Рустикальний стиль у дизайні інтер'єру або як виглядає грубе кантрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Рустикальний стиль у дизайні інтер’єру або як виглядає грубе кантрі


Зміст

  1. Особливості стилю
  2. Матеріали
  3. Кольори, меблі та декор

Домашній інтер'єрКантрі інтер'єр вітальніРустикальність – визначає грубість та максимально спрощене виконання стилю інтер’єру. Особливо актуальним є застосування рустикальності в стилях, що використовують виключно природні матеріали, як для облицювання, так і для декору. Кантрі — Основний стиль, в якому широко застосовуються подібні тенденції.

Розвиток стилю кантрі видозмінювався з моменту заснування. Зберігаючи основні особливості, кантрі легко взаємодіяв з усіма архітектурними та дизайнерськими напрямками у Європі. Сільський стиль увібрав у себе м’які кольори з іспанського стилю, французі декоративні елементи і все більше віддалився від розуміння «сільського перебування». Під впливом шале, що набирає популярність, асоціюється з елітним будиночком в Альпах, рустикальне виконання кантрі повернулося до списку модних стилів інтер’єру.

Позбавлене помпезності та складності у колірних гаммах рустикальної кантрі, логічно завершує виток моди на стилі інтер’єру. Попередниками були стилі зі спрощеною лаконічною формою – мінімалізм і технічне, за сучасним став вибір еко-стилів. Поєднуючи у собі простоту, доступність, розкіш у її природному прояві рустикальний кантрі своєчасно виходить із тіні історії.

Особливості стилю

Практично неможливо створити натхненний інтер’єр, не розуміючи до кінця яке емоційне навантаження він несе. Кантрі віддаляє нас від футуристичних уявлень палацу, пластикової естетики та парадно-пишної класики. Основна мета створити затишний, комфортний та світлий простір. Форми та кольори покликані дарувати почуття спокою, впевненості, надійності. Естетично складно рустикальний стиль виглядає в заміському будинку, надаючи йому непорушного вигляду сімейного надбання.

Інтер'єр своїми руками Світлий стиль інтер'єруОдна з переваг стилю — простота, яка підвладна руці навіть дизайнера-початківця. Дотримуючись основних правил, відтворити ідею заміського будинку зможе кожен.

Простота завжди вимагає багато «повітря» – простору не зайнятого меблями та предметами декору. Оскільки в гаммах переважають темні кольори, що візуально зменшують площу, для оформлення підійдуть лише великогабаритні приміщення.

Кожен із елементів облицювання повинен бути виконаний із натуральних матеріалів грубої обробки. За бажання можна зробити ефект «старовини», щоб надати переваги і фактурної виразності покриттям. Обов’язкові меблеві елементи повинні мати рукотворний вигляд, і йдеться не про витвори мистецтва від рук майстрів, а найпростіші та найдоступніші предмети ручного збирання з підручних еко-матеріалів.

Важливо відзначити, що стиль не відкидає використання побутової техніки, яка є атрибутом сучасності. Простір в першу чергу має бути зручним та функціональним, тому будь-які сучасні технології маскуються та декоруються під стилістику приміщення.

Декоративна частина інтер’єру мінімальна, жодних великих предметів. У помірній кількості текстиль та настінні прикраси. Особливу роль у створенні атмосфери відіграє освітлення, яке створює ауру спокою та затишку.

Матеріали

За законодавчими особливостями кантрі використовуються лише природні, екологічні матеріали. У співвідношенні вартості матеріалів для створення стилю грубого кантрі можна провести паралель із кращими виконаннями історичних та класичних стилів.

Синтетичні облицювальні матеріали менш бюджетні порівняно з натуральними. Штучний камінь, ПВХ панелі під деревину, пластикові вікна – все це можна використовувати без шкоди естетичності.

Стіни

Найпростіше та актуальне облицювання стін для рустикального стилю – штукатурка. Оскільки у вихідному варіанті стіни були облицьовані білилами без робіт з вирівнювання та ошкулювання, то фактурність шорсткість буде доречна.

Більш правильне з декоративного погляду облицювання – дерев’яні панелі. Це може бути рівний горизонтальний ряд або часткове оздоблення однієї зі стін. Якщо дерево виступає головним облицювальним матеріалом, його важкість, волокнистість, грубість відіграють важливу роль. Але для декорування окремих частин за допомогою дерева можна використовувати панелі ПВХ під деревину.

Стіни деревом

Для створення радикальніших варіацій кантрі облицювання стін потребує доповнення масивних елементів – натуральний камінь. Камінь дуже складний матеріал для облицювання стін. Йому не займати естетичності, але фактурність і гра тіней на стінах роблять приміщення занадто похмурим і гнітючим. У кращому виконанні грубого кантрі камінь виступає як облицювальний матеріал для окремих зон в інтер’єрі — каміна, робочої зони на кухні або барної стійки.

Камінь та інтер'єрі

У вигляді облицювального матеріалу може виступати керамічна плитка близька за естетичними якостями до каменю: незграбна, природних відтінків і без малюнка.

Не рекомендується використовувати шпалери і фарбування.

Підлога

Облицювання підлоги має логічно доповнювати облицювання стін. Найкращий матеріал для облицювання – паркетна дошка. Будь-які кольори та текстури деревини підкреслять простоту та додадуть особливий вид упорядкованості приміщення.

Паркетна підлога

Якщо для стін натуральний камінь використовується більше як декоративний матеріал, то для підлоги цей матеріал використовується як цілісне облицювання. Великий простір часто ділиться на кілька окремих зон. Підкреслити та виділити зони можна за допомогою оздоблення підлоги. Камінь та дерево добре порахуються у різних пропорціях та доповнюються за допомогою окремих килимових острівців.

Ванна кімната з вікномпідлога з каменю

Не рекомендується виконувати облицювання підлоги з глянцевих та синтетичних матеріалів. Ламінат, лінолеум, наливні підлоги і керамічна плитка далекі від логіки рустикального виконання кантрі.

Стеля

Стеля — найскладніша площина, оскільки завдання стоїть не в тому, щоб підняти стелю, використовуючи легкі і світлі матеріали, а в тому, що б навантажити великими дерев’яними елементами. Практично у всіх варіаціях інтер’єру даного стилю використовуються великі дерев’яні балки, які вимагають достатнього простору між підлогою та стелею. Якщо оформляється стандартне приміщення зі стелями заввишки трохи більше 3.5м., то використовуються бутафорні дерев’яні балки.

Облицювання стелі проводиться в два шари. Перший — фоновий і він виконується за допомогою штукатурки. Можливі варіанти з фарбуванням, але колір має бути матовим і приглушеним, більшою мірою нагадуючи стару побілку. Другий шар – великі дерев’яні балки.

Інтер'єр заміського будинку Інтер'єр вілли

Вікна, двері

Розумним доповненням до стилю будуть прості дерев’яні двері із геометричним тісненням без скління. Найпростіша фурнітура із темних металів.

Вибір вікон значно складніше. У тенденціях рустикальності – дерев’яні строгі рами, великого розміру з великою кількістю поділів. Але, оскільки дерево дорогий матеріал, який не завжди задовольняє бюджет, то можливе використання ламінованих вікон ПВХ під колір дерева. Кімната з каміном Затишна спальня Спальня в заміському будинкуВарто віддавати перевагу великогабаритним вікнам, оскільки природне освітлення має вирішальне значення для інтер’єру.

кольору

За основу беруться простирадла спокійні відтінки натуральних кольорів. Головне правило максимально уникати яскравих колірних акцентів, контрастів. Побудова композиції кольорів бере за основу один колір, що потрапляє в межі між зеленим і коричневим. Сірий, синій та пісочний виступають у вигляді доповнюючих.

Кантрі є найпростішим стилем у питанні побудови колірних сюжетів. Практично всі облицювальні матеріали мають свій природний колір, який і є основою, яка не вимагає доопрацювання. Рустикальний стиль дозволяє використовувати всі відтінки деревини і натурального каменю, навіть темніші, оскільки це тільки підкреслить простоту і грубість.

Вітальня у темних тонахКольори інтер'єру Інтер'єр для кухні Інтер'єр великої кухні

Меблі

Оздоблення та кольори не визначають стиль так, як це роблять меблі. Грубі предмети ручної обробки – головна особливість рустикального виконання кантрі. У буквальному значенні сільські меблі, строгих геометричних форм, без лакових поверхонь: відкриті посудні шафи, габаритні тумби, табурети.

Меблі повинні мати вигляд «минулого століття»: прості, пухкі, що відображають свою «історію». Будь-які дефекти меблів – це особливий акцент, необхідний антуражу, тому вони не тільки не ховаються, а навпаки – підкреслюються. Найкращий з варіантів дерев’яного меблювання – індивідуальне замовлення, спроектоване під вимоги стилю з необроблених матеріалів.

М’які меблі використовуються тільки за призначенням, в тих частинах приміщення, де вони передбачені. Оздоблювальним матеріалом для дивана та крісел можуть бути грубі ворсисті тканини або темна шкіра. Дуже актуальні рукоробні обшивки з клаптів тканини.

меблі для кухні Дивани у вітальню Дерев'яні меблі

Освітлення та аксесуари

Висвітлення – один із найважливіших етапів створення атмосфери в інтер’єрі рустикального кантрі. Розташування освітлювальних приладів вибирається під вимоги приміщення, посилаючись на основні правила комфорту:

  1. робоча зона виділяється додатковим точковим освітленням;
  2. велике приміщення має обов’язкове центральне висвітлення;
  3. зона відпочинку має додаткове розсіяне висвітлення;
  4. Декоративне освітлення використовується точково.

Центральне освітлення – це функціональний та декоративний атрибут, тому вибираються масивні великі люстри, що мають довгу арматуру для кріплення. У дуже великих приміщеннях використовуються люстри в дизайні, що нагадують Панікадило (Панікадило* – світильник з безліччю свічок)

Додаткове та декоративне освітлення встановлюється на рівні очей та на підлозі. Оскільки обов’язковим декоративним атрибутом виступає камін, всі декоративні освітлювальні прилади вибираються за типом освітлення близькі до природного полум’я вогню: м’яке, тепле розсіяне світло. Усі світильники мають просту нехитру форму та виконані з дерева або металу з напівпрозорим плафоном.

Оформлення великої вітальні Кухня з барною стійкою

Декоративна частина інтер’єру, яку виконують аксесуари та різні доповнення, завжди безпосередньо пов’язана з побутом. Використовуються елементи посуду та домашнього вжитку. У великій кількості застосовується текстиль: подушки, пледи, килими, штори. Добре загальну картину доповнюють живі рослини та фрукти.

Рослини в інтер'єрі

Особливим об’єктом є камін, який утворює центральну декоративну зону. Він може бути як реальним, так і електричним. Головне завдання – розмістити в інтер’єрі відкритий вогонь. На додаток можна використовувати свічки.

Спальня у синьому кольорі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *