прикрашаємо квартиру за допомогою ваз, оригінальні ідеї для дизайну кімнат
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

прикрашаємо квартиру за допомогою ваз, оригінальні ідеї для дизайну кімнат


Кожна господиня в будинку обов’язково має одну або навіть кілька ваз, але мало хто з жінок замислюється над тим, що їх можна використовувати і для прикраси приміщень. Найчастіше вази, як повелося ще з давніх-давен, займали своє місце в сервантах з посудом, і їх витягували на світ Божий у дуже рідкісних випадках. Але зараз настав час приділити цим предметам інтер’єру більше уваги, адже за допомогою ваз можна створити воістину казкову, романтичну та дуже ніжну атмосферу.

Як не дивно, але на вази, як і будь-які інші предмети інтер’єру, існує мода. І справа не так у матеріалах, як у поєднаннях ваз між собою та з рослинами.

Парні композиції

Хороший спосіб швидко оновити інтер’єр за допомогою парних ваз. Щоб скласти гармонійну композицію з однакових ваз, необхідно підбирати їх таким чином, щоб вони були абсолютно ідентичними за формою та матеріалом. Так, найбільшою популярністю декоратори мають вузькі високі і круглі вази.

Парні композиції

Розставляти вази потрібно по одній лінії. Якщо вази невеликі за розміром, то з їх допомогою можна утворити фігурки. Такі композиції з ваз можна наповнити квітами або гілочками, а можна просто залишити порожніми, адже самі по собі вони є чудовою прикрасою. Втім, вази не обов’язково мають бути однаковими. Дуже цікаво виглядає дві або три вази, які розташовуються близько одна від одної, але при цьому трохи відрізняються.

Цікаві вази

Цікаво виглядають парні вази, з яких одна більша, а друга – менша. Але в такому випадку необхідно пам’ятати, що для створення найбільш вдалої композиції, матеріал, форма і колір ваз повинні бути абсолютно однаковими, і розміри різними.

Такі вази можна наповнити квітами (відповідно, скласти великий і маленький букети з однакових кольорів). Можна наповнити тільки одну з ваз — це також буде дуже привабливо.

Можна поєднувати в одній композиції вази однакової форми, але різного кольору. Особливо цікаво таке поєднання, якщо використовувати великі вузькі вази. При цьому три такі вази будуть виглядати більш ефектно, ніж дві. У цьому випадку велике значення має колір. Звичайно, відтінки ваз повинні гармонійно поєднуватися між собою або полягати в точному контрасті, або бути пастельних тонів, або різних відтінків, але одного кольору. Ідеальним буде поєднання трьох тонів.

Парні вази фото

В інтер’єрі можна використовувати композиції із ваз однакового кольору, але різних форм. Мабуть, дано прийом найбільш просто здійснити на практиці, адже більшість виробників роблять вази, які збігаються за кольором та текстурою матеріалів, але при цьому різні за формою.

Для любителів класики можна використовувати вази та посуд однієї колекції. Напевно, такі композиції більше сподобаються представницям старшого покоління, які звикли до таких речей. Втім, такі композиції виглядатимуть елегантно та гармонійно.

Скляні вази

В даний час великою популярністю у декораторів та флористів користуються скляні вази. Вони відрізняються великою різноманітністю. Прозорі вази можуть бути у вигляді куль-акваріумів, кубів, низьких широких чаш, а також тонких вузьких пробірок.

Скляні вази

Скляні вази дуже легко поєднати в групи, завдяки тому, що вони прозорі та ідентичні за матеріалом. Якщо говорити про наповнення квітами таких ваз, то, на думку флористів, слід пам’ятати кілька умов. По-перше, щоб прозорі вази виглядали ефектно та стильно в інтер’єрі, необхідно використовувати однакові квіти, але наповнювати вази різних форм. По-друге, використовувати однакові букети для однакових ваз. По-третє, однакові вази заповнювати різними кольорами, контрастними або схожими за кольором.

Оригінальні вази

Для шанувальників класичного витонченого романтичного стилю на ринку представлені вази, які формою нагадують келихи. Як правило, такі вази не використовують по одній, а складають композиції із двох-трьох ваз. При цьому вони можуть бути різних розмірів, але обов’язково повинні належати до однієї колекції. У кожну з таких ваз можна поставити по одній квітці. Якщо вази самі по собі великі та широкі, то в них можна формувати букети із великою кількістю зелені.

Ще один різновид скляних ваз, який набув популярності разом із модою на вінтаж, – це вази-пляшки. Великий плюс таких ваз полягає в тому, що їх просто зробити в домашніх умовах, достатньо знайти пляшку незвичайної форми або кольору. Хоча, на думку флористів, найбільш цікаво та благородно виглядають вази синіх, зелених та блакитних відтінків.

Вази зі скла

У таких вазах можна розміщувати гладіолуси, оскільки форм ваз є найбільш оптимальним для високих кольорів. Деякі декоратори наповнюють вази-пляшки польовими квітами, дикими рослинами та гілками.

Красиві вази

А ось вази зі скла яскравого кольору допоможуть наголосити на відтінку в інтер’єрі кімнати. Якщо ж кімната оформлена в нейтральному кольорі, вази з кольорового скла додадуть в інтер’єр трохи енергії.

Оригінальні вази

Для всіх шанувальників оригінальності та незвичайності в інтер’єрі ідеальним варіантом буде оформлення інтер’єру за допомогою ваз, прикрашених власноруч.

Як ваз можуть бути використані різні ємності, залежно від настрою людини або пори року. Так, як ваз можна використовувати ялинкові іграшки, великі раковини та навіть гарбузи. Крім того, вазами можуть служити бляшанки, глеки, креманки, чашки та цукорниці зі старого сервізу.

Незвичайні вази

Вази можна також прикрашати. Якщо в будинку є скляна однотонна ваза з гладкою поверхнею, її можна прикрасити малюнками, стразами, тканинами і стрічками. Дуже природно виглядатимуть вази, прикрашені природними матеріалами – бамбуковими паличками, натуральною прядивою, корою дерев і навіть фрагментами дерев’яних шампурів та старих ґрат.

Таким чином, цілком очевидно, що стильових рішень у використанні в інтер’єрі ваз дуже багато. Головне підібрати саме той варіант, який гармонійно впишеться в інтер’єр конкретного будинку або приміщення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *