Різні сценарії використання плитки в інтер'єрі ванної кімнати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Різні сценарії використання плитки в інтер’єрі ванної кімнати


Коли мова заходить про інтер’єр ванної кімнати, а особливо про її обробку, один матеріал завжди поза конкуренцією. Це, звісно, ​​керамічна плитка. Вона давно і впевнено зарекомендувала себе як виключно практичний, легкий у прибиранні, гарний та зручний у роботі матеріал. Але головне її властивість у повній вологостійкості, за що плитку і використовують у ванній повсюдно: для обробки підлоги та стін, зони душової, біля раковини та в цілому скрізь.

І ось коли проект виходить на стадію планування обробки, виникає питання: де саме розташовуватиметься плитка, а де можна використовувати фарбування або інші види обробки? Тому вже можна складати фінансовий кошторис на ремонт, адже деякі види плитки коштують дорого, а значить і її кількість дуже важлива. Розберемося на прикладах дизайнерських проектів, які сценарії можливі.

001_home-design.jpg

Перший варіант можна назвати найпрактичнішим. У цьому випадку плиткою обробляються ті зони, які безпосередньо і неминуче контактуватимуть з водою. Це підлога, зона душової або ванни, а також простір за раковиною. Такий спосіб підійде тим, хто хоче урізноманітнити інтер’єр і використовувати кілька видів оздоблювальних матеріалів, а також тим, для кого важливо не виходити за межі зазначеного бюджету.

002_home-design (1).jpg

Другий спосіб полягає в тому, що плитка укладається по периметру всієї кімнати, але не на повну висоту, а як виконано, наприклад, у цьому випадку – лише нижня половина стіни. Такий варіант не менш практичний, але у візуальному сенсі він дає набагато більше можливостей. Цікаво попрацювати з колірними поєднаннями плитки та фарби, процес стає ще творчішим. Зверніть увагу на одну важливу деталь: стик двох матеріалів краще позначити тонкою смужкою кольору відмінного від двох основних.

003_home-design (2).jpg

А ось тим, хто любить більш лаконічну колірну гамму, підійде метод обробки, що передбачає укладання плитки практично на всі поверхні у ванній кімнаті. Це підлога та всі стіни, включаючи зону самої ванни, а також оздоблення ванни зовні. Якщо підібрати плитку світлого відтінку, то цей прийом ще й дуже збільшує візуально простір. Фарба для стелі підібрана в тон.

004_home-design (3).jpg

Втім, тотальне оздоблення плиткою можливе не лише у світлій гамі. Також працюють і з темними тонами, і з яскравими поєднаннями кольорів, з тією лише різницею, що потрібно більше уваги приділити освітленню і врахувати, як колір виглядатиме в наявному обсязі кімнати.

В інтер’єрі цієї ванної використана дрібна плитка, що поєднує кілька відтінків білого і світло-сірого тону. Площа приміщення невелика, тому вирішили взяти саме такі світлі відтінки, вони створюють об’ємну картинку, але при цьому візуально не зменшують простір.

005_home-design (4).jpg

Ще один цікавий прийом: за допомогою розкладки плитки можна виділити певні зони, розставивши таким чином акценти в інтер’єрі. Тут частина стіни пофарбована білою фарбою, а площа, що залишилася, викладена плиткою нестандартної форми у вигляді ялинки. Така розкладка разом з контрастною затиркою надає обсяг і динаміку, тому навіть найпростіший білий колір не виглядає нудно.

006_home-design (5).jpg

Нерідко буває ситуація, коли для декору ванної хотілося б використовувати незвичайну, а значить і дорожчу плитку, але бюджету не вистачає, щоб купити її для всіх стін. У такому випадку варто вибрати тільки одну зону, в якій така плитка виглядатиме найбільш виграшно. І, до речі, здебільшого саме невеликий обсяг виглядатиме зрештою навіть ефектніше.

007_home-design (6).jpg

Якщо архітектура ванної кімнати має нестандартний вигляд, її можна підкреслити за допомогою обробки плиткою. Це не лише гарне, а й дуже практичне рішення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *