секрети оформлення за східними традиціями
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

секрети оформлення за східними традиціями


Східні тенденції сьогодні є актуальними. Європейська культура вітає екзотику та поряд із духовними практиками, оригінальними рецептами кухні та традиціями обирає японську модель облаштування ділянки. Ідеї ​​східного спрямування явно відрізняються від класичних прийомів оформлення. При цьому виключаються вільності у творчості, і дизайн обумовлений суворим підпорядкуванням заданій темі.

Японський сад — це філософія мудрості, місце для релаксації та споглядання. Простір, що несе смислове навантаження, побудований на мініатюрі, символах та впорядкованості. Організація ландшафту ототожнюється з умиротворенням, і передбачає відчуженість. Сповідуючи принцип злиття природи і людини, концепція передбачає зміну пейзажів, що взаємодоповнюють композиції з включенням самостійних елементів, які розташовані на самоті.

  Осіння тема Скромна краса Гарний сюжет Доріжка з каменю

Реально відтворити стиль і зовнішній антураж фотографій, але для точної картини потрібно занурення в культуру країни з метою створення повноформатних сюжетів. У ньому повинні бути сюжетні «замальовки» з карликових рослин, сосни, бамбука, каміння допустимих розмірів, водойми. Завдання оформлення – уникнути хаотичного нагромадження конгломератів і наповнити простір тихим звучанням природної симфонії.

«Сухий» ландшафт

Вектор спрямованості в організації ділянки спрямований у бік створення ілюзій та імітацій. Оскільки японський стиль обумовлений наявністю ставка, за відсутності води на ділянці можна обійтися «хвилями» на піску. Головне, щоб у мініатюрі повторити японський сюжет у манері каре-сансуй (сухий ландшафт).

Абстрактний струмок замащується камінням згідно з конструктивними вимогами. Якщо для колірної гармонії потрібен сіро-блакитний колір, його річище декорується сланцем або базальтом. Вапняк і мармур молочного тону утворюють світлі акценти, багатогранний граніт дозволяє зливатися із природними фарбами за рахунок «земляних» відтінків.

Приголомшливий ефект дає розсип відшліфованих дрібних каменів і скляних кульок, що заповнили простір серед габаритних конгломератів, пофарбованих синім кольором. Щоб продублювати синю гладь води, стеклярус висипається поверхнею піску з попереднім видаленням дернового шару.

І все-таки створення живого джерела підтримає природність антуражу і стане головним акцентом саду. Розташування початку передбачає курган з важкими валунами або альтернативу у вигляді пагорба з доріжкою, вимощеною галькою або каменями.

Лаконічний дизайн Застиглий пейзаж Ліричний смуток

Біжить струмок, дзюрчить вода

У проекті організації штучного джерела продумується маршрутна схема руху води, що охоплює площу із зеленими насадженнями. Його укладають у замкнутий цикл, і принцип циркуляції побудований на переливі води з витоку, переміщенні її в нижній резервуар, і по підземній трубі під тиском насоса до початкової точки.

При рельєфі з ухилом проблема градусів кута не розглядається, але при рівній поверхні доводиться робити насип, розташовуючи виток на вершині кургану у вигляді каменю, що «плаче». Цікавий варіант зі зведенням підпірної стіни або розглядається версія кам’яного грота, або втілюється в реальність ідея статичної опори зі глечиком.

Для рівного перебігу достатньо сходів із різницею кілька сантиметрів через кожен метр вимощеної довжини. Потоки, що дзюрчать, повинні переміщатися по вимощеній галькою доріжці з високими порогами. У разі похилим рельєфом бажано пустити каскадний струмок. Яруси формуються за допомогою кам’яних сходів та їх поверховість залежить лише від можливостей.

Креативний посуд

Варіації на тему води

Якщо пам’ятати про те, що камінь та вода – головні складові оформлення, вдасться підтримати мотиви японського жанру. Водойма зазвичай повторює контур ієрогліфа «серце», і великі валуни по периметру водної гладі нагадують острівці і асоціюються з розташуванням країни.

Організувати ставок можна різними способами. Плівкові ємності, особливо з бутилкаучуку, чудово тримають воду, виготовляються на замовлення, і готові продемонструвати будь-які конфігурації. Чаша з ПВХ – один із реальних методів вибору форми. Мембрана з полівінілхлориду представлена ​​різними кольорами, на відміну від вище позначеної, і це дозволяє дну бути зеленим, коричневим або під стать небу.

Доведеться лише старанно вирівняти межі за допомогою рівня, щоб візуально згладити ознаки штучного походження водойми. За бажання можна встановити багатоступінчасту ємність, яка виглядає набагато цікавіше, і не ускладнена монтажем. На останній стадії допускається підсипати ґрунти, і посадити морозостійкі та вологолюбні рослини. Варіант з бетонною версією вважається класичним і часто зустрічається при облаштуванні ділянки.

Кам’яний дизайн

Традиційно штучна водойма вимагає доповнення кам’яних інсталяцій, прерогатива яких позначена необхідністю зонування території або маскування об’єктів, що випадають із стилістичного спрямування. По суті, вони дублюють рельєф схилів, і часто не приймають естетичного шліфування через збереження своєї первозданності.

Тому бруківки або валуни, затягнуті мохом або доріжки з конгломератів, з хаотично проросла травою, точно копіюють природні повноформатні сюжети, здаються занедбаними і застиглими в часі. Кам’янистий сад можна створити на будь-якій ділянці і, тим самим, при необхідності завуалювати недоречну канаву, схил і перетворити їх на альпінарій або рокарій. Все логічно, зрозуміло та взаємопов’язано. Чудово, якщо на вибраному місці є дренаж і воно активно прогрівається сонцем. Захаращувати площу не варто, але й залишати простір нудним і млявим теж немає потреби.

Розстановка каміння – це мистецтво і схема передбачає їхнє групування в непарній кількості. Зупиніть вибір на трійці великих каменів для основи та кам’яної дрібниці одного виду для декорування. Посередині поставте великий валун на додаток двох інших, що поступаються у розмірах. Композиція-символ має відношення до тріади в буддизмі, і в Японії означає місце для духовних практик, а утворений просторовий трикутник сприятиме накопиченню позитивної енергії.

Декоративна доріжка

Рокарій та альпінарій

Сад такого типу відрізняється від альпійської гірки наявністю рівного рельєфу, нечисленністю рослин та акцентуванням на габаритах. Зазори між фрагментами заповнюються гравієм, і якщо є прагнення до гри контрастів, слід до темних утворень насипати світлі камінці, і з точністю навпаки повторити процес у протилежній комбінації.

До вапняку підійде кольорова галька, насипана на родючому шарі з посадженими рослинами. Рокарію можна мати і архітектурну форму, позначену важкими каменями, в компанії стелиться видів рослин, характерних для проростання на схилах.

На невеликій площі організується мініатюрна версія, де викладена гірка із замшелого каміння та лишайників, проглядається лише з ефектних точок огляду. Розміщують їх по одному, у кількості трьох або п’яти з ілюзією сприйняття напівзруйнованих гірських порід.

Про альпінарій чули всі і знають «в обличчя» штучну гірку з каменів, з рослинами, що пробиваються, між каменями і брилами, побудованою за аналогією рокарію. Для декорування використовуються в основному багаторічні та цибулинні види з перевагою одноколірності в дизайні. Яскравість стомлююча для очей і розбурхує думки. Дизайну в принципі характерна приглушеність кольорів, звуків та почуттів. Домінуючим тоном визнаний зелений, допоміжним вважається галерея осінньої палітри. Начисто виключений білий – символ скорботи та жалоби.

Рокарій

Рослинність та фішки в декоруванні

Що стосується рослин, перевага надається видам, адаптованим до клімату, і легко набувають заданої форми. Це сосна, карликова ялинка, рододендрон, азалія, самшит, клен, барбарис, сакура, айва. У східній культурі домінують три види дерева:

-Слива — її цвітіння ототожнюється з настає навесні;

-Бамбук — знак гнучкості та надійності;

Соснаяк уособлення непохитності духу;

Їхні крони приймають форму невеликої кулі, конуса або зістрижені сходами. У фаворі також і папороті, листяні сорти, іриси. Пишне листя та буяння фарб суперечать східній концепції.

Цікава особливість у садових доріжок. Прямі відрізки виключені, звивисті стежки не дотримуються строгих параметрів, і маю довільні параметри. Зазвичай вимощені плоскими конгломератами. Їх доповнює ще важливий компонент у декоруванні – японські ліхтарики у кам’яному виконанні.

Магія світла Панорама Місце для релаксу

Старовинні вази, вежі, лавки та керамічні клумби зі скромними квітами теж характерні для прикраси ландшафту. Стильним доповненням виступає паркан з бамбука та содзу – унікальний візерунок з бамбукових стебел, викладений на воді, що символізує швидкоплинність часу.

Містки, численні кам’яні сходи, цукубаї – мініатюрний басейн у висіченому камені для омивання рук перед чайною церемонією, наповнюють дизайн змістом. Характерні асиметричні форми та вигнуті лінії допомагають максимально достовірно відтворити класичні сюжети японського дизайну.

Колоритний сюжет Прозаїчний сюжет Красива алея Кам'яні сходи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *