Рокарій у ландшафтному дизайні дачі чи житлової садиби
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Рокарій у ландшафтному дизайні дачі чи житлової садиби





Рокарій у ландшафтному дизайні дачі чи житлової садиби.

Більшість людей здатні цінувати красу природи. Тому власники земельних наділів у міру можливості хочуть прикрасити місце свого проживання. Існує стародавній спосіб, що відродився нині зробити це — створити рокарій, або кам’янистий сад.

Рокарій – композиція з каміння та рослин. Участь водного об’єкта посилює зоровий вплив.

Вигоди рокарію:

  • можна вибрати невитратний варіант;
  • мало прополки; змінювати або розсаджувати рослини досить 1 раз на 3-4 роки;
  • виглядає надзвичайно ефектно;
  • може бути на території дачної ділянки не лише декоративним, а й функціональним елементом.

Можлива практична роль кам’яного саду

  • обмежити масу води у ставку, струмку, фонтані, басейні;
  • супроводжувати пішохідні доріжки;
  • розділити садибу на зони;
  • підтримувати ґрунт на терасах.
Характеристики кам'янистого саду

Залежно від призначення кам’янистого саду визначаються такі характеристики як матеріали, місце розташування та сума витрат.

У побудові такого ландшафтного ансамблю найважливішу роль відіграють камінці, які ви обрали. Акцент у композиції випадає найбільший валун. У крайньому випадку його можна замінити 2-3 камінням поменше, бажано оригінальної форми.

Для облаштування рокарію застосовуються такі види каменю:

  • Граніт. Це міцний мінерал, який у місцях видобутку широко використовується для будівництва. Має відтінки сірого, чорного та рожевого кольору.
  • Вапняк. Сам собою майже білий. Органіка, глина, пісок та інші домішки часто роблять його кольоровим. Має різноманітну структуру та форму.
  • Базальт. Основні чорні або сірі кольори мають безліч дрібних сторонніх вкраплень.

Кам’яні породи перетворюються на рокарій і відмінно поєднуючись із різними типами живої рослинності.

Можна виділити кілька основних видів:

  • Карликові хвойні рослини. Наприклад: їли канадські та сербські, сорти їли колючою та звичайною; сорти туї, сосни та ялівцю.
  • Низькорослі чагарники. Приклад: перстач, самшит, жимолість, барбарис, кизильник.
  • Багаторічні квіти. Найкраще підбирати рослини, які розмножуються вегетативно (примула, хости). Якщо висаджуються цибулинні (крокуси, первоцвіти, тюльпани, нарциси), слід забувати, що й період активної життєдіяльності закінчується у травні. Тому доведеться згори підсаджувати однорічники, не забуваючи зрізати з них сім’яники, щоб не допустити самопосів.
  • Ґрунтопокривні (килимові). Мох, лишайники, очиток, вероніка, ясла створять акуратні острівці зелені, блакити, жовтизни та інших моно-і строкатих кольорів. Щоб забарвлення улюблених рослин не губилося на тлі різнобарвного каміння, потрібно заздалегідь продумувати не тільки розташування твердого матеріалу, але і його колір. Найпростіше використовувати однотонне каміння і не боятися експериментувати. А з насипаними до місця кольоровими дрібними камінчиками можна досягти ще кращого результату.
Умова доречності саду на камені

Головна умова доречності саду на камінні — вся ділянка повинна бути доглянута. Тоді рокарій у ландшафтному дизайні садиби займе належне місце.

Етапи робіт зі спорудження рокарію

Формування рокарію потребує значних фізичних витрат. При використанні величезних валунів може знадобитися чиясь допомога чи навіть техніка. Рекомендується скласти план дій для того, щоб не робити непотрібних рухів тіла і нічого не переробляти.

  1. Розчищення ділянки. Знімається родючий шар мінімум на 20 см. Якщо ретельно вибрати кореневища багаторічних бур’янів, то цей грунт можна використовувати для посадки рослин.
  2. Установка найбільшого каменю на бетонну основу. Він не повинен згодом зариватися у землю. Присипають цей валун на 2/3 розміру, виставивши на огляд найвигідніший бік. З метою запобігання травмам і дрейфу внаслідок підмивання дощем ретельно перевіряється стійкість брили. Якщо є велике каміння менших розмірів, їх теж одразу прикопують.
  3. Закладка ґрунту під рослини. Засипається дренажний шар. Зверху – очищена земля або компост упереміш із ґрунтом та піском. Суміш не повинна бути надто родючою, щоб уникнути швидкого розростання зелені. З цією ж метою не варто особливо старатися з поливами.
  4. Усадка ґрунту. Зачекати 2 тижні, щодня поливаючи землю.
  5. Посадка. Рекомендується садити хвойні дерева, щоб рокарій пожвавлював пейзаж цілий рік. Прикинути, як у реальності краще поєднуватимуться обрані рослини зручно, виставляючи їх у горщиках у різних варіаціях. Коли оптимального результату досягнуто, все висаджується. Ґрунтопокривні рослини дають можливість легко усунути недоліки композиції.
  6. Фініш. На завершення процесу відкритий грунт закривається більшими каменями і галькою. Дрібний гравій розсипається зверху або викладається вигідним тлом окремих рослин. Правило одне: об’ємніша рослина – більша за каміння навколо.
Формування рокарію потребує значних фізичних витрат

Особливості догляду за кам’яним садом

Рослини потрібно прополювати 1 раз на тиждень. Поливати при необхідності лійкою з дрібними гратами або шлангом з розпилювачем, щоб уникнути вимивання грунту. Удобрювати не частіше ніж 1 раз на рік комплексними добривами.

Зусилля по розбивці рокарію обернуться наявністю будинку затишного куточка, який надалі вимагатиме від господарів мінімальних зусиль для підтримки привабливого вигляду та стане засобом психологічної розрядки. Можливо, краса справді врятує світ!

Джерело: fermilon.ru

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *