Реставрація кухонних меблів – як правильно оновити кухню з мінімальними витратами
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Реставрація кухонних меблів – як правильно оновити кухню з мінімальними витратами





Реставрація кухонних меблів своїми руками

Згодом навіть найдорожчі та якісні гарнітури, встановлені на кухні, втрачають початкову привабливість. Постійна експлуатація в умовах перепадів температур, підвищеної вологості та необхідності частого збирання із застосуванням абразивних чи лужних засобів для чищення призводить до виходу з ладу фурнітури, деформації матеріалу, зміни кольору фасадів та багатьох інших неприємних явищ.

Якщо покупка нових шафок не входить у ваші плани, варто спробувати провести реставрацію кухонних меблів, щоб вони знову стали окрасою приміщення. На перший погляд, здійснити це здається неймовірно складним, але насправді процедура досить захоплююча, до того ж зайнятися перетворенням обстановки можна всією родиною.

Коли реставрація потрібна?

Коли реставрація потрібна?

У яких випадках гарнітур потребує оновлення? Визначити нескладно:

  • корпус ще міцний, але фасади вкриті потертостями, сколами, подряпинами;
  • на стільниці з’явилися плями від жиру, сліди від гарячого посуду, а під впливом вологи вона деформувалася;
  • потрібно замінити або пересадити фурнітуру на інше місце;
  • набрид застарілий дизайн або виникла необхідність змінити колір після косметичного ремонту кімнати.

Переробка кухні обійдеться малими витратами, якщо продумати заздалегідь новий дизайн, підібрати якісні, але недорогі матеріали. Все, що потрібно, – креативний підхід до справи, а також наявність вільного часу на реставрацію кухонних меблів своїми руками.

Варіанти реставраційних методів

Безумовно, заміна функціональних елементів (стільниці, фасадів, вітрин, фартухів) має виконуватися лише професійним майстром. Самостійно реставрацію фасадів кухонних меблів можна проводити за необхідності:

  • замінити фурнітуру;
  • фарбувати, покрити лаком натуральне дерево;
  • наклеїти декоративні наклейки або плівку.

За бажання можна з типової тумбочки, непримітних шафок, нудних ящиків створити справжній витвір мистецтва.

Змінюємо фурнітуру

Змінюємо фурнітуру

Для відновлення функціональності меблів спочатку слід приділити увагу петлям, ручкам, що направляють. Фурнітура може працювати справно, але місця її монтажу часто розхитуються, матеріал корпусу та передніх панелей кришиться, кріплення втрачає надійність. Така ситуація вимагає перенесення дверних навісів чи ручок.

Роботу проводять у кілька етапів:

  • демонтаж старих елементів;
  • розмітка отворів у вибраному місці кріплення;
  • просвердлювання отворів;
  • монтаж фурнітури.

Старі дірки необхідно приховати під шпаклівкою на основі акрилової. В результаті шафи знову радуватимуть рівними дверцятами та чудовою роботою.

Інтер’єрні наклейки

Якщо реставрація фасадів із МДФ полягає лише в необхідності приховати невеликі дефекти, цей спосіб буде дуже актуальним.

На дверцятах гарнітура гармонійно виглядатимуть наклейки ресторанної тематики:

  • посуд;
  • овочі чи фрукти;
  • солодощі;
  • чашки з чаєм чи кавою;
  • тематичні написи.

З розклеюванням яскравих стікерів упорається навіть дитина. Потрібно лише зняти захисний шар із липкого вивороту, акуратно розправити наклейку по поверхні. До речі, декор можна будь-якої миті зняти, щоб замінити на новий.

Декупаж

Декупаж

Подобаються кухні у стилі прованс? Здійсніть реставрацію своїх старих і набридлих кухонних меблів у техніці декору під назвою декупаж. Матеріалом для нього може бути тканина, клейонка, листівки і навіть звичайні газети.

Для роботи необхідні:

  • малярська кисть із вузькою щетиною;
  • шпатель;
  • шпаклівка по дереву;
  • наждачний папір;
  • розчинник;
  • клей ПВА;
  • лак.

Оздоблення передніх панелей починається зі шліфування крупнозернистої, а потім дрібнозернистої наждачкою. Потім найменші тріщини акуратно затирають шпаклівкою. Щоб поверхня стала гладкою та зручною для роботи, склад наносять у 2 шари, давши першому спочатку добре просохнути. Розчинником заготовку знежирюють перед обклеюванням матеріалом.

Тканина, папір чи клейонку приклеюють на клей ПВА. Після висихання покривають лаком у 4-5 шарів, використовуючи гнучку кисть, щоб запобігти утворенню блідих плям. Через добу гарнітуром можна користуватися.

Обклеювання плівкою

Цей спосіб підходить для швидкої та недорогої реставрації кухонних фасадів. Вінілове покриття з нижнім самоклеючим шаром відзначається рядом переваг:

  • гарна міцність;
  • стійкість до вологи та високої температури;
  • не вигоряє під прямим сонячним промінням;
  • надовго зберігає яскравість відтінків.

З матеріалом зручно працювати, а його низька ціна дозволяє провести реставрацію фасадів кухні без особливої ​​шкоди для бюджету.

Перед обклеюванням дверцята знімають з петель, поверхню очищають від забруднень, обробляють складом, що знежирює, а потім акуратно розправляють плівку руками і шпателем. Повітряні бульбашки, що з’явилися, проколюють голкою. Якщо з першого разу самоклейку без нерівностей та заломів накласти не вдалося, зривайте шматок та спробуйте попрацювати з новим. Використаний матеріал слід викинути. Однотонну плівку можна купити в будівельних або шпалерних магазинах. Якщо хочете, щоб кухня стала не тільки гарною, а й незвичайною, замовте покриття з фотодруком.

Ротанг

Реставрація МДФ фасадів також передбачає використання натуральних матеріалів. Зовнішній вигляд кухні перетворить полотно ротанга. Завдяки його цікавій фактурі та теплому відтінку, приміщення стане затишніше. Перед початком роботи шматки полотна, що відрізають за відповідним розміром, замочують у воді на півгодини. Вологий матеріал прикладають до підготовленої поверхні, змащеною суперклеєм або клеєм ПВА. Для більшої надійності по краях моно зафіксувати ротанг меблевим степлером. По периметру фасаду встановлюють молдинги – тонкі планки, стикувані один з одним під кутом 45 ‘.

Навіть на фото реставрація кухонних меблів ротанговим полотном виглядає по-домашньому затишно. Цей варіант є ідеальним для перетворення гарнітурів класичного стилю. Висохлий ротанг буде натягнутий як струна. Витончений матеріал тривалий час зберігає зовнішню привабливість, не реагує на несприятливий вплив зовнішніх факторів.

Фарбування

Фарбування

Реставрація фасадів з масиву може бути проведена шляхом застосування складів, що фарбують. Деякі умільці рекомендують використовувати автоемаль, яка не боїться ні вологи, ні високих температур, ні потрапляння кислотних засобів для чищення.

Процедура проходить у кілька етапів:

  • розбирання фасаду: дверцята знімають із петель, виймають або тимчасово заклеюють скляні вставки, відкручують фурнітуру;
  • поверхню ошкурюють наждачним папером;
  • спеціальною ґрунтовкою для обробки деревини покривають всю деталь у 2 шари;
  • приступають безпосередньо до фарбування, використовуючи кисть чи валик.

Реставрація домашніх кухонних меблів з натурального масиву потребує подальшого покриття лаком. За допомогою пензля прозорий склад рівномірно наноситься на забарвлене дерево, роблячи його яскравішим. Для досягнення естетичного результату необхідно накласти 3-4 шари лаку, намагаючись зробити кожен верхній шар тоншим за нижній.

Монтаж нових фасадів

Найпростіший метод реставрації глянцевих та будь-яких інших кухонних меблів – встановлення нових зовнішніх панелей. У столярних цехах можна замовити сучасні фасади, надавши майстрам виміри старих. Замовникам надається можливість вибрати матеріал, з якого вони будуть виготовлені, їх колір, вид фурнітури. Якщо самостійно впоратися із вимірами не вдалося, можна викликати фахівця додому. Майстер здійснить всі необхідні розрахунки, а потім установить готові фасади.

Заміна стільниці

Для відновлення зовнішнього вигляду кухонних меблів реставрації фасадів із МДФ або дерева недостатньо. Упорядкування вимагає і стільниця — елемент гарнітура, що найвикористовується. На неї ставлять тяжкі гарячі каструлі, на ній ріжуть продукти, відбивають м’ясо. Не дивно, що її поверхня швидко стає непридатною. Обновити стільницю можна кількома способами.

1. Декорувати керамічною плиткою

На зачищеній шліфувальною машиною та обробленою клеєм поверхні викладають мозаїку з дрібних плиточок. Елементи повинні щільно стикатися, не залишаючи проміжків. Через 6-8 годин після викладки поводяться затирання швів, а коли все остаточно просохне — покривають 3-5 шарами меблевого лаку.

2. Встановлення захисного скла

Оригінальний спосіб поновлення. Стільницю очищають, на неї кріплять дерев’яні планки, розділяючи всю поверхню на сектори довільної форми. Потім кожен із них заповнюють декоративним матеріалом: керамзитом, галькою, великими намистинами, кавовими зернами та іншим. Зверху кладуть загартоване ударостійке скло, закріпивши його болтами або приклеївши спеціальним клеєм.

3. Монтаж нової стільниці

Стару знімають, а на її місце встановлюють іншу. Заміну варто довірити професіоналам.

Щоб оновити вигляд кухні, не обов’язково витрачати величезну суму на покупку модного гарнітура. Реставраційні роботи, виконані своїми руками, дозволять заощадити сімейний бюджет та реалізувати особисті дизайнерські фантазії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *