Реставрація кухонного столу своїми руками – майстер-клас, ідеї, фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Реставрація кухонного столу своїми руками – майстер-клас, ідеї, фото



Якщо у вас є старий обідній стіл, який вам дорогий як пам’ять, або ви просто хочете розумно заощадити на покупці нових меблів, то вам належить цікава робота як реставратор або декоратор.

Майте на увазі, що реставрація кухонного столу своїми руками — справа не найпростіша і, в деяких випадках, не виправдана, адже не кожен стіл підлягає ремонту, а антикваріат і краще довірити професіоналам. Але найчастіше, правильний апгрейд може повернути вашого старого друга до життя і перетворити його до невпізнанності.

Яким чином можна оновити стіл?

Ідеї ​​оновлення та реставрації кухонного столу

Щоб оновити кухонний стіл своїми руками, можна використовувати одну з таких перевірених технологій:

  1. Традиційне фарбування – саме цей спосіб ми докладно розглянемо у покроковому майстер-класі.
  • Цікавим способом декорування та фарбування меблів є фарбування через тюль – через неї фарбується стільниця, і за принципом трафарету формується мереживний малюнок.

Фарбування столу через тюль

  1. Керамічна плитка дозволить декорувати застарілу, сильно пошкоджену стільницю і зробить її більш практичною – на таку поверхню можна ставити гаряче та мити у будь-який спосіб.

Оновлення столу мозаїкою

  1. Оновити старий стіл можна у техніці декупаж. Про нього ми також поговоримо докладніше.

Декупаж столу

  1. Легкий спосіб видозмінити стіл своїми руками швидко і бюджетно — обклеїти його плівкою, що самоклеїться.
  2. Випалювання дозволить оновити не пошкоджену дерев’яну поверхню.

Майстер-клас – 6 кроків на шляху до нового життя

У цьому майстер-класі з простої реставрації обіднього столу своїми руками ми оновлюватимемо, ремонтуватимемо і перефарбовуватимемо ось такий старий шпонований стіл з помірною кількістю дефектів.

Реставрація столу своїми руками – до та після

Отже, щоб оновити кухонний стіл вам знадобиться:

  1. шліфмашинка або наждачний папір великої, середньої та дрібної зернистості, а також окуляри, респіратор та рукавички;
  2. алкідна емалева фарба потрібного кольору (або інше бажане покриття, наприклад, морилка), а також плоска малярська або художня кисть, що не линяє;
  3. ґрунтовка для дерева та маленький валик/пензель для ґрунтування;
  4. воскова паста чи лак.

Крок 1. Оглядаємо та ремонтуємо деталі

Ретельно оглядаємо всі кріплення у конструкції та дефекти стільниці – наскільки розшарувався шпон чи пошкодилося дерево.

Реставрація столу своїми руками

Якщо стіл трохи розхитаний, потрібно просто підтягнути всі гвинти. Якщо ж він вимагає більш серйозної реставрації, то потрібно повністю розібрати стіл, заново скріпити всі деталі або прочистити і зашкурити всі пази та місця з’єднань, щоб новий клей краще схопився, зафіксувати склеєні частини струбцинами або шурупами, а потім зняти їх через 15 год. коли клей висохне повністю.

  • Іноді підстілля потребує заміни не тільки тому, що його деталі сильно занепали, але й тому, що ніжки зможуть повністю змінити ваш старий стіл. Наприклад, якщо раніше ніжки були простими, то зараз ви можете замінити їх красивими різьбленими балясинами.
  • Розбираючи меблі, не забудьте відзначити місце встановлення кожної з деталей, так ви не заплутаєтеся і швидше впораєтеся із завданням.

Крок 2. Знімаємо старе покриття

Тепер надягніть захисні окуляри і підготуйте 2 види наждакового паперу: крупнозернистий – для первинної обробки та дрібнозернистий – для надання гладкості. Приготуйтеся до тривалої та трудомісткої роботи – видаляти стару фарбу чи лак справа не проста.

Реставрація столу – етап зняття старих покриттів

Крок 3. Закладаємо тріщини та сколи

Після шліфування ретельно очищаємо стіл від пилу, оглядаємо стільницю та шукаємо дефекти. Майте на увазі, що навіть найменші пошкодження будуть помітні після фарбування. Всі сколи і тріщини потрібно локально закласти шпаклівкою для дерева або поліестеровою шпаклівкою, а потім знову відшліфувати всю поверхню, коли латки просохнуть.

Реставрація шпонованої стільниці кухонного столу

На замітку – покриття столу морилкою:

  • якщо стільниця не має сильних ушкоджень, то ви можете не приховувати природну красу дерева і покрити його морилкою, а потім лаком, шелаком або воском. На фото нижче приклад відреставрованого столу зі стільницею, мореною у кольорі «Вибілений дуб».

Моріння з ефектом вибіленого дуба

Оновлення столу своїми руками морилкою в кольорі вибіленого дуба

Крок 4. Грунтуємо і знову шліфуємо

Продовжуємо роботу. Тепер нам потрібно не лише очистити стіл, а й знежирити його. І після того, як стіл просохне, приступаємо у ґрунтовці. Цей етап є обов’язковим, оскільки без нього лакофарбове покриття ляже нерівно і швидко пошкодиться. Ви можете використовувати алкідну або шелакову ґрунтовку для дерева. У даному майстер-класі використовувалася універсальна грунтовка алкіду Zinsser Cover Stain (на фото нижче), яка висихає всього за 1 годину, добре захищає дерево і готує його до фарбування. Коштує вона близько 500-600 руб., Але продається не скрізь. Стіл можна прогрунтувати в 1-2 шари за допомогою маленького губчастого валика, причому кожен шар повинен просохнути повністю.

Реставрація столу - етап ґрунтовки

Коли ґрунтовка висохне (за 1 добу), знову прошліфуйте стільницю наждачкою або шліфувальною губкою середньої зернистості, щоб згладити поверхню і підготувати її до фарбування. І не забудьте знову вдягнути респіратор!

Реставрація столу - шліфування ґрунтованих поверхонь

Крок 5. А тепер приступаємо до фарбування.

Алкідна емаль на водній основі

Дуже важливо правильно вибрати фарбу та її колір. Уникайте дешевих фарб, адже це обідній стіл, а значить, стільниця повинна добре переносити часте миття, протирання, удари та інше. В даному випадку використовується емалева фарба алкіду преміум класу на водній основі з сатиновим фінішом, але ви можете вибрати більш екологічну емаль на акриловій основі. Також із пристрастю виберіть якісний пензлик, щоб він не линяв у процесі. Відмінно підійде не малярський, а великий плоский художній пензель.

Фарбу потрібно наносити в 2 тонкі шари, при цьому фінішний шар краще залишити сушитися на 3-4 доби.

  • Якщо ви вибрали темний колір фарби, то її краще нанести в 3 тонкі шари;
  • Для створення потертостей у стилі Шеббі шик фарбу можна ошкурити у деяких місцях, наприклад, на торцях столу;
  • Також для створення ефекту «під старовину» стіл можна запатинувати.

Крок 6. Наносимо захисне покриття

Поліуретановий лак Varathane

Як ми вже сказали, ви можете захистити поверхню столу лаком, наприклад, поліуретановим матовим на водній основі (на фото зліва відмінний лак від Varathane). Наносити його потрібно рівномірно в 2-3 тонкі шари, злегка ошкуривая кожен шар перед нанесенням наступного шару лаку. Звичайно ж, усі шари перед ошкурюванням мають повністю висохнути (4 години).

Обробка воском

Другий варіант – захист воском, який зробить стільницю матовою та її можна буде натерти до блиску. Для цього віск потрібно м’яко втерти бавовняною тканиною в деревину, потім дати першому шару просохнути протягом як мінімум 1 години. Після цього відполіруйте поверхню круговими рухами і повторіть процедуру ще 2 рази протягом одного дня. Ну а тепер наберіться терпіння та залиште стіл на 1 тиждень, щоб поверхня набула необхідних експлуатаційних властивостей.

Ну, ось і все – реставрація закінчена, і старий стіл знайшов нове життя у модному білому кольорі.

Реставрація столу своїми руками – результат

А ось ще цікаве відео з передачі «Дешево та сердито» на тему реставрації стільниці в домашніх умовах із підручних засобів.

Оновлення стільниці за допомогою декупажу

Декупаж

Якщо ви не хочете зупинятися на досягнутому або ваш стіл не має серйозних пошкоджень, а просто потребує невеликого оновлення, то ви можете прикрасити стіл малюнками: розписати його акриловими фарбами вручну, використовувати трафарети та штампи або оновити стіл за допомогою декупажу. Мабуть, саме цю популярну сьогодні техніку декору ми розглянемо докладніше, адже декупаж дозволить не лише бюджетно та швидко перетворити стіл або, наприклад, стилізувати його під Шеббі шик (як на фото нижче), а й приховати деякі дефекти застарілої поверхні.

Декупаж кухонного столу – ідеї у стилі Шеббі Шик

Щоб оновити стіл своїми руками в техніці декупаж вам знадобиться:

  • акрилова ґрунтовка та акрилові фарби – за бажання;
  • шпаклівка для дерева бежевого кольору;
  • шліфувальна машина та наждачний папір різного ступеня зернистості;
  • гумові шпателі;
  • пензлі художні плоскі та штучні;
  • матовий або напівматовий лак для дерева;
  • серветки для декупажу або картка;
  • ножиці;
  • клей ПВА або спеціальний клей для декупажу.

Що потрібно для декупажу дерева

Декор у техніці декупаж можна починати або після етапу ґрунтування та її шліфування (див. крок №4 вище), або після фарбування та покриття лаком. Потім слід вибрати картинку — це може бути будь-яке зображення на папері або серветки, а також спеціальний рисовий папір для декупажу.

Спочатку виконують розмітку, легенько помічаючи олівцем ті місця, де розташовуватимуться зображення. У ємність із водою кладемо вирізане паперове зображення «обличчям» униз і витримуємо півхвилини. Потім розмокше зображення викладається так само «обличчям» вниз на поліетиленовий файл, і всі зайві паперові шари скочуються. Потім картинка ретельно промазується клеєм і кріпиться до стільниці. Файл не забирається – через нього зображення максимально розгладжується.

Декупаж столу своїми руками

Поверхня навколо картинок декорується фарбою. Завершальний етап декупажу – лакування за допомогою акрилового лаку. Через три доби лак висохне та столом можна буде повноцінно користуватися.

І нарешті, вибір фото для вашого натхнення.

Декупаж столу своїми руками – ідея

Декупаж кухонного столу – яскраві ідеї

Декупаж кухонного столу – квіткові мотиви

Декупаж кухонного столу – ідеї

Декупаж кухонного столу - ідеї у вінтажному стилі

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:35 Середня оцінка: 4,51 із 5)
Реставрація кухонного столу своїми руками – майстер-клас, ідеї, фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *