садові меблі своїми руками на фото
Кожен власник приватного будинку міського чи заміського типу, дачної чи присадибної ділянки рано чи пізно стикається з необхідністю благоустрою своєї території. І йдеться не про розбиття грядок і квітників, посадку дерев і чагарників, а облаштування комфортних, але при цьому практичних зон відпочинку, приготування та споживання їжі на свіжому повітрі. Уявити собі впорядковану ділянку без садових меблів складно, ось тільки покупка такою не всім по кишені, та й набагато приємніше присісти на лавку, зроблену своїми руками або обідати на свіжому повітрі за столом, виконання якого не коштувало вам жодної копійки. У цій публікації ми зібрали безліч варіантів садових меблів, які можна зробити своїми руками. Володіючи лише підручними матеріалами, невеликим набором інструментів та великим бажанням зробити свою ділянку упорядкованою, комфортною та естетичною.
Для того щоб на вашій ділянці з’явилися садові меблі, здатні стати не тільки надійним предметом екстер’єру, але й приводом для гордості господарів і заздрощів сусідів і гостей, необхідно не так вже й багато – непридатний матеріал, посидючість, трохи фантазії, праці та старання. У цій статті ви знайдете приклади виготовлення садового меблювання з дерева, будівельних піддонів, предметів побуту, що були у вжитку.
Вибираємо матеріал для виконання дачних меблів
Для того щоб зроблені своїми руками меблі органічно вписалися в існуючий образ дачної ділянки або приватного двору, необхідно відповідально підійти не тільки до процесу виготовлення, але і вибору матеріалу. Найуніверсальніший і при цьому дуже м’який з точки зору обробки матеріал – натуральне дерево. Перевага деревини в тому, що вона здатна добре вписатися в будь-який стилістичний напрямок в оформленні ландшафту. А досягти цього можна за рахунок різноманіття варіантів виконання – від масивних меблів, виготовлених з колод до легких та витончених виробів, що сплетені з лози або прутів.
Перевага деревини для створення меблів своїми руками ще й у тому, що вона має безліч проявів. Можна створити предмет меблів з мінімальною обробкою матеріалу за найкоротші терміни. Наприклад, звичайні пеньки можна перетворити на табурети або невеликі столики-підставки. Достатньо лише подбати про те, щоб поверхня нових предметів садових меблів була ідеально обтесана і стала безпечною для використання.
Можна створювати садові меблі з гілок та прутиків.
Або колод та великого бруса…
Лавки та лави – невід’ємний атрибут дачного життя
Навіть зовсім невеликий задній дворик потребує садових меблів, на які можна буде сісти, щоб насолодитися свіжим повітрям, побачити захід сонця або зустріти світанок. Ну а на ділянці великої родини або у дворі гостинних господарів, де збираються компанії, і зовсім необхідно врахувати можливість розсадження кількох людей.
Один із найпростіших способів створення лавок та лавок – використання дерев’яного бруса та шлакоблоку з квадратними отворами. Лава або лавочка збирається як конструктор, вам навіть не потрібно використовувати будь-який інструмент або розчин, що скріплює, будівельний клей. Перевага подібних конструкцій не тільки у простоті монтажу, а й у портативності – ви можете легко розібрати ваш предмет садових меблів та перенести в інше місце або скласти його деталі у хлів до нового теплого сезону.
Якщо на лаву зі шлакоблоку та бруса покласти м’які сидіння та дивані подушки, то звичайна тверда садова лавочка перетворюється на зручний, комфортабельний диван.
Комбінуючи матеріали виконання садових меблів, можна підвищити міцність та покращити зовнішній вигляд виробів. Наприклад, разом із деревом у тій чи іншій модифікації, можна використовувати металеві конструкції, наприклад, частини ліжок (спинки, ніжки).
Обідня зона на відкритому повітрі
На свіжому повітрі будь-яка страва здається смачнішою. Кожен власник навіть крихітного заднього дворика намагається створити обстановку, в якій можна було б влаштовувати трапези на відкритому повітрі, нехай навіть ідеться про короткі сніданки. Залежно від потреб та розмірів вашої родини, можна облаштувати як невелику зону для коротких трапез, так і встановити обідні столи для прийому гостей на свіжому повітрі. Примітно, що обидва варіанти під силу здійснити самотужки.
Один із найпростіших, але при цьому практичних способів організації обідньої групи на свіжому повітрі – виготовлення столу, спільно з лавками. Модель, представлена на фото, вимагатиме мінімальну кількість матеріалу, але при цьому буде достатньо місткою. Єдиний недолік подібної обідньої групи — якщо вам потрібно збільшити кількість людей, що сидять за столом, то зробити це вийде тільки на 2 місця (потрібні стільці або табурети).
Облаштувати обідню зону або сегмент для коротких трапез (сніданків та полуденків) можна на кшталт барної стійки. Це нескладно зробити за допомогою будівельних блоків і дерев’яного бруса або дощок. Тільки та табурети до такої стільниці необхідно підібрати барні, з відповідною висотою.
Зона відпочинку на дачній або присадибній ділянці
Відпочинок на свіжому повітрі у всіх асоціюється з різними речами. Для когось — це посиденьки з друзями і сусідами, для інших — читання на гойдалках, що злегка погойдуються, іншим же і зовсім лежаки для повітряних ванн необхідні. Для всіх варіантів активного і не дуже відпочинку можна зробити меблі своїми руками, та ще й з підручних засобів з мінімальними витратами.
Один із найпоширеніших способів створення садових меблів для зони відпочинку – використання будівельних палетів або піддонів. Перевагою подібного складання є її простота – дерев’яні блоки вже сформовані у частині майбутніх крісел та диванів. Ну а спорудити кавовий столик з піддонів зможе навіть власник дачі або будь-якої іншої земельної ділянки, яка раніше не тримала молотка в руках. Для скріплення елементів можна використовувати будівельний клей.
Ще один плюс використання будівельних польотів для виготовлення садового меблювання в тому, що отримати матеріал можна за дуже низькою ціною або зовсім безкоштовно, адже йдеться про вироби, які були у використанні. Ось тільки необхідно буде подбати про ретельне очищення поверхонь, вирівнювання та невелике полірування, просочування матеріалу антисептиками проти гниття.
З будівельних піддонів можна створювати цілі композиції для відпочинку на свіжому повітрі. Це може бути місткий кутовий комплекс, складений за типом дивана, зручні крісла та журнальний столик. Достатньо покласти м’які подушки та сидіння в крісла та дивани, щоб влаштувати обстановку вітальні прямо на дачній або присадибній ділянці.
За допомогою дерев’яних піддонів можна облаштувати зону не лише для відпочинку, та й сну. Літнє ліжко або просто шар будівельних палеттів з матрацом – чудова можливість створення спальні на свіжому повітрі – подбайте лише про навіс над спальним місцем для захисту від сонця.
Зі старих палетів нескладно спорудити комфортну гойдалку. Прив’язати їх на канатах або ланцюжках можна до даху навісу та альтанки, на терасі або просто під високим розлогим деревом з товстими гілками.
Трохи менш популярний, але при цьому практичний спосіб облаштування дачної ділянки садових меблів – застосування будівельних дерев’яних котушок. З них можна виготовляти крісла.
Дитячі столики для ігор, творчості чи коротких перекусів.
Для того щоб зробити стіл з підставкою в основі — взагалі не потрібно нічого робити, крім очищення поверхонь та їх обробкою просоченнями та лаками.
Стіл-котушка можна оснастити парасолькою та сидіннями, розташованими по колу на комфортній відстані один від одного.
Ще один поширений матеріал для створення садових меблів – дерев’яні бочки, що були у використанні. З них виходять дуже ергономічні крісла, столики та підставки.
Системи зберігання та багато іншого
Крім посадкових місць різної модифікації, дачна ділянка або приватний двір потребує інших предметів садового меблювання. Безумовно, все залежить від потреб господарів – комусь потрібна шафа-пенал для зберігання інструменту, іншим потрібен стіл, драбини або підставка, ящик для зберігання шланга або полиці для встановлення рослин у горщиках. Ми пропонуємо кілька практичних та естетичних ідей, нескладних у втіленні та простих в експлуатації.
Як системи зберігання зручно використовувати лавки, диванчики, меблеві куточки та стільці-пуфи з відкидними сидіннями. Усередині такого меблювання можна зберігати і пристосування для відпочинку та трапез, а також необхідний садовий інвентар. Для того, щоб підвищити рівень комфорту відпочинку на свіжому повітрі, має сенс використовувати м’які знімні сидіння для лавок і диванчиків. Вибирайте матеріали, які будуть легко стиратися в пральній машинці та забезпечення респектабельного відпочинку пройде з мінімальними зусиллями.
Системами зберігання можуть виступати також лежаки. По суті, вони є великими прямокутними ящиками, честь верхньої кришки яких може спиратися на підставку і ставати спинкою.