Ремонт балкона та лоджії: дизайн, облаштування, інтер'єр, фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ремонт балкона та лоджії: дизайн, облаштування, інтер’єр, фото


Майже в кожній сучасній типовій квартирі є балкон або лоджія. Але, на жаль, не завжди ця додаткова площа використовується мешканцями. Найчастіше ця частина квартири сприймається як комора для зберігання непотрібних речей, які господарі або не знають де зберігати або просто шкода розлучитися. Адже потрібно зовсім небагато праці та невеликих вкладень грошей, і ця частина квартири перетвориться на затишне та функціональне приміщення. Балкон (лоджія) підпорядковуються одним і тим же правилам та законам дизайну та гармонії, як і будь-яка інша житлова частина квартири.

Ідеї ​​облаштування балкона та лоджії

Звичайно, існують обмеження для польоту фантазій та ідей. І, в основному, обмеження стосуються метражу балкона чи лоджії. Але у будь-якому разі, 5-6 метрів корисної площі знайдеться. Пропоновані варіанти, на що перетворити балкон або лоджію:

 • Їдальня

  Столик і пара стільців, полиці або стелаж для посуду. Можливість не лише поїсти з родиною на свіжому повітрі, а й прийняти гостей

  Балкон їдальня

 • Тренажерний зал

  Встановити тренажер або шведську стінку. Можна обмежитися простим килимком та набором елементарного спортивного інвентарю: гантелі, еспандер, скакалки тощо. Додати бум бокс або відеодвійку, і задоволення від занять спортом гарантовано

  Балкон спортзал

 • Поєднаний варіант

  Витратніший варіант і можливий лише за наявності лоджії – приєднання даного приміщення до житлової кімнати та збільшення житлових метрів

  Балкон поєднаний з кухнею

 • Робочий кабінет

  Усамітниться і попрацювати в тиші цілком можливо, встановивши невеликий комп’ютерний столик, крісло, стелаж або полиці.

  Балкон робочий кабінет

 • Місце відпочинку

  Розташувавши крісло-гойдалку або невеликий лежак, завжди можна повалятися з книжкою, послухати музику або просто насолодитися тишею на самоті

  Балкон кімната відпочинку

 • Город на балконі

  Правильно продумавши освітлення та опалення балкона, можливо, отримувати врожай цілий рік

  Балкон город

 • Творча майстерня

  Тут все залежить від улюбленого заняття, хобі власника балкона чи лоджії. Але, в будь-якому випадку, встановити столик чи верстак, можна на будь-якому балконі

  Балкон майстерня

 • Ігрова кімната для дитини

  У цьому варіанті передусім необхідно продумати безпеку дитини. Якщо дозволяє площа можна не тільки зберігати іграшки, але й встановити гірку або невеликий спортивний комплекс. А влітку навіть маленький надувний басейн

  Ремонт балкона та лоджії: дизайн, облаштування, інтер'єр, фото

 • Зимовий сад

  Потрібні полички та стелажі для квітів, і самі квіти. Особливою прикрасою стане дзеркальна стіна, яка візуально розширить простір і зробить приміщення ще красивішим.

  Балкон зимовий сад

Це найскладніша і найтриваліша робота, і в той же час унікальний шанс розширити своє житло і надати оригінальний стиль своїй квартирі.

Таке приєднання відноситься до перепланування квартири та вимагає дотримання наступних юридичних норм, встановлених державою:

 1. Написання заяви у БТІ про ваше бажання здійснити перепланування квартири.
 2. Після аналізу фахівцями БТІ, чи не завдасть шкоди вашому переплануванню конструкції всього будинку, ваша заява отримає схвалення та дозвіл на проведення робіт.
 3. Після завершення робіт, на будинок викликається спеціаліст БТІ, який звіряє виконані роботи із заявленим планом та видає висновок про правильність виконаних робіт.
 4. Необхідно отримати дозвіл на проведення цих робіт у санітарно-епідеміологічній службі.
 5. На руках має бути довідка про те, що будинок, де розташована ваша квартира, не є архітектурною чи історичною пам’яткою.
 6. Також необхідно мати згоду всіх повнолітніх мешканців даної квартири на проведення цих робіт.
 7. Завершальним етапом буде отримання нового Технічного паспорта на квартиру у БТІ.

Подібне перепланування є тривалим, витратним та ризикованим підприємством. І слід дуже добре подумати та проаналізувати, чи потрібно взагалі вплутуватися у подібний захід. Якщо в квартирі є другий балкон або лоджія, то процедура приєднання одного об’єкта буде значно полегшена.

Цей вид перепланування можливий тільки в цегляних будинках, де бічні стіни та лоджії є несучими. Але їх бажано посилити. У панельних будинках, де балкон або лоджія є продовженням плити перекриття, такі роботи категорично не можна проводити.

Оформлення балкона (лоджії) є важливим завершальним етапом облаштування. Всі попередні роботи були спрямовані на створення зручного комфортного простору і останній штрих повинен надати приміщенню закінченого індивідуального стилю власника квартири. Яскраві та красиві квіти на балконі (лоджії) можуть радувати вас у певний сезон чи цілий рік. Це залежить від типу балкона (лоджії), обраного вами під час облаштування.

Перед вибором кольорів для балкона, визначтеся зі своїми уподобаннями. Квіти можуть бути:

 1. однорічні;
 2. дворічні;
 3. багаторічні.

На сьогоднішній день представлений асортимент у квіткових магазинах широкий та різноманітний. Головне, правильно підібрати квіти саме для вашого балкона чи лоджії. На це впливають такі фактори:

 1. холодний або теплий балкон (лоджія);
 2. сонячна чи тіньова сторона.

На відкритому незаскленому балконі або на заскліному, але холодному балконі або лоджії краще висаджувати однорічні квіти. Можна сіяти насіння у відкриті контейнери та інші ємності для квітів. З кінця весни до початку осені балкон потопатиме в зелені та яскравих кольорах. Також на цей період на балкон можна виставляти кімнатні рослини в горщиках.

Теплий засклений балкон, звичайно, значно розширює можливості для вибору кольорів. Тут уже відіграють роль ваші уподобання. Це можуть бути і садові та кімнатні рослини. Крім квітів, декоративною прикрасою балкона (лоджії) можуть стати незвичайні меблі або підсвічування (наприклад: на балконі можна використовувати садові світильники) або будь-які інші декоративні елементи. Розвісьте по стінах красиві картини чи полички. Розташуйте на них свічники зі свічками або красиві декоративні фігурки. У декорі потрібно орієнтуватися лише на свої уподобання, щоб приміщення передавало індивідуальність господаря та радувало гостей красою та затишком.

Бажано не просто провести ревізію та розібрати все, що накопичилося на балконі чи лоджії. А наскільки можна максимально позбавитися всіх речей, які роками лежали і жодного разу нікому не знадобилися. Пам’ятайте: захаращуючи свій будинок, захаращуєте своє життя, не даючи собі йти вперед і розвиватися. Без жалю викиньте все на смітник, і скоро і в будинку і в житті з’явиться щось нове та цікаве.
Меблі для балкона поділяються на два види: для холодного та теплого приміщення. Для холодного заскленого балкона (лоджії) підбирати меблі потрібно за такими параметрами:

 1. стійкість до температурних перепадів;
 2. стійкість до різного рівня вологості;

Необхідні параметри для меблів на холодний і теплий балкон або лоджію:

 1. компактність;
 2. по можливості не загороджувати джерела природного світла (засклені вікна);
 3. легкість (можливість прибирати та переставляти окремі елементи меблів);
 4. естетичність (будь-які меблі повинні бути зручними, комфортними і красивими).

На теплих балконах або лоджиях, можливо, встановлювати меблі такі ж, як і в інших житлових кімнатах квартири. Для відкритих балконів або лоджій найоптимальнішим буде придбати дерев’яні, плетені або ковані металеві меблі.

Під час будівництва житлових багатоквартирних будинків освітлення на балконах та лоджіях будівельниками не передбачається. Тому, приступаючи до облаштування балкона (лоджії), проведіть туди електропроводку. На балконі або лоджії, як і в будь-якому іншому житловому приміщенні, краще проводити приховану електропроводку, так виглядає естетично і безпечніше.

Вибір освітлювальних приладів повністю залежить від призначення даного приміщення та вашого смаку. Можна не обмежуватись ні формою, ні кольором, ні кількістю освітлювальних приладів.

Якщо балкон або лоджія планується використовувати не лише влітку, як місце для відпочинку, то, безумовно, перше, про що потрібно подбати – це засклення приміщення. Існує два види скління балкона (лоджії): холодне та тепле.

Холодне скління балконів та лоджій.

При «холодному склінні» балкон (лоджія) отримує наступний ряд переваг:

 1. незначне підвищення температури в середньому на 6-7 С;
 2. ізолювання приміщення від атмосферних опадів та пилу;
 3. невелике підвищення звукоізоляції від сторонніх шумів із вулиці.

На сьогоднішній день при «холодному склінні» найбільш популярні пластикові та алюмінієві розсувні профілі. Також використовуються орні рами, але вони більш доречні, при великих площах, ніж стандартні розміри балконів та лоджій.

Тепле скління

«Тепле скління» здійснюється або пластиковими, або дерев’яними вікнами, разом із загальним утепленням підлоги, стін та стелі балкона (лоджії). Чим більше повітряних камер, тим вище теплоізоляційні властивості вікна. При теплому склінні не рекомендується використовувати металеві профілі. Стулки можуть бути наступних видів:

 1. розстібні;
 2. поворотно-відкидні;
 3. розсувні;
 4. різні комбінації глухих вікон з фрамугами, що відкриваються.

Утеплення балкона (лоджії)

Вибір способу утеплення балкона або лоджії залежить від виду скління балкона. Якщо холодне скління, то утеплювати приміщення не має сенсу. Можна додати зовнішнє оздоблення сайдингом, що не займе корисну площу зсередини і стане додатковим утепленням.

Якщо встановлено «тепле скління», то до утеплення всього периметра балкона (лоджії) слід підійти ґрунтовно. Для утеплення використовуються різні матеріали:

 1. пенофол (русофол, ізофол) (5 мм);
 2. пінополістирол (20-50 мм);
 3. «Піноплекс» («техноплекс»).

Утеплювач прокладається по всьому периметру: бічні стіни, підлога, стеля, парапет. Все, крім стіни між квартирою та балконом (лоджією). Перед прокладанням утеплювача необхідно закласти всі щілини. Волога, яка може проникнути через них, загубить всю виконану роботу.

Наступним кроком по утепленню балкона буде підлога нової підлоги. Матеріали можуть використовуватись будь-які, як і при ремонті будь-якого іншого закритого приміщення. Фахівці радять використовувати на балконах та лоджіях підлогу з підігрівом, що зробить приміщення ще комфортнішим та затишним.

Оздоблення стін та стелі балкона або лоджії

Внутрішнє оздоблення балконів та лоджій виконується різними видами матеріалів. Вибір залежить від смаку та матеріальних можливостей власника квартири.

Дерево найбільш екологічний матеріал, але й найдорожчий. Стіни балкона (лоджії) обшиті дерев’яною вагонкою виглядатимуть акуратно та солідно. Є деякі особливості у догляді за деревом, щоб воно не деформувалося та прослужило довгі роки. В основному це стосується попадання вологи на поверхню. Ані водою, ані іншими рідкими засобами мити дерев’яні поверхні не рекомендується.

Оздоблення пластиком балкона або лоджії здійснюється двома видами матеріалів: панелями ПВХ та пластиковою вагонкою.

Панелі ПВХ не такий екологічний матеріал, як дерево, але також якісний та довговічний. На сьогодні це найпопулярніший матеріал у обробці балконів (лоджій). У панелей ПВХ найдовший термін експлуатації та можливість вибрати будь-який колір та малюнок оформлення. Панелі абсолютно нешкідливі для здоров’я людини, зберігають тепло та не пропускають вологу.

Пластикова вагонка — найекономічніший вид обробки балкона або лоджії. Термін експлуатації також дуже довговічний. Швидко та легко встановлюється.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *