Ремонтуємо кран на кухні правильно – покрокові інструкції (фото, відео)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ремонтуємо кран на кухні правильно – покрокові інструкції (фото, відео)



Кухонний кран забезпечує нас водою десятки разів на день. Не дивно, що він виходить із ладу частіше, ніж у ванній кімнаті. Перед тим як викликати сантехніка або купувати новий змішувач, варто спробувати відремонтувати його своїми руками.

Якщо ви читаєте цю статтю, значить із вашим змішувачем сталася якась із цих поломок:

  • Кран протікає, з-під ручки капає вода;
  • Вода капає з виливу, навіть коли вентилі перекриті;
  • При відкритті змішувача в трубах з’являється звук, що гуде;
  • Струмінь води занадто тонка;
  • Одноважільний змішувач працює «ривками»;
  • Вода витікає з-під накидної гайки на зливі;
  • Важіль крана не фіксується у потрібному положенні;
  • Течія в районі маховика (вентильні конструкції).

Що потрібно для ремонту

Перш ніж розпочати ремонт кухонного змішувача своїми руками, потрібно підготувати всі інструменти та необхідні комплектуючі крана.

Вам знадобиться:

  • Ключ для шестигранників;
  • Ключ для регулювання;
  • Ніж-різак;
  • Викрутка та молоток.

Також ремонт потребує додаткових матеріалів – сухого ганчірки, мастила. А якщо кран протікає, то доведеться докупити запчастини: новий картридж або його деталі (для змішувача одноважільного), кільця-ущільнювачі, кран-букса (для двовентельної конструкції).

Чиним одноважільний змішувач кульового типу

Причин, з яких потрібно ремонтувати кран, є чотири:

  • Тріщини, сколи, спричинені механічними пошкодженнями на корпусі;
  • Засор у картриджі між сідлами та кулею;
  • Зношування прокладки;
  • Засор або проіржавілість аератора.

Що робити, якщо виник дефект на корпусі? Можна спробувати відремонтувати його холодним зварюванням – герметиком (замазкою). Але це все ж таки тимчасовий захід, і незабаром доведеться все-таки змінити змішувач.

Якщо проблема полягає в слабкому тиску води, то, швидше за все, причина в засмічення аератора. Тоді потрібно дістати його, прочистити сітку, наприклад зубною щіткою, а потім встановити назад.

Давайте розберемося з серйозними несправностями.

Коли кран протікає без видимих ​​пошкоджень, справа, швидше за все, у порушенні цілісності прокладки або в поломці картриджа. В цьому випадку потрібне повне розбирання кухонного змішувача одноважільного.

Як розібрати кран? Спочатку перекрийте воду та пустіть її залишки з крана. Потім вивчіть пристрій одноважільного кухонного крана на фото.

Пристрій одноважільного прапорця змішувача

Тепер почнемо ремонт покроково:

  1. На основному корпусі відкручується гвинт. Він, як правило, прихований за декоративною заглушкою, яку потрібно від’єднати викруткою, як показано на фото.

ремонт змішувача своїми руками крок 1

Порада! Розібрати та відремонтувати пристрій можна, навіть якщо під рукою немає шестигранного ключа. Для цього кріпильну гайку обережно простукують молотком по викрутці.

  1. Важіль та ковпачок знімаються, і тепер нам потрібно дістати картридж та оглянути весь пристрій на наявність дефектів. Для цього розвідним ключем відкручується шайба-кулачок.
ремонт змішувача своїми руками крок 2
  1. Розібраний кран оглядається на наявність дефектів: оглядається прокладка, поверхня кулі та пружини, що підпирають гумові ущільнення в отворах. Осілі пружини та зношений кран при необхідності замінюють. На цьому етапі потрібно всі деталі прочистити від відкладень води, що накопичилися.
  2. Найчастіше, текти з крана виникає через засмічення між кулею і сідлами клапана в картриджі. І тут потрібно просто його змінити. Вся складність цього завдання полягає власне у правильному виборі картриджа, а сам ремонт змішувача своїми руками зовсім нескладний.

Порада! Прямуючи в магазин сантехніки за новим картриджем, візьміть із собою старий, щоб не помилитися з розміром, тому що картриджі не стандартизовані — випускають їх у різних діаметрах і матеріалах.

ремонт змішувача своїми руками крок 3

Новий картридж встановлюємо таким чином, щоб його отвори поєдналися з отворами всередині корпусу змішувача. Потім прикручуємо назад шайбу (спочатку руками, потім щільно, але не надто туго ключем).

ремонт змішувача своїми руками крок 4

  1. Перевіряємо якість нашої роботи, пустивши воду. Якщо вона не протікає, то приступаємо до встановлення ковпачка, а потім уже важеля – закручуємо в ньому гвинтик та кріпимо заглушку.

як змінити картридж у кульовому змішувачі

А як змінити прокладку в змішувачі? Це також досить легко. Потрібно зняти старі кільця ущільнювачів і поміняти на нові, на які попередньо наносимо трохи сантехнічного мастила.

Порада! Для всіх деталей виробу, що труться, слід використовувати нетоксичну мастило на силіконовій основі. Це дозволить збільшити термін служби елементів конструкції вдвічі.

Ремонт двовентильного крана – головні поради

Як полагодити змішувач такого типу? Потрібно розібрати та замінити зношені елементи – кран-буксу та/або прокладку.

Послідовність робіт у цьому випадку буде такою:

  1. Повністю перекривається вода, після чого маховик вентиля переводиться в робоче положення, щоб на деталі не діяв надлишковий тиск.
  2. Далі потрібно розібрати конструкцію – для цього знімаються декоративні ковпачки та вивертається гвинт, що фіксує маховик. Для цього знадобиться викрутка. Далі стара кран-букса замінюється на новий відповідний розмір, і конструкція збирається назад.
Ремонт двовентельного крана своїми руками
Ремонт двовентельного крана своїми руками
Ремонт двовентельного крана своїми руками
Ремонт двовентельного крана своїми руками
Ремонт двовентельного крана своїми руками
Ремонт двовентельного крана своїми руками
Ремонт двовентельного крана своїми руками
  1. Якщо зносилася прокладка, то вона просто виймається, а на її місце встановлюється нова, змащена сантехнічним мастилом.

Нерідко вентильні змішувачі потрібно лагодити через те, що в них протікає сальник. Тоді його потрібно розібрати за тим самим алгоритмом і замінити зношене набивання.

Заміна сальника у крані

А іноді для того, щоб налагодити вентильний кран, достатньо лише зафіксувати сальникову втулку, як показано на відео:

Порада! Заміна набивання потрібна лише тоді, коли втулка щільно затягнута, а текти все одно є. Як набивання використовуються (для старих змішувачів):

  • Гумова трубка відповідних габаритів;
  • Нитки мішковини;
  • Мотузка з просоченням з оліфи.

Якщо ви бачите, що на деталях стерлося різьблення, то це говорить про те, що настав час оновлювати сантехніку.

Небагато порад з профілактики

Можливість відремонтувати кухонний змішувач самостійно – це чудовий спосіб заощадити. Однак далеко не завжди ремонт може повністю відновити ефективність крана і часто легко змінити змішувач на кухні.

Майте на увазі, що:

  • Найбільш довговічними вважаються конструкції із важких металів (латуні);
  • Найнеякісніші – китайські або турецькі вироби із силуміну;
  • Зручність одноважільного пристрою є очевидною – його відкривають однією вільною рукою. Також його легко відремонтувати, оскільки у складі конструкції менша кількість запчастин.
  • Ремонт змішувача можна запобігти. Найчастіше головною причиною несправностей є забруднення, що надходять з водопровідної магістралі. Тому встановлення спеціальних фільтрів грубої очистки води допоможе вам довше утримувати змішувач в цілості.

Фільтр грубої очистки

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:64 Середня оцінка: 4,66 із 5)
Ремонтуємо кран на кухні правильно – покрокові інструкції (фото, відео) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *