прямі (лінійні) кухні на фото
Мабуть, кухня – це найфункціональніша кімната в будинку. Тому дуже важливо не тільки грамотно підібрати дизайн, але й розмістити гарнітури таким чином, щоб кожна річ була на своєму місці. При цьому все має бути доступним. Звичайно, великі кухні дозволяють використовувати в облаштуванні побутову техніку та предмети інтер’єру на будь-який смак. Але якщо площа невелика і при цьому тут потрібно розташувати їдальню та робочу зону одночасно, можливо, доведеться чимось пожертвувати. Так чи інакше, продумане планування – головне правило успіху в облаштуванні будь-якої кухні.
Як облаштувати кухню?
Існує кілька варіантів планування кухні, одним із яких є лінійний або прямий. Це найбільш лаконічний, але в деяких випадках і найефективніший спосіб розміщення меблів. Її ставлять у пряму лінію вздовж однієї стіни, що забезпечує вільний доступ до всіх складових. Але тут важливо правильно розподілити всю побутову техніку та елементи гарнітуру. Насамперед слід визначити, що має бути на кухні. В обов’язковому порядку – плита, мийка, холодильник.
Тільки після комфортного розміщення цієї техніки, підбирається кількість та розміри підвісних шафок, полиць та тумб. Вони можуть бути різного дизайну, форм, але при цьому органічно доповнювати один одного, підтримуючи загальну стилістичну задумку.
Плюс до всього кухонний гарнітур можна доповнити посудомийною машинкою, але в даному випадку доведеться забрати якусь тумбу для зберігання. Також на кухні часто ставлять пральні машини.
Порада: Підбираючи гарнітур, врахуйте, що каструлі та дрібну побутову техніку найкраще розміщувати у нижній частині меблів.
Виходячи з цього, буде простіше визначити потрібну кількість тумб. Їх можна оснастити лотками, скриньками, полицями – тут все залежить від ваших запитів та особистих уподобань. Дуже важливо максимально комфортно та грамотно організувати робочу зону.
Порада: пенал – дуже зручна та практична річ на кухні. У ньому ви можете розмістити велику кількість різних дрібниць, які завжди будуть під рукою.
Місце розташування навісних шафок має бути ретельно продумане. Саме від цього багато в чому залежатиме їхня функціональність. Так, над миттям краще розмістити шафку з сушаркою для посуду, над робочою поверхнею розташувати спеції, продукти і т.д. Але що дійсно важливо – наявність витяжки над плитою.
Для дрібного кухонного начиння зручно задіяти фартух. Це ділянка стіни, яка розташована між навісними шафками та робочою поверхнею. Добре буде обладнати його гачками і розвісити все необхідне і використовується: рушники, прихватки, невеликі сотейники та інше.
Тонкощі освітлення для лінійної кухні
Окрему увагу приділіть освітленню. Окрім центрального світла, продумайте організацію стаціонарного. У робочій зоні можна розташувати акуратний маленький світильник. Світло, що походить від нього, має точно потрапляти на стільницю, але при цьому не заважати роботі. Для цього підберіть оптимальну яскравість лампочки, а якщо світло регульоване – підберіть максимально комфортне для себе. Також хороші варіант — довгасті лампи.
Цікаве рішення в організації висвітлення можна побачити на наступному фото. Тут для робочої зони передбачено незвичайне додаткове освітлення. Мобільні яскраві жовті лампи на блакитному тлі шаф легко повертаються в різні боки.
Переваги прямих (лінійних) кухонь
Лінійне планування вже довгий час користується популярністю серед мешканців міських квартир та приватних будинків завдяки багатьом своїм перевагам, основними з яких є:
- практичність – завдяки комфортному розміщенню все необхідне завжди під рукою. Це скорочує кількість пересувань, що дозволяє заощадити сили;
- простота установки — з розстановкою складових такої кухні впорається кожен без особливих дизайнерських навичок та знань. Для цього не потрібно створювати спеціальний проект із розрахунками;
- економія площі — розміщення елементів в одну лінію займає набагато менше простору і дозволяє візуально розмітити оптимальне зонування приміщення;
- естетичність – таке розміщення виглядає лаконічно, стильно та дуже привабливо;
- доступна ціна — гарнітур прямої кухні складається з найпростіших елементів, що не мають складних дизайнерських розробок. Така кухня не має складної фурнітури, яка необхідна для функціональності кутових зон.
Головна перевага лінійних гарнітурів — можливість розміщення навіть у найменших кухоньках. Тому такими гарнітурами можна сміливо облаштовувати кухні як у новобудовах, так і у хрущовках. Єдиний нюанс полягає в тому, що в малогабаритних кімнатах лінійну кухню можна поставити лише вздовж довшої стіни.
Якщо до питання організації простору підійти з розумом та детально розробити функціональність кожної складової, таке планування матиме набагато більше переваг. Таким чином приховуються всі недоліки. Для цього можна взяти на озброєння такі ідеї:
- на дверцятах встановити додаткову фурнітуру для зберігання дрібниць (наприклад, кришок від каструль);
- між холодильником та стіною або іншими двома предметами встановити компактні стелажі або висувні полиці;
- використовувати висувні стільниці, які у потрібний момент розширять площу робочої поверхні.
Безумовно, лінійний гарнітур, по праву, можна вважати оригінальним, стильним, одночасно простим і практичним рішенням для облаштування і великих просторих кухонь, і компактних приміщень у маленьких квартирах. Таке планування дуже функціональне, естетичне і зручне у використанні. Тому, якщо ви досі в роздумах, яку кухню вибрати, однозначно, вибирайте лінійну — не помилитеся!