Рейлінги для кухні (90 фото): види, особливості, красиві ідеї
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Рейлінги для кухні (90 фото): види, особливості, красиві ідеї

Рейлінги для кухні (90 фото): види, особливості

Оптимально організований кухонний простір – це запорука смачної їжі, приготовленої в приємних та комфортних умовах. Під час приготування їжі ви не повинні відволікатися на пошук спецій, ложечок та інших кухонних дрібниць. Іноді висувні ящики чи підвісні шафи – не найкраще рішення для зберігання кухонних предметів. На їхню заміну або для їхнього доповнення відмінно підходить рейлінгова система. Встановивши її на кухні, ви заощадите свої сили, величезну кількість часу та простору.

Рейлінги – що це?

Виріб має незвичайну назву, але суть його досить зрозуміла та проста. Рейлінг – це закріплена на стіні штанга, виготовлена ​​з металу або іншого міцного матеріалу, в кухонному гарнітурі найчастіше виконується у формі труби. Використовується ця рейка для підвішування різних пристроїв для кухні. Якщо ви вирішили придбати рейлінги, зробити це можна в будь-якому сучасному магазині меблів.

Використовуючи рейлінги, ви зможете компактно розвісити різні друшляки, лопатки та половники, а з додатковими підвісними елементами фурнітури – навіть кришки для каструль та терки. Такі аксесуари розширюють можливості цих планок. Магазини кухонної атрибутики надають величезний вибір різних ємностей для рейлінгів, в які можна вкласти ложки та вилки.

Не дивно, що перші рейлінги почали з’являтися на кухнях ресторанів, оскільки вони не тільки створюють вільний доступ до кухонного приладдя, але і прискорюють його, при цьому непогано економлячи дороге місце. Господині звернули увагу на них та почали застосовувати на своїх кухнях. З безлічі переваг виділимо найбільш значущі:

— Можливість встановити в будь-якому місці на вашій кухні, незалежно від площі або розміщення меблів;
— Безліч додаткових аксесуарів;
— Дуже доступна ціна;
— Зручність та простота кріплення;
— Міцність та стійкість до великих навантажень;
— Різні стилі оформлення фурнітури та власників для кухонного начиння.

Розширити функціональну платформу рейлінгів можна за допомогою сушарок, гачків, тримачів для кришок, рушників та келихів. Як ви можете помітити, такий набір корисних аксесуарів перетворить звичайні перекладини з металу в універсальну платформу для кухні.

Рейлінги для кухні - Що це
Рейлінги для кухні - Що це
Рейлінги для кухні - Що це
Рейлінги для кухні - Що це
Рейлінги для кухні - Що це
Рейлінги для кухні - Що це

Види рейлінгів для кухні

Щоб зважити на індивідуальні вимоги для кухонь, виробники випускають різні конфігурації рейлінгів.

1. Горизонтальні рейлінги. Найпопулярніший вид. Їх мають у своєму розпорядженні невеликі секції або суцільну лінію вздовж усієї стіни. Спеціальні металеві гачки дозволяють розміщувати різноманітні кухонні аксесуари та різноманітні тримачі для посуду.

2. Вертикальні рейлінги. На відміну від попереднього, цей вид рейлінгів кріпиться до стелі та стільниці або підлоги. Найчастіше застосовуються на барних стійках чи стиках стін. Для систем зберігання на ці вертикальні перекладини закріплюють полички та підставки для кухонного начиння.

3. Підвісні рейлінги. Суть цієї конструкції випливає з її назви – цей вид рейлінгів підвішується до стелі за допомогою невеликих тросів або ланцюгів. Найчастіше застосовується над кухонними острівцями чи барними стійками.

Виходячи з виду рейлінгу визначається спосіб кріплення на кухні. Таким чином, вертикальний вигляд не передбачає додаткового кріплення, на відміну від підвісних та горизонтальних варіантів. Для них застосовують тримачі, які кріпляться до стелі або стіни шурупами.

Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.

Матеріали

Рейлінги також диференціюють, виходячи з матеріалів, вибраних виготовлення. Виробники пропонують підвісні системи з дерева, нержавіючої сталі, нікелю, латуні та алюмінію. Більшість із них покриваються хромом. Ви зможете підібрати різні варіанти для вашої кухні, відштовхуючись від її стилю та загального концепту оформлення.

Щоб рейлінги виглядали гармонійно, на них також наносять напилення під колір міді, бронзи, золота та інших популярних кольорів. Вони не тільки дозволяють підібрати планку під дизайн кухні, але й створюють додатковий захист від корозії та вологи.

Говорячи про варіативність матеріалів, їх мінуси і плюси, потрібно відзначити навантаження, яке вони можуть витримати. Це дуже важливий аспект системи зберігання на кухні. Метал практичний і міцний, але якщо ви вибрали рейлінг з алюмінію, не варто його занадто навантажувати важким посудом і робити його надто довгастим. Найбільш практичним матеріалом для рейлінгів прийнято вважати нержавіючу сталь, оскільки вона досить міцна і не схильна до іржі.

Рейлінги для кухні - Матеріали
Рейлінги для кухні - Матеріали
Рейлінги для кухні - Матеріали
Рейлінги для кухні - Матеріали

Розміщення рейтингів

Приймаючи рішення щодо розташування рейлінгів, враховуйте загальну конфігурацію кухні. Найчастіше горизонтальні планки розміщують над робочою зоною кухні.

Незалежно від поверхні, на яку кріпляться планки, встановлюйте їх на висоті від 30 до 50 см від стільниці. Це найбільш зручна та практична висота.

Якщо ви вирішили розмістити поперечину під підвісною шафою, то відступіть 5-10 см від її дна. Таким чином, шафа не заважатиме доступу до кухонного начиння, розміщеного на перекладині.

У деяких випадках більш логічним буде розташувати систему зберігання на боках шафи. Для кухонь із кутовою конфігурацією пропонуються рейлінги, вигнуті під прямим кутом.

Якщо ваша кухня має острівну конфігурацію, правильним рішенням буде розмістити систему зберігання над острівцем або кухонним столом.

Добре, якщо площа приміщення дозволяє «грати» з розташуванням та геометрією рейтингів. Розмістивши їх на різній висоті, ви отримаєте привабливий та нетривіальний елемент декору. Також у такий спосіб можна чудово зонувати простір для зберігання.

Ми підготували ще кілька порад для тих, хто має намір встановлювати штанги:

1. Монтуйте рейлінги у найбільш зручних та доступних місцях. Так ви не відчуватимете незручність під час приготування їжі, весь цей процес стане більш комфортним та оптимізованим.

2. Виходячи із загальної концепції вашої кухні, ви можете розмістити кілька невеликих планок поблизу робочої зони або встановити одну довгу конструкцію з кутовим вигином.

3. Не слід забувати про безпеку на кухні. Особливо це стосується стельових конструкцій. Закріплюйте їх максимально міцно та надійно, таким чином ви убезпечите себе від травм.

4. Основне правило для оформлення рейлінгів: предмети, які ви використовуєте найчастіше, повинні бути ближчими до робочої зони, і навпаки. Поруч із плиткою розташуйте баночки зі спеціями, прихватки та сірники або запальничку. Над мийкою доречно помістити рушник і поличку з миючими засобами. Якщо ви користуєтеся харчовою плівкою або паперовими рушниками, то купіть для них тримачі із зубчастими краями – так їх буде зручніше відривати.

5. Щоб половники або ложки не бруднялися жиром, не розвішуйте їх над плитою.

6. Ви можете пристосувати похилу поличку як тримач для кухонної книги. Так процес готування стане ще більш простим та захоплюючим.

Продумані та грамотно сконструйовані рейлінги зводять зусилля господарки до мінімуму, а весь процес приготування стає дуже швидким та надзвичайно приємним.

Рейлінги для кухні - Розміщення
Рейлінги для кухні - Розміщення
Рейлінги для кухні - Розміщення
Рейлінги для кухні - Розміщення

Вибір рейлінгу під стиль кухні

Незважаючи на всю корисність рейтингів, не можна сказати, що вони підходять до будь-якого стилю. Японський стиль або мінімалізм виключають зайві деталі, тому така система зберігання виглядатиме досить недоречно.

В інших стилях, наприклад, каліфорнійському або італійському, металеві планки будуть виглядати досить гармонійно, особливо в поєднанні з іншими характерними прикрасами. Сільські стилі також борються за застосування рейлінгів для зберігання посуду та кухонних аксесуарів. Для традиційного стилю чи ретро підійдуть планки, оздоблені під бронзу чи золото.

Стиль хай-тек можна розбавити тонкими планками із металу. Головне – не перевантажуйте інтер’єр великою кількістю рейлінгів.

Кухню в сільському стилі можна прикрасити дерев’яними рейтингами, на яких будуть розміщені різні ложки, прихватки або маленькі баночки для спецій.

Увімкніть фантазію, вивчіть обраний стиль кухні і ви без особливих зусиль зможете обіграти рейлінги.

Вибір рейлінгу під стиль кухні
Вибір рейлінгу під стиль кухні
Вибір рейлінгу під стиль кухні
Вибір рейлінгу під стиль кухні

Аксесуари для рейтингів

Гачки. Розповсюджені частини для підвісних систем виконуються у вигляді гачків. Дуже зручні для розміщення лопаток, кухонних ножиць, кухлів та половників. Ви можете варіювати всю систему на свій розсуд, саме це робить її дуже зручною.

Полиці із сіткою. Застосовується як для дрібних елементів, таких як банки зі спеціями, миючі засоби, так і для великих – міксерів, блендерів та кавомолок. Якщо вам приносять задоволення квіти, то їх можна розмістити на подібних полицях.

Тримачі. Відмінно підходять для віночків, лопаток або інших інструментів для готування. У магазинах кухонних гарнітурів можна знайти тримачі для рушників, спеціальні хлібниці чи магніти для ножів. По суті, на рейлінгах можна розмістити майже всі можливі кухонні прилади та аксесуари. Рейлінги – чудовий спосіб прикраси кухні красивим та стильним посудом, а також іншими приємними дрібницями.

Рейлінги для кухні - Аксесуари
Рейлінги для кухні - Аксесуари
Рейлінги для кухні - Аксесуари
Рейлінги для кухні - Аксесуари

Рейлінги для кухні.

Щоб наочно продемонструвати користь, красу та гармонію рейлінгових систем зберігання на різних кухнях, ми підготували для вас колекцію фото, наповнену безліччю приголомшливих ідей та конфігурацій. Підберіть ідеальний варіант рейтингів саме для вашої кухні. Приємного перегляду!

Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.
Рейлінги для кухні.

Відео: Рейлінги для кухні — Ідеї

https://www.youtube.com/watch?v=2EQRIUfDyVI

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *