Різні сценарії використання плитки в інтер’єрі ванної кімнати
Коли мова заходить про інтер’єр ванної кімнати, а особливо про її обробку, один матеріал завжди поза конкуренцією. Це, звісно, керамічна плитка. Вона давно і впевнено зарекомендувала себе як виключно практичний, легкий у прибиранні, гарний та зручний у роботі матеріал. Але головне її властивість у повній вологостійкості, за що плитку і використовують у ванній повсюдно: для обробки підлоги та стін, зони душової, біля раковини та в цілому скрізь.
І ось коли проект виходить на стадію планування обробки, виникає питання: де саме розташовуватиметься плитка, а де можна використовувати фарбування або інші види обробки? Тому вже можна складати фінансовий кошторис на ремонт, адже деякі види плитки коштують дорого, а значить і її кількість дуже важлива. Розберемося на прикладах дизайнерських проектів, які сценарії можливі.
Перший варіант можна назвати найпрактичнішим. У цьому випадку плиткою обробляються ті зони, які безпосередньо і неминуче контактуватимуть з водою. Це підлога, зона душової або ванни, а також простір за раковиною. Такий спосіб підійде тим, хто хоче урізноманітнити інтер’єр і використовувати кілька видів оздоблювальних матеріалів, а також тим, для кого важливо не виходити за межі зазначеного бюджету.
Другий спосіб полягає в тому, що плитка укладається по периметру всієї кімнати, але не на повну висоту, а як виконано, наприклад, у цьому випадку – лише нижня половина стіни. Такий варіант не менш практичний, але у візуальному сенсі він дає набагато більше можливостей. Цікаво попрацювати з колірними поєднаннями плитки та фарби, процес стає ще творчішим. Зверніть увагу на одну важливу деталь: стик двох матеріалів краще позначити тонкою смужкою кольору відмінного від двох основних.
А ось тим, хто любить більш лаконічну колірну гамму, підійде метод обробки, що передбачає укладання плитки практично на всі поверхні у ванній кімнаті. Це підлога та всі стіни, включаючи зону самої ванни, а також оздоблення ванни зовні. Якщо підібрати плитку світлого відтінку, то цей прийом ще й дуже збільшує візуально простір. Фарба для стелі підібрана в тон.
Втім, тотальне оздоблення плиткою можливе не лише у світлій гамі. Також працюють і з темними тонами, і з яскравими поєднаннями кольорів, з тією лише різницею, що потрібно більше уваги приділити освітленню і врахувати, як колір виглядатиме в наявному обсязі кімнати.
В інтер’єрі цієї ванної використана дрібна плитка, що поєднує кілька відтінків білого і світло-сірого тону. Площа приміщення невелика, тому вирішили взяти саме такі світлі відтінки, вони створюють об’ємну картинку, але при цьому візуально не зменшують простір.
Ще один цікавий прийом: за допомогою розкладки плитки можна виділити певні зони, розставивши таким чином акценти в інтер’єрі. Тут частина стіни пофарбована білою фарбою, а площа, що залишилася, викладена плиткою нестандартної форми у вигляді ялинки. Така розкладка разом з контрастною затиркою надає обсяг і динаміку, тому навіть найпростіший білий колір не виглядає нудно.
Нерідко буває ситуація, коли для декору ванної хотілося б використовувати незвичайну, а значить і дорожчу плитку, але бюджету не вистачає, щоб купити її для всіх стін. У такому випадку варто вибрати тільки одну зону, в якій така плитка виглядатиме найбільш виграшно. І, до речі, здебільшого саме невеликий обсяг виглядатиме зрештою навіть ефектніше.
Якщо архітектура ванної кімнати має нестандартний вигляд, її можна підкреслити за допомогою обробки плиткою. Це не лише гарне, а й дуже практичне рішення.