Прості та стильні способи декорування вітальні
Вітальня – це простір, в якому головне – комфорт та особливе відчуття затишку та гармонії. Саме вітальню багато хто вважає серцем будь-якої квартири чи будинку, і цілком справедливо. Втім, комфорт теж з чогось складається, і одна з не самих очевидних складових зручного дизайну — це правильно підібраний декор.
Незалежно від того, якому стилю ви віддаєте перевагу, якій колірній палітрі вибрали для вітальні, яка площа і планування кімнати, є ряд прийомів, які здатні покращити інтер’єр і зробити його ще більш затишним і гармонійним.
Поєднання чорного та білого кольорів – це класика, яка ніколи не застаріває, і у дизайні вітальні саме ця комбінація може стати ідеальним рішенням. Справа саме в балансі світлого та темного, адже чисто біла вітальня може виглядати дещо одноманітно та плоско, а надмірно темна колірна гама нерідко створює відчуття дискомфорту. У той час як правильний баланс відтінків надає інтер’єру глибини, динаміки і дозволяє розставити акценти.
Втім, щоб створити необхідний контраст, зовсім не обов’язково вибирати саме білий і чорний, нейтральна гама кольорів теж підійде. Базові кольори, такі як коричневий, бежевий, сірий, кремовий, також можуть посилювати глибину і красу один одного. Зверніть увагу, як добре виглядають нейтральні відтінки в інтер’єрі цієї вітальні: завдяки підібраній гамі фактури різних матеріалів стають ще більш вираженими.
До речі, фактури використаних в обробці та декорі матеріалів – ще одна дуже важлива для створення ідеального інтер’єру річ. На різниці фактур можна побудувати цікаві композиції та урізноманітнити навіть дуже стриману колірну палітру. Справа в тому, що різна текстура матеріалів по-різному відображає світло, тому один і той же відтінок набуває абсолютно унікального звучання.
Якщо робота з текстурами поки що здається вам чимось надто складним і поряд немає фахівця, який би допоміг розібратися, почніть із невеликих предметів. Декоративні подушки, призначені для прикраси дивана, підійдуть ідеально. Можна підібрати для них чохли з матеріалів, які мають контрастні текстури, наприклад, льон та шовк або бавовну та оксамит. Поекспериментуйте з відтінками та тканинами, і ви побачите, як це цікаво, і як цікаво змінюється загальна композиція інтер’єру вітальні.
Звичайно, торкаючись теми текстур, ми не може не згадати дерево — один з найкрасивіших і універсальних матеріалів. Дерево ідеально підходить для обробки вітальні, адже воно завжди виглядає дуже стильно і створює відчуття теплоти та затишку. У якому б інтер’єрному стилі не була оформлена ваша вітальня, в ній завжди доречні елементи з натуральної деревини: столи та стільці, полиці та стелажі, стінові панелі та підлогове покриття.
Не бійтеся змішувати в одному інтер’єрі різні види оббивки м’яких меблів. Так, зазвичай м’які меблі для вітальні продаються комплектом, в якому всі предмети мають однакову оббивку, це традиційне рішення, але зовсім не обов’язково вибирати саме його. Для класичних інтер’єрів підходить таке рішення, але якщо ви хочете надати дизайну вітальні більш сучасний і динамічний вигляд, краще підібрати меблі з різною оббивкою.
У деяких випадках доречно використовувати яскраві контрасти в оббивці, а іноді досить вибрати різні відтінки в рамках одного кольору.
Додайте до вже готового інтер’єру трохи яскравих акцентів. Навіть нейтральна палітра лише виграє від кількох цікавих, барвистих акцентів. Це може бути будь-що, починаючи від яскравої вази або підлогового килима з химерним візерунком і закінчуючи акцентною стіною.