трапляються досить рідко.

Текстиль у спальні

Середземноморський стиль – це не лише чарівність країн Середземномор’я, а й своєрідність східних держав, завдяки яким цей напрямок дизайну набув більш яскравих та виразних рис.

Тут можна зустріти безліч картин та фресок, що зображують життя богів. Східну тему продовжують малюнки на меблях та текстильних виробах.

Темні балки в інтер'єрі

Східний колорит в інтер’єрі спальні може проявлятись по-різному. Наприклад, у вигляді декоративних аксесуарів із квітковим орнаментом (подушки, покривала, штори та килими).

Східні мотиви в інтер'єрі

Елементи східного напрямку можуть бути присутніми в кімнаті та в дещо іншому вигляді, наприклад знаходити відображення у формі віконних отворів.

Аркоподібне вікно

Сонячні відблиски на стінах та стелі, свіже морське повітря, лагідний подих прибережного вітерця… Все це – середземноморський стиль. З таким інтер’єром відчуття літа не залишить вас навіть у негодні зимові дні!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *