Ремонт стелі на кухні своїми руками (фото, відео)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ремонт стелі на кухні своїми руками (фото, відео)



Вирішуючи, як обробити стелю на кухні, можна віддати перевагу таким матеріалам:

  1. Панелі із пластику;
  2. Підвісна стеля з гіпсокартону;
  3. Натяжна стеля;
  4. Полістирольні плити;
  5. Рейкова стеля;
  6. Фарбування та побілка.

У цій статті ми розглянемо процес зняття старих покриттів, який майже завжди обов’язковий під час ремонту та встановлення будь-якого виду стелі. А потім докладно зупинимося на темі базового, серйозного ремонту і розберемося, як зробити його своїми руками – правильно вирівняти стелю, закласти тріщини та русти, якісно зробити грунтовку, штукатурку та шпаклівку, а потім і фарбування/побілку кухні.

Знімаємо старе оздоблення

Будь-який ремонт стелі своїми руками починається з тотального видалення всіх старих покриттів. Що нам знадобиться на цьому етапі?

  1. Драбина;
  2. Плівка покривна та малярський скотч, щоб її закріпити;
  3. Респіратор, окуляри та рукавички – бруду буде багато;
  4. Пульверизатор звичайний або садовий з помпою, якщо їх немає, беремо звичайний валик із довгим ворсом (бажано з довгою ручкою), губку, кювету чи відро з водою;
  5. Шпатель (бажано, такий як на картинці, спеціально для зняття старої фарби), також для відбивання штукатурки можуть стати в нагоді зубило з молотком і металева щітка для зняття шару фарби;

Як зняти побілку зі стелі - що потрібно

  1. Для швидкого механічного очищення (дотримуючись техніки безпеки) можна використовувати перфоратор або болгарку.

Старе покриття повністю видаляється — фарба, побілка, штукатурка, що відшарувалася.

Побілку можна видалити двома способами — вологим (крейдяне покриття можна просто відмити) і сухим. Як правило, ці два методи застосовують так: спочатку змочують невелику ділянку (не всю площу відразу, тому що змочена поверхня швидко висихає) водою, чекають 10-15 хвилин, поки вода не вбереться в старе покриття, а потім починають активно знімати його шпателем, у складних місцях краще користуватися перфоратором. У стиках плит (рустах) також необхідно видалити все зайве.

Як зняти побілку зі стелі.

Ремонт стелі своїми руками - стеля перед ґрунтовкою, штукатуркою та фарбуванням

Якщо під штукатуркою виявилися плями цвілі, слід обробити стелю спеціальною антигрибковою грунтовкою або будь-яким складом хлору (наприклад, Білизною, якщо цвіль невелика і не застаріла). Зрозуміло, всі роботи також потрібно проводити у респіраторі.

Обробка стелі антигрибковою ґрунтовкою

Детальніше про всі нюанси роботи з видалення фарби, побілки та штукатурки можна переглянути в наступному відео:

Грунтуємо, штукатуримо, шпатлюємо, вирівнюємо, зашпаровуємо тріщини та русти

Підготуйте все необхідне для роботи, а саме:

Ремонт стелі на кухні своїми руками - матеріали та інструменти

Правильно фарбувати кухонну стелю – отже, дотримуватися такої послідовності дій:

  1. Перш ніж пофарбувати стелю, його, як ми вже сказали вище, необхідно загрунтувати. Це дозволить додатково зміцнити основу та покращити адгезію. Не нехтуйте цим етапом, непрогрунтована стеля дуже скоро почне тріскатися.

Грунтовка стелі на кухні своїми руками - фарборозпилювач, валик, розчин

Щоб справа пішла швидше, скористайтеся фарбопультом, а не валиком.

Краще вибирати ґрунтовку глибокого проникнення і, звичайно, з антисептиком. Адже ми робимо ремонт у спеціальному приміщенні – на кухні.

  1. Після того як грунтовка висохне, можна приступати до штукатурки та шпаклювання. Але спочатку потрібно визначити, наскільки стеля рівна, чи потрібна штукатурка або можна відразу починати шпаклювати.
  • Штукатурка не потрібна, якщо перепади стелі незначні від 10 до 15 мм.
  • Перепади понад 15 мм потребують попередньої штукатурки, яка вирівнюється за допомогою маяків.

Як вирівняти стелю своїми руками по маяках

Як вирівняти стелю штукатуркою за допомогою маяків та сітки

Як вирівняти стелю штукатуркою за допомогою маяків та сітки

  • А якщо стеля має перепади від 20 до 30 мм, русти та тріщини, то як зробити стелю на кухні рівним? Русти (або великі тріщини) прочищаємо, розширюємо їх до 30-50 мм і більше, ґрунтуємо, після висихання ґрунтовки протираємо і заповнюємо улоговинку монтажною піною і даємо їй 24 години на просушування, потім обрізаємо надлишки піни і знову ґрунтуємо. Коли ґрунтовка висохне, шпателем щільно наносимо на шов штукатурку, потім накладаємо цілу стрічку армуючої серпянки і заштукатурюємо її.

Закладка рустів за допомогою монтажної піни та серп'янки

  • Перепади стелі-основи в 3-5 см вимагають серйозніших заходів — застосування металевої армуючої сітки, закріпленої до бетону стельовими дюбелями і витримує велике нашарування штукатурки з цементно-піщаної суміші (Ротбанда). Після того як штукатурка висохне, можна приступати до шпаклювання.

Такий складний та відповідальний ремонт стелі кухні краще не робити своїми руками, а довірити його майстру.

Вирівнювання стелі своїми руками за допомогою армуючої сітки та штукатурки

  • А що робити, якщо нерівності перевищують 5 см? В цьому випадку краще встановити підвісну стелю — гіпсокартонну, рейкову, пластикову або натяжну. Вирівнювати таку кривизну складно, довго, дорого, а головне – небезпечно.
  1. Після цього використовують фінішну гіпсову шпаклівку, яку потрібно нанести широким шпателем в 1-2 шари, при цьому перший шар повинен, звичайно ж, висохнути. Останній шар має бути тонким – близько 1 мм.

Шпаклівка та шліфування стелі кухні

  1. Через 6 годин після шпаклювання поверхню можна затерти і відшліфувати, зробити це можна вручну, а краще та швидше – шліфувальною машинкою. Потім слід заново загрунтувати — розведеною фарбою або проникаючою ґрунтовкою. Даємо просохнути і приступаємо до фарбування. Детально про шпаклювання стелі своїми руками дивимося в цьому навчальному відео:

Фарбуємо стелю

  1. Фарбувати стелю можна лише тоді, коли загрунтована поверхня висохне. Починати фарбувати бажано від вікна. Крім того, якщо пофарбувати поверхню валиком із коротким ворсом, то вийде гладке покриття. Шорстку фактуру можна створити, якщо використовувати довговорсовий валик. Одна смуга фарби має трохи заходити на іншу.

Як правильно фарбувати стелю кухні своїми руками

Як правильно фарбувати стелю кухні своїми руками
  1. Пофарбувати поверхню бажано у два шари, причому перший повинен висохнути перед нанесенням другого. Один шар фарби повинен наносити за один раз – інакше між ділянками залишиться видимий стик.

Як вибрати фарбуючий склад для кухонної стелі

Ремонт стелі своїми руками шляхом фарбування або побілки – це найпоширеніший (багато в чому завдяки своїй бюджетності) спосіб.

Перш ніж пофарбувати стелю, потрібно правильно підібрати барвник. Традиційний спосіб фарбувати передбачає використання вапна або крейдового розчину.

Побілка стелі кухні

Цей матеріал використовувався ще сто років тому, але досі серед його переваг виділяються такі:

  • Дешевизна;
  • Екологічність (вапно поглинає шкідливі речовини);
  • Можливість замаскувати невеликі дефекти поверхні.

Шар побілки необхідно періодично оновлювати, але якщо фарбувати не змиваючи попереднього шару, то дуже скоро на поверхні утворюються неестетичні «напливи». Крім того, в цьому випадку можна забути про дизайнерські вишукування.

Пофарбувати кухонну стелю краще все ж таки водоемульсійною фарбою. У порівнянні з вапном вона утворює більш тонкий та привабливий шар.

Чим пофарбувати стелю на кухні - водоемульсійна фарба біла матова

Склади такого типу майже не пахнуть під час проведення робіт, відрізняються економічністю, доступністю та варіативністю відтінків. Щоб створити міцне та надійне покриття, можна фарбувати водоемульсіонкою в кілька шарів – це не перешкоджатиме проходженню повітря, а значить, у приміщенні буде не душно. Серед найбільш відчутних недоліків цього фарби – неможливість миття. Стеля можна витирати сухою ганчіркою або злегка вологою, але без тертя.

Найкращим матеріалом для того, щоб фарбувати кухонну стелю, фахівці називають акрилову фарбу. Поверхню, що вийшла, можна мити не тільки водою, але і мильними розчинами — виняток становлять лише абразивовмісні речовини.

Поверхня, що вийшла за допомогою такого барвника, відрізняється естетичності і декоративністю.

Пофарбувати поверхню на кухні краще матовим, а не глянцевим фарбником. Глянець здатний підкреслити нерівності основи, а матовий шар, навпаки, приховає їх.

Побілка та фарбування стелі кухні

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:14 Середня оцінка: 4,79 із 5)
Ремонт стелі на кухні своїми руками (фото, відео) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *